ورزشی

عالی‌جناب فوتبال گیلان در دیدار ملوان – پرسپولیس

عالی‌جناب فوتبال گیلان در دیدار ملوان - پرسپولیس

یکی از مفاخرهای فوتبال ملوان بندرانزلی قطعا بهمن صالح نیا می باشد. که در فوتبال گیلان و ایران کاملا شناخته شده است. او از جمله تماشاگران ویژه مسابقه این هفته تیم های ملوان و پرسپولیس بود که حضور داشت. در ادامه سایت ورزشی با عالی‌جناب فوتبال گیلان در دیدار ملوان – پرسپولیس همراه شوید.

 

عالی‌جناب فوتبال گیلان در دیدار ملوان – پرسپولیس

استاد بهمن صالح نیا بزرگمرد فوتبال خطه باران و شمال کشورمان و معلم بی همتا و بی مانند تیم ملوان بندر انزلی با کمک دوستانش وارد استادیوم سن سیروس شد. او علاقه به فوتبال دارد و می خواست مسابقه تیم محبوب خودش را در مقابل قوی ترین تیم های ایران از نزدیک مشاهده نماید. این مرد قدیمی و بزرگ به سختی از پله های ورزشگاه خودش را به محل جایگاه رساند. و از تشویق یکصدای هواداران قوی ملوان به وجد آمد. حتما یادمان است که بهمن خان با نسل شجاعان این خطه از ملوان تیم قوی ساخت. این تیم در مخمل سبز موی دماغ افراد بزرگی شد و اسباب تحسین همگان را برانگیخت. در هفته گرامیداشت مربیان برای این اسطوره پیشکسوت آرزوی بهترین ها و سلامتی داریم.

عالی‌جناب فوتبال گیلان در دیدار ملوان - پرسپولیس

پدر فوتبال ملوان

بهمن صاحل نیاز در سال 1348 دبیر ورزش مدارس شهر بندرانزلی عده ای جوانان را دور خودش جمع کرد و تیم پایه های ملوان را تشکیل داد. مدتی بعد نیروی دریایی ارتش این تیم را تحت پوشش خودش گرفت. صالح نیا که جزو بنیانگذاران تیم ملوان است. در سال 1352 خودش سکان هدایت این تیم را عهده دار شدو تا سال 77 یکسره هدایت این تیم را برعهده داشت.

صالح‌نیا در سال ۱۳۱۷ در محله سامانسر شهر بندر انزلی به دنیا آمد. او از عوامل اصلی تأسیس باشگاه ملوان بندر انزلی بود و در سال ۱۳۴۸ نقش اساسی در تأسیس این باشگاه ایفا کرد. از این رو وی لقب پدر ملوان را نیز یدک می‌کشد.

خروج از نسخه موبایل