ورزشی

اختصاصی-داوران عراقی VAR امروز در تهران

اختصاصی-داوران عراقی VAR امروز در تهران

تهیه بلیت سفر به شهر تهران برای دو تا از داوران عراقی نشان داد که مجوز برگزاری دربی با VAR صادر شده است. در ادامه سایت ورزشی با اختصاصی-داوران عراقی VAR امروز در تهران همراه شوید.

 

اختصاصی-داوران عراقی VAR امروز در تهران

به گزارش سایت ورزشی، با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال هنوز به طور رسمی برگزاری دربی روز پنج شنبه با حضور وار را اعلام نکرده بود. اما شواهد نشان می دهد که این مجوز از سوی فیفا صادر شده و بازی پرسپولیس و استقلال با استفاده از کمک داور ویدیویی برگزار خواهد شد. در جلسه شنبه شب اعضای کمیته داوران درباره کسب اجازه از فیفا برای استفاده از وار در دربی بحث شد. بعد از آن افشاریان جلسه ای را با مهدی تاج برگزار کرد. رایزنی های فدراسیون فوتبال با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه یافت. در واقع آنها بتوانند مجوز استفاده از تکنولوژی وار را دریافت نمایند و حالا شواهد نشان می دهد که این اتفاق رخ داده است.

با توجه به اینکه در صورت برگزاری دربی با وار تیم داوران قضاوت کننده باید لایسنس کمک داور ویدئویی را دریافت کرده باشند. همچنین از ایران فقط موعد بنیادی فر این لایسنس را دارد. از قبل مشخص بود که برای اتاق مانیتورینگ فدراسیون فوتبال باید یک داور خارجی دارای لایسنس را به ایران بیاورد. حالا ظاهرا مقدمات این کار انجام گرفته شده است. فدراسیون فوتبال برای “زيد ثامر” داور عراقی و دستیار او که “حيدر عبدالحسن” نام دارد برای روز چهارشنبه از بغداد به تهران بلیت تهیه کرده و این دو داور دارای لایسنس VAR به ایران سفر خواهند کرد تا در اتاق مانیتورینگ مستقر شوند. برحسب شواهد قرار است اولین بار یک مسابقه باشگاهی فوتبال ایران با وار برگزار شود.

 

آیا بالاخره طلسم وار در ایران شکسته شد؟

با توجه به این شرایط تنها داور ایرانی که می تواند در دربی پایتخت قضاوت نماید، موعد بنیادی فر است. حتی گفته شده که فدراسیون فوتبال برای حضور او در تهران آماده باش داده است. سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم نیز با سابقه همکاری با بنیادی‌فرد کمک‌های خود خواهند بود و داور چهارم را فدراسیون اعلام خواهد کرد. وجود VAR در دربی 102 پایتخت اتفاقی مثبت برای فوتبالدوستان است که می‌تواند اشتباهات داوری را به پایین‌ترین حد خود برساند و باعث شود حق تیمی در مسابقه حساس لیگ برتر ایران خورده نشود.

با شرایط موجود احتمالا طی ساعات آینده شاهد اعلام رسمی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری دربی با تکنولوژی کمک داور ویدئویی خواهیم بود.

خروج از نسخه موبایل