جدایی کی‌روش از تیم ملی

به گفته سایت “ورزشی“بسیاری از رسانه های عربی خبر جدایی کارلوس کی‌روش از تیم ملّی جمهوری اسلامی را منتشر کردند که کاربران بسیاری را نگران کرده است.

جدایی کی‌روش از تیم ملی

 

تیم ملی جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگری به صعود از دور گروهی جام جهانی نزدیک شده بود.

اگه آنها میتوانستند بازی با آمریکا را مساوی به اتمام برسانند، میتوانستند به مرحله یک هشتم نهایی برسند. امّا همانطور که میدانید این اتفاق نیوفتاد و تیم ملی جمهوری اسلامی بازی با آمریکا را در تاریخ سه شنبه 8 آذر سال 1401 (29 november) نتیجه بازی 1 – 0 به نفع آمریکا بازی تمام شد؛ در نتیجه تیم ملی مثل سایر جام جهانی های دیگر از صعود بازماند.

با روی کار آمدن مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، او در تصمیم مهم و ریسک پذیری، دراگان اسکوچیچ را از هدایت تیم ملی برکنار کرد تا کارلوس کی روش که نتوانسته بود با کلمبیا و مصر به جام جهانی صعود کند، روی نیمکت ایران نشسته و ملی پوشان را در قطر هدایت کند.

در همان نشست خبری که تاج پس از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون برگزار کرد، به درستی مشخص نشد که مدت زمان قرارداد کی روش تا چه زمانی است. سپس اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه قرارداد کی روش چهار ماهه و تا پایان جام جهانی است اما رئیس فدراسیون اعلام کرد چنانچه شرایط مهیا شود، ممکن است مربی پرتغالی تا جام ملت های آسیا نیز هدایت ایران را در اختیار داشته باشد.

حالا و پس از این واکنش کی روش، بسیاری از رسانه های عربی از جدایی سرمربی پرتغالی می دهند. صفحه معروف «قناة أبوظبي الرياضية» که متعلق به شبکه ابوظبی کشور امارات است، در خبری نوشت بعد از ترک جام جهانی، فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که کارلوس کی روش سرمربی این تیم پس از پایان قرارداد کوتاه مدتش از تیم ملی ایران جدا می شود.

جدایی کی‌روش از تیم ملی
جدایی کی‌روش از تیم ملی

این در شرایطی است که فدراسیون فوتبال هنوز هیچ خبر رسمی در این زمینه منتشر نکرده است. انتشار خبر جدایی کی روش در صفحه رسمی شبکه ابوظبی امارات باعث بازتاب گسترده در شبکه های اجتماعی عربی شد.

و حتی بسیاری از رسانه های مصری نیز خبر جدایی کی‌روش از تیم ملی جمهوری اسلامی را در رسانه های خود پخش کردند.

جدایی کی‌روش از تیم ملی

حتی روزنامه استاد الدوحه، معروف ترین روزنامه کشور قطر نیز به این موضوع پرداخت و از قول فدراسیون فوتبال نوشت که کی روش تیم ملی را ترک کرده است.

حتی معروف ترین روزنامه کشور قطر (استاد الدوحه) نیز این خبر را در توییتر پیج خود به اشتراک گداشت که خبر از جدایی کی روش میدهد.

جدایی کی‌روش از تیم ملی

خبرنگار روزنامه الوطن یعنی محمد الجزار که در خبرگزاری DPA آلمان نیز در حال فعالیت است، با ارسال توییتی در صفحه شخصی خودش، نوشت که کی روش از تیم ملی ایران جدا شده است.

جدایی کی‌روش از تیم ملی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *