ورزشی

معروف ترین طرفداران فوتبال

طرفداران فوتبال در تمام سنین

طرفداران فوتبال در تمام سنین

در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به برخی از مشهورترین هواداران فوتبال جهان. معروف ترین طرفداران فوتبال از قبیل باراک اوباما و شکیرا و ….

فوتبال یا همان طور که در بسیاری از نقاط جهان فوتبال شناخته می شود، محبوب ترین ورزش در جهان است. میلیون‌ها هوادار از آن لذت می‌برند که با شور و اشتیاق فراوان از تیم‌ها و بازیکنان مورد علاقه خود حمایت می‌کنند. طرفداران فوتبال از همه اقشار جامعه هستند و بسیاری از آنها افراد مشهوری هستند که تاثیر قابل توجهی در زمینه های مربوط به خود داشته اند. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به برخی از مشهورترین هواداران فوتبال جهان.

پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس رهبر کلیسای کاتولیک و یکی از تأثیرگذارترین شخصیت های جهان است. او همچنین یک هوادار پرشور فوتبال و حامی مادام العمر تیم شهر خود، سن لورنزو د آلماگرو، در آرژانتین است. در واقع، او به پوشیدن رنگ‌های تیم معروف است و حتی زمانی که آن‌ها کوپا لیبرتادورس را در سال 2014 بردند، برای این تیم دسته جمعی برگزار کرد.

پاپ فرانسیس و مارادونا
پاپ فرانسیس و مارادونا

باراک اوباما

باراک اوباما رئیس جمهور سابق ایالات متحده و یکی از شناخته شده ترین چهره ها در جهان است. او همچنین یکی از طرفداران پر و پا قرص فوتبال است و شناخته شده است که گاهی اوقات در مورد این ورزش توییت می کند. در دوران ریاست جمهوری خود، اوباما میزبان تیم ملی زنان آمریکا در کاخ سفید پس از قهرمانی در جام جهانی فوتبال زنان در سال 2015 بود.

باراک اوباما و اوطوره های فوتبال
باراک اوباما و اوطوره های فوتبال

ملکه الیزابت دوم

ملکه الیزابت دوم طولانی ترین سلطنت در تاریخ بریتانیا و شخصیت محبوب در بریتانیا است. او همچنین یکی از طرفداران پر و پا قرص فوتبال است و برای شرکت در مسابقات تیم محبوبش، ولورهمپتون واندررز، شناخته شده است. او حتی از تیم دعوت کرد تا پس از قهرمانی در جام حذفی در سال 1960 از او در کاخ باکینگهام دیدن کنند.

ملکه دوم یادبودش در استادیوم فوتبال
ملکه دوم یادبودش در استادیوم فوتبال

ویل فرل

ویل فرل کمدین و بازیگری است که به خاطر بازی در فیلم هایی مانند «گوینده» و «شب های تالادگا» شهرت دارد. او همچنین از طرفداران پر و پا قرص فوتبال است و در بازی های آمریکا و اروپا حضور داشته است. فرل حتی فیلم مستندی در مورد تیم محبوبش، لس آنجلس اف سی، به نام “ما LAFC هستیم” ساخت.

ویل فرل در استادیوم فوتبال
ویل فرل در استادیوم فوتبال

شکیرا

شکیرا خواننده و ترانه سرای کلمبیایی است که بیش از 70 میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخت. او همچنین یکی از طرفداران پر و پا قرص فوتبال است و در رویدادهای مهم فوتبال از جمله جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی و جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در برزیل شناخته شد. شکیرا همچنین یکی از طرفداران بارسلونا F.C. و با مدافع این تیم جرارد پیکه ازدواج کرد.

میک جگر

میک جگر خواننده گروه رولینگ استونز و یکی از مشهورترین ستاره های راک تاریخ است. او همچنین یکی از طرفداران پر و پا قرص فوتبال است و در سراسر جهان در مسابقات شرکت می کند. جگر یکی از طرفداران تیم ملی انگلیس است و حتی به دلیل از دست دادن آنها در جام جهانی فوتبال 2010 پس از حضور در بازی آنها مقابل آلمان، مقصر شناخته شد.

نتیجه

اینها تنها تعدادی از هواداران مشهور فوتبال در جهان هستند. فوتبال ورزشی فراتر از مرزها و فرهنگ هاست و گروه های مختلفی از طرفداران را از سراسر جهان به خود جذب کرد. این طرفداران چه رهبران سیاسی، چه ستاره های راک یا بازیگر باشند، شور و اشتیاق مشترکی برای این بازی زیبا دارند و به تبدیل شدن فوتبال به محبوب ترین ورزش در جهان کمک کرده اند.

دیگر طرفداران مشهور فوتبال عبارتند از:

سرنا ویلیامز – تنیس باز و هوادار تیم لیگ برتر انگلیس، آرسنال F.C.

اد شیران – خواننده و هوادار تیم شهر خود، ایپسویچ تاون F.C.

تام هنکس – بازیگر و طرفدار استون ویلا F.C. در انگلستان.

نلسون ماندلا – رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی و هوادار تیم ملی آفریقای جنوبی.

راجر فدرر – تنیس باز و طرفدار باشگاه فوتبال اف سی بازل سوئیس.

دیوید بکهام – بازیکن سابق فوتبال و هوادار منچستریونایتد F.C.

هیو گرانت – بازیگر و هوادار تیم شهر خود، فولام F.C.

فوتبال راهی برای گرد هم آوردن افراد و ایجاد حس اجتماع و تعلق دارد. این ورزشی است که قلب و ذهن مردم از سراسر جهان را به تسخیر خود درآورده است و واضح است که حتی افراد ثروتمند و مشهور نیز از جذابیت های آن در امان نیستند. همانطور که فوتبال به رشد و گسترش خود ادامه می دهد، بدون شک طرفداران مشهور بیشتری را جذب خواهد کرد که به ترویج این ورزش و ارائه آن به مخاطبان جدید کمک می کنند.

خروج از نسخه موبایل