ورزشی

وداع زود هنگام بایرن مونیخ با جام حذفی

وداع زود هنگام بایرن مونیخ با جام حذفی

وداع زود هنگام بایرن مونیخ با جام حذفی

وداع زود هنگام بایرن مونیخ با جام حذفی.در رویدادی خیره کننده که دنیای فوتبال را در هیبت فرو برد. باشگاه رده سومی زاربروکن با شکست 2-1 قهرمان بوندسلیگا بایرن مونیخ در دور دوم جام حذفی آلمان، یک ناراحتی قابل توجه را رقم زد. این پیروزی نفس گیر با یک برنده در آخرین لحظه به دست آمد و تماشاگران میزبان را به جنون فرو برد و بازیکنان بایرن را در ناباوری رها کرد.

شوک بایرن مونیخ
شوک بایرن مونیخ

وداع زود هنگام بایرن مونیخ با جام حذفی

مارسل گاوس

به عنوان قهرمان ساربروکن ظاهر شد و در عمق نیمه دوم گل حساس را به ثمر رساند تا یک بازگشت هیجان انگیز را تکمیل کند. بازی با برتری بایرن مونیخ در نیمه اول آغاز شد. که با گل توماس مولر ستاره کهنه کار خود را به ثمر رساند. با این حال ساربروکن در وقت اضافه نیمه اول بازی را به تساوی کشاند و زمینه را برای نیمه دوم دراماتیک فراهم کرد.

تیم ساربروکن
تیم ساربروکن

توماس مولر

با انعکاس شکست تکان دهنده، اعتراف کرد: “این یک ضربه وحشیانه برای ما است. حذف شدن برای سومین بار در دور دوم جام. چیزی نیست که برای آن تلاش کنیم. ما باید به ساربروکن به خاطر مبارزه آنها تبریک بگوییم. کمی شانس نیز بخشی از آن است. سپس در دقیقه 96 در وقت استراحت ضربه می خوریم اما قبل از آن موقعیت های زیادی را از دست داد.”

این باخت نمی توانست در زمان بدتری برای بایرن رخ دهد، زیرا آنها در حال آماده شدن برای رویارویی با رقیب قهرمانی خود. بوروسیا دورتموند، در بوندسلیگا چند روز بعد بودند. این شکست شکست بزرگی برای قهرمانی بود که مشتاق ادامه سلطه خود در فوتبال آلمان بود.

توماس توخل

سرمربی بایرن، چندین تغییر در ترکیب ایجاد کرده بود و ترجیح داد هری کین، مهاجم ستاره خود را به همراه بازیکنان کلیدی کینگزلی کومان و جمال موسیالا روی نیمکت بگذارد. با توجه به شکست 8-0 آنها در برابر دارمشتات در بازی قبلی خود در لیگ، تصمیم برای تغییر تیم یک تصمیم استراتژیک بود.

مسابقه به دلیل باران شدید در هاله ای از ابهام قرار داشت، اما این تیم میزبان. زاربروکن بود که با شرایط چالش برانگیز راحت تر به نظر می رسید. بایرن مونیخ توانست با اولین فرصت بازی خود حساب خود را باز کند. زمانی که فرانس کراتزیگ 20 ساله در دقیقه 15 توماس مولر را راه اندازی کرد. با این حال، باواریایی‌ها با مشکلات بیشتری روبرو شدند که در اواسط نیمه اول به دلیل مصدومیت زانو مجبور به تعویض مدافع ماتیاس دی لیخت شدند.

تیم بایرن مونیخ
تیم بایرن مونیخ

مشکلات بایرن

ادامه پیدا کرد زیرا پاس مدافع کیم مین جائه قطع شد و به پاتریک سونتیمر اجازه داد تا از فاصله نزدیک وارد دروازه شود و نتیجه را درست قبل از نیمه تمام کند. باواریایی ها برای تبدیل موقعیت های خود به سختی تلاش کردند و این یک ضد حمله سریع توسط میزبان بود که در نهایت تعیین کننده بود. یک کات بک خوب اجرا شده از سمت راست در تمام محوطه جریمه شد و سه بازیکن بایرن را دور زد تا اینکه مارسل گاوس در دقیقه ششم وقت اضافه با حرکت کم پای چپ به گل پیروزی ضربه زد.

وداع زود هنگام بایرن مونیخ با جام حذفی
وداع زود هنگام بایرن مونیخ با جام حذفی

این ناراحتی موجی از شوک را در دنیای فوتبال ایجاد کرد

و به عنوان شاهدی بر غیرقابل پیش بینی بودن و جادوی این بازی زیبا بود. پیروزی باورنکردنی ساربروکن به عنوان یکی از قابل توجه ترین لحظات تاریخ فوتبال آلمان به یادگار خواهد ماند. در حالی که بایرن مونیخ باید در مورد اشتباهات خود فکر کند و برای چالش های آتی خود در رقابت های داخلی و اروپایی تجدید نظر کند.

خروج از نسخه موبایل