ورزشی

آیتانا بونماتی برنده توپ طلای زنان 2023 شد

آیتانا بوماتی برنده توپ طلای زنان 2023 شد

آیتانا بوماتی برنده توپ طلای زنان 2023 شد

ستاره 25 ساله تیم‌های بارسلونا و تیم ملی اسپانیا آیتانا بونماتی برنده توپ طلای زنان 2023 شد. او موفق به کسب لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی شد.

خلاصه

این اولین جایزه توپ طلا برای ستاره بارسلونا و اسپانیا، بونماتی بود.

این بازیکن 25 ساله با شکست تیم ملی انگلیس، جام جهانی را دریافت کرد.

این جایزه را از الکسیا پوتیاس پیش از او دو بار دریافت کرده بود.

این بازیکن 25 ساله با شکست تیم ملی انگلیس، جام جهانی را دریافت کرد.
این بازیکن 25 ساله با شکست تیم ملی انگلیس، جام جهانی را دریافت کرد.

آیتانا بوماتی برنده توپ طلای زنان 2023 شد

آیتانا بوماتی، هافبک تیم ملی فوتبال بارسلونا و اسپانیا، برنده توپ طلای زنان سال 2023 شد. این بازیکن 25 ساله با شکست تیم ملی انگلیس، جام جهانی را دریافت کرد.

بوماتی از یک فصل فوق‌العاده 2022/23 لذت برد و با بارسا قهرمان لیگ زنان و لیگ قهرمانان اروپا شد. همچنین در طول تابستان در جام جهانی اسپانیا در استرالیا و نیوزلند نقشی محوری داشت.

این اولین جایزه توپ طلای این بازیکن 25 ساله است. پس از اینکه الکسیا پوتلاس، هم تیمی بین‌المللی و باشگاهی خود، در سال‌های 2021 و 2022 جایزه را به دست آورد. بونماتی همچنین در ماه آگوست به عنوان بهترین بازیکن زن سال یوفا انتخاب شد.

بیشتر بخوانید: جود بلینگهام برنده جایزه کوپا 2023 شد | بلینگهام بهترین بازیکن جوان سال

بارسا قهرمان لیگ شد و ده امتیاز بالاتر از نزدیکترین رقیب رئال مادرید به پایان رسید،. غول کاتالان همچنین مجبور شد باخت 2-0 مقابل وولفسبورگ در فینال جبران کند تا برای دومین بار در تاریخ باشگاه قهرمان لیگ قهرمانان شود.

قهرمانی اسپانیا در جام جهانی نیز بر خلاف شرایطی بود که انتظار داشتند. قهرمانی ای که به شدت توسط لوئیس روبیالس رئیس سابق فدراسیون فوتبال اسپانیا، که پس از پیروزی این کشور مقابل انگلیس در فینال، لب‌های جنی هرموسو را بوسید، مخدوش شد. روبیالس از آن زمان به مدت سه سال از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم شد .

بونماتی یکی از شش اسپانیایی بود که در کنار اولگا کارمونا، پاتریشیا گویارو، ماپی لئون، سالما پارالوئلو و آلبا ردوندو و همچنین یکی از شش بازیکن بارسا نامزد دریافت این جایزه شدند.

پیروزی او باعث شد که بوماتی ستاره های انگلیسی راشل دالی، میلی برایت، مری ارپس و جورجیا استنوی را شکست دهد. در این مراسم در پاریس که دور چهارم مرحله گروهی لیگ ملت‌های زنان روز سه‌شنبه برگزار می‌شود، هیچ یک از آنها حضور نداشت.

خروج از نسخه موبایل