آخرین طلسم طارمی در پرتغال شکست

گل زدن طارمی در سوپر کاپ آخرین طلسم او در پرتغال را شکست. مهدی طارمی نابغه فوتبال ایران در جام باشگاه های پرتغال گلزنی کرده است. به گزارش سایت ورزشی، طارمی توانست بعد از جام جهانی و حذف تیم ملی ایران در تیم باشگاهی خود یعنی پورتو قرار گیرد. او که عملکرد درخشانی را در جام جهانی در ایران از خود باقی گذاشت. و تیم کشورمان با بدشانسی در برابر آمریکا حذف شدند. توانست به پرتغال برگردد و در مرحله گروهی لیگ کاپ شرکت کند.

شکستن طلسم گلزن زدن طارمی در سوپر کاپ

پورتو که در هفته اول با چاوز مسابقه داد و مهدی طارمی متاسفانه از دقیقه 83 وارد زمین شد و نتوانست در این مدت کوتاه گلی به ثمر برساند. ولی شب گذشته او یک نیمه درخشان در مسابقه با تیم ویزلا داشت و توانست گلزنی کند.

طارمی در یک سال اخیر در رقابت های جام جهانی و دیدارهای دوستانه ملی تیم ایران توانست گلزنی انجام دهد. در لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا، لیگ برتر پرتغال، جام حذفی و حالا در سوپر کاپ توانست گلزنی کند. و در این زمینه رکوردها را جابه جا کرده است. او حالا طلسم گلزنی در سوپرکاپ را نیز شکست و توانست در مقابل تیم ویزلا به این موفقیت دست پیدا کند.

گلزنی مهدی طارمی در سوپرکاپ
اولین گل مهدی بعد از جام جهانی در سوپرکاپ پرتغال به ثمر نشست و خوشحالی او بعد از به ثمر رساندن این گل باعث شادی دوچندانش شد و به سمت پشت دروازه رفت و اینگونه فریاد شادی سر داد.

گل زنی مهدی طارمی در مسابقه ویزلا

تیم باشگاهی پورتو از ساعت 24 نیمه شب جمعه به وقت ایران در مقابل ویزلا قرار می گرفت. در حالی که ستاره هایی نظیر دیوگو کاستا، مهدی طارمی، اوانیلسون ، اوتاویو و … را در ترکیب خودش نداشت و آنها جزو نفرات ذخیره روی نیمکت بودند.

مارتیننز در دقیقه های اولیه به تیم ویزلا گل زد و نیمه اول با یک صفر به نفع پورتو تمام شد. اما در نیمه دوم بازیکنان ستاره تیم نظیر مهدی طارمی و اوتاویو و اوانیلسون به تیم افزوده شدند. بازی کاملا تغییر پیدا کرد و آنها سه بار تور دروازه را به لرزش در آوردند.

مهدی طارمی در زمین مسابقه قرار گرفت

مهدی طارمی از دقیقه 39 خودش را گرم نمود و چند دقیقه بعد وارد زمین شد و موقعیت عالی برای گالنو به وجود آورد که این بازیکن از این فرصت به خوبی استفاده نکرد. دقیقا یک دقیقه بعد گالنو دوباره اشتباه خودش را جبران کرد و اختلاف گل را به 2 رساند.

طارمی نیز دقیقه 56 در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و قصد گل زدن و شوت زنی داشت. در این صحنه او تحت فشار قرار گرفت و توپ را به بازیکنان ویزلا داد و دو دقیقه بعد از آن نیز وندل سومین گل این تیم را نیز وارد دروازه کرد. پورتو 3 – 0 پیش افتاد.

 

گلزنی در پنالتی و شکست طلسم طارمی در پرتغال

تیم باشگاه پورتو در این مسابقه دقیقه 65 با خطایی که بازیکن حریف بنام کیکی بر روی اونیلسون انجام داد. و این خطا نیز در محوطه جریمه رخ داد. دارو آن را پنالتی گرفت و کونسیسائو از مهدی خواست که این پنالتی را او بزند.

مهدی طارمی بعد از حذف تیم ملی کشورمان از جام جهانی با گلزنی در پورتو به دنبال آرامش و انگیزه فراوان بود. قطعا این گل در سوپر کاپ می توانست آرامش دوباره را به او بازگرداند حتی اگر از طریق پنالتی به ثمر برسد. تلاش گلر حریف نیز نتیجه ای نداشت و گل چهارم پورتو بنام مهدی طارمی ثبت شد. تا او یکبار دیگر طلسم گل زنی جدیدی را به نام خود ثبت کند.

گلزنی مهدی طارمی در بازی با ویزلا
هم تیمی های مهدی طارمی به همراه او در پایان بازی مقابل ویزلا باهم در کنار هوادارها عکس یادگاری گرفتند.

 

رکوردهای بی نظیر مهدی طارمی در پورتو

مهدی طارمی دقیقه 85 توانست صاحب گلزنی بشود ولی اونیلسون اجازه رسیدن توپ به او نشد. این موقعیت خراب شد و در پایان کار پورتو با 4 گل در برابر این تیم با کسب 7 امتیاز در صدر جدول گروه A سوپر کاپ پرتغال قرار گرفت و راهی دور بعدی شد. آمار مهدی طارمی هم در لیگ قهرمانان اروپا و هم در لیگ برتر فوق العاده بوده است. حالا طلسم گل زدن در لیگ سوپر کاپ پرتغال را شکست.

طلسم گل مهدی طارمی در سوپر کاپ
طارمی در ۹ رقابت‌های مختلف در طول سال ۲۰۲۲ برای پورتو و تیم ملی ایران به میدان رفته که توانسته ۳۵ گل به ثمر رساند

آخرین اخبار و حواشی فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

mohamadnd
18 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *