ورزشی

همه چیز در مورد یاسین بونو | دروازه بان تیم ملی مراکش و تیم سویا اسپانیا

یاسین بونو (Yassine bounou) این بازیکن معروف مراکش و دروازه بان تیم سویا اسپانیا در جام جهانی 2022 قطر تمام حواس ها را به خود جلب کرده است. و با بازی‌های دلنوازش میتوان گفت یکی از بهترین بازیکنان جام جهانی 2022 قطر میباشد.

بیوگرافی یاسین بونو (Yassine bounou)

یاسین، دروازه بان تیم ملی مراکش متولد 1 اوریل 1991 در شهر مونترال کانادا میباشد. قد وی 1.95 سانتی متر بوده و 78 کیلوگرم ورزن دارد.

یاسین بونو در تیم ملی مراکش

دروازه بان تیم ملی مراکش یاسین بونو، قطعا یکی از تاثیر گذارترین بازیکنان تیم ملی مراکش هست. امروزه اسم یاسین بونو کمتر کسی هست که دنبال کننده فوتبال باشد و اسم این دروازه بان به گوشش نخورده باشه. ستاره تیم ملی مراکش در جام جهانی 2022 قطر سابقه دروازه بانی در تیم های زیر 20 ساله ها و زیر 23 ساله های مراکش در رده ملی دارد.

بونو در جدیدترین مصاحبه‌ای که بعد از بازی در مقابل پرتقال داشت گفت: توصیف شادی حذف پرتقال و راهیابی به نیم نهایی جام جهانی قطر غیر ممکن است.

یاسین با مربی خود ولید رکاکی ارتباطات خیلی صمیمی دارد و خود یاسین در مورد مربی خودش میگوید: ولید مربی زندگی من هست نه فقط دروازه‌بانی.

برای یاسین زندگی در شهر مونترال کانادا آعاز شد. در 3 سالگی با خوانواده خود به کازابلانکا نقل مکان کردند و یاسین در کودکی در سال 1999 به الوداد از شهر کازابلانکا پیوست.

یاسین بونو
یاسین بونو در لباس تیم ملی مراکش

مقاله مرتبط: هوگو لوریس دروازه بان تاتنهام و تیم ملی فرانسه | کامل ترین معرفی

یاسین بونو در تیم های باشگاهی

در سن 8 سالگی یاسین بونو به تیم الوداد کازابلانکا پیوست و در این باشگاه تا زمان جوانی ماند و رشد کرد. اواخر حضورش در تیم الوداد به تیم اصلی راه پیدا کرد و در 11 بازی به میدان رفت.

در سال 2012 سران باشگاه اتلتیکومادرید حواهان یاسین جوان شدند و موفق به بستن قرارداد با بونو شدند. یاسین در ابتدای حضورش در تیم بی اتلتیکومادرید در 47 بازی به میدان رفت. و اما در سال 2014 به تیم اصلی راه پیدا کرد، در طی 2 سال از 2014 تا 2016 روی نیمکت نشست و در هیچ بازی به میدان نرفت.

پس از نیمکت نشینی طولانی مدت بونو به صورت قرضی در سال 2014 به رئال ساراگوسا 2 ساله پیوست. در طی سال 2014 تا 2016 در 35 بازی به میدان رفت.

یاسین پخته، در سال 2016 با قراردادی 4 ساله به صورت دائم به خیرونا اسپانیا پیوست. و در خیرونا 4 سال به عنوان دروازه‌بان اصلی طی 83 بازی به میدان رفت.

در حال حاضر با قرارداد 1سال قرضی و 4 سال دائم، دروازه‌بان اصلی تیم سویا میباشد. و تنها گل دوران فوتبالی خود را در فصل 2020-2021 به وایادولید در دقیقه 94 به ثمر رساند و باعث برد تیم سویا شد.

یاسین بونو
خوشحالی بعد گل یاسین بونو

افتخارات یاسین بونو

افتخارات این بازیکن کهنه کار قهرمانی 2019-2020 در لیگ اروپا و رسیدن به نیمه نهایی جام جهانی 2022 قطر و قطعا به عنوان یکی از بهنرین بازیکنان جام جهانی قطر میباشد.

همه چیز در مورد زندگی نامه فوتبالیست ها را در سایت ورزشی بخوانید.

خروج از نسخه موبایل