کارلوس کی روش: باید بهترین تیم زمین باشیم

کارلوس کی روش: باید بهترین تیم زمین باشیم

 

سرمربی تیم ملی ایران در یک نشست مطبوعاتی قبل از بازی آمریکا گفت ” اطمینان دارم که تمام بچه های تیم من تلاش خواهند کرد تا یک بازی خاص و ویژه ای را رقم بزنند”

کارلوس کی روش در نشست مطبوعاتی قبل از بازی با آمریکا به تمامی سوالات خبرنگارها پاسخ داد و با توجه به صحبت هایی که در این کنفرانس انجام داد، دوبار از سوی خبرنگاران مورد تشویق قرار گرفت. سرمربی تیم ایران با بازیکن محبوب کریم انصاری فرد در بین خبرنگاران حاضر شد و به سوالات مختلفی پاسخ داد. پاسخ هایی که شامل مسائل مختلف سیاسی و انسانی و موضوعات پیچیده و فنی فوتبالی بوده است.

کی روش در ادامه بسیار این بازی را مثبت و امیدوارانه توصیف کرد و با صحبت های حماسی درباره بازیکنان تیم ایران توانست نظرات خبرنگاران را نیز به سوی خودش جلب کند و به همگی گفت که بازیکنان سرشان را برای او جلوی توپ می گذارند.

کارلوس کی روش و کریم انصاری فرد

دوستان عزیز خوش آمده اید، فردا ما یک بازی خاص و حساس در مقابل تیم آمریکا داریم، تیم ملی این فرصت را دارد که برای اولین بار باعث افتخار و شگفتی شود. تیم ملی ایران برای سومین بار و در بازی سوم با احتمال صعود افتخار آفرینی کرده است. امیدواریم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

آمریکا تیم بسیار با ثبات و قدرتمندی است. تیم فوق العاده ای که در بازی های قبلی خودش را به خوبی نشان داده است. مطمئن هستیم که فردا بازیکنان تلاش زیادی انجام دهند تا پیروز میدان شوند. من با تیم آمریکا مدتی کار کرده ام و می دانم که تیم بسیار فوق العاده ای هستند. به نظرم نکته ای که در رشد آمریکا تاثیرگذار بود، آنها ساکر را به فوتبال تبدیل کرده اند. ما هرچه قدر تلاش نماییم می توانید جزو بهترین ها باشیم. می دانیم که بازی بسیار پراهمیت است و باید تاریخ ساز شویم. مسابقه فوق حساس برای تیم ملی ما که باید با تمام بازیکنان در مقابل آمریکا حاضر شویم.

سرمربی ایران گفت که پیروزی در مقابل ولز برای ما بسیار مهم بود و ما باید آمریکا را شکست دهیم. این یک تورنمنت بسیار کوتاه است و در مرحله اول برای امتیاز باید بازی کنیم. اما در مرحله حذفی شرایط فرق می کند و همه چیز به برد و باخت ربط دارد.

همین حالا یک بازی فوق العاده بین صربستان و کامرون برگزار شد که نتیجه اش غیر قابل پیش بینی بوده است و ما اعتقاد داریم که می توانید فوتبال مناسب و خوبی بازی کنیم. اگر این کار را نکنیم قطعا اتفاق خاصی نمی افتد و باید مدیریت قوی و با عملکرد خوبی در بخش دفاعی داشته باشیم.

کارلوس کی روش پرتغالی گفت: ما باید همه چیزهایی را که داریم روی این بازی بگذاریم و فوتبال خوبی بازی کنیم. از بازی اول مقابل انگلیس چیزهای زیادی یادگرفته ایم. در بازی دوم توانسته ایم سه امتیاز را دریافت کنیم و حالا در برابر آمریکا باید تا آخر بازی کنیم و احتمال صعود ما بسیار بالا است. همانطور که گفتم تیم آمریکا قوی است و بیشتر از یک فوتبال است این مسابقه و بازیکنان آنها نیز در سطوح بالایی بازی می کنند. آرزو دارم امتیاز بگیریم و به مرحله بعد برسیم.

کارلوس کی روش: باید بهترین تیم زمین باشیم

کی روش در پاسخ به سئوال دیگری درباره شکست در بازی اول و بازگشت عالی به تورنمنت هم گفت: نمی خواهم به بازی انگلیس برگردیم. ما بسیار بهتر شدیم و توانسته ایم نتیجه را برگردانیم. بسیار ریکاوری خوبی داشتیم و در مقابل ولز نتیجه خوبی گرفته ایم. امیدواریم در مقابل آمریکا نیز نمایش مناسبی داشته باشیم. پیروزی در مقابل ولز روحیه ما را دوچندان کرده است.

سئوال بعدی از کی روش درباره رابطه پدر پسری او با بازیکنان تیم ملی بود که در جواب گفت: اعتقاد ما بر این است که تیم ملی فوتبال به خاطر تیم بودنش مورد احترام است. ما یک تیم هستیم و این همیشه همان چیزی است که به آن اعتقاد دارم. ما با ارزشها و بازیکنان زندگی می کنیم. آنها باید ذهنیت را داشته باشند. مهم ترین کار برای ما هم خانواده بودن است و وقتی با قوانین حرکت می کنیم یک تیم خواهیم شد. ما به جاده خودمان در بازی دوم بازگشتیم و یک تیم بودیم.

کارلوس کی روش و کریم انصاری فرد

 

سئوال بعدی: شجاعت شما را تحسین می کنم و می خواهم بدانم که شما بازی آمریکا را دیده اید آیا فردا هم یک کی روش شجاع می بینیم؟

ما درباره حقیقت ها صحبت می کنیم و تیم اینجاست که بهترین عملکرد را داشته باشد و ما بازی سختی پیش رو داریم.دیگر مهم نیست که چگونه شروع کردیم و این مهم است چگونه تمام کنیم. پیروزی در مقابل ولز بسیار خوب بود و حالا آن بازی تمام شده و باید به فکر بازی آمریکا باشیم.

ما باید بهترین تیم زمین باشیم و این دلیل نمی شود چون سال پیش بازی خوبی داشتیم به ما اجازه دهند و بگونید در فینال اروپا باشید. فردا باید خوب عمل کنیم و با بهترین عملکرد به دور بعد برویم. آمریکا سال 1994 صعود به دور بعدی را انجام داد و اما برای ما خاص هست چون برای اولین مرتبه می توانیم اینکار را انجام دهیم.

همچنین درباره کلیزمن سوالاتی از کی روش شد که ایشان گفتن نظری در این باره ندارم.

 

آخرین سوال: آیا هشتم آذر یکی از بهترین خاطرات برای فوتبال ایران خواهد بود و این موضوع تکرار می شود؟

آنچه که به آن باور دارم همیشه و همواره بازیکنان هستند و می توانیم این مسئله را به خوبی بدانیم. چند سالی است که مربی کریم بوده ام و همیشه به او گفتم من وقتی داخل زمین هستی، آماده خواندن و رقصیدن باش. نه تنها پدر و پدر بزرگت به تو کمکی نمی کنند، وقتی خواندن و رقصیدن را بلد نباشی، خدای فوتبال نیز به تو کمکی نخواهد کرد. مجددا به تو می گویم متوجه سوال‌تان شدم و داستان را هم فهمیدم که افراد حرفه‌ای باید چطور بازی کنند.

بازی در برابر آمریکا که یکی از تیم های مهم این دوره از رقابت ها است و فقط یک هدف دارد که باید ببرد و صعود کند و ما هم این آرزو را داریم که بگذاریم از این نمایش لذت ببریم و وقتی بازی را بردیم، طرفدارهای ایرانی احساس غرور کنند و طرفدارهای آمریکاا هم از بازی ما احساس غرور نمایند و فوتبال ما حرفی در دنیا داشته باشد. اجازه دهید فوتبال اعتبار خودش را افزایش دهد و بازی داشته باشیم که به فوتبال ما کمک کند. امیدواریم فردا بهترین تیم روی زمین باشیم. با قدرت و مهارت های بالا بازی کنیم و بتوانیم گلزنی انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *