حسن یزدانی در یک وزن بالاتر - رهایی از تیلور!

حسن یزدانی پهلوان جویبار مازندران همیشه یک حریف چغر و بد بدن دارد که از کشور آمریکا توانسته امسال نیز او را شکست دهد. ظاهرا برخی افراد به حسن پیشنهاد کردند که برای کسب دومین مدال طلای المپیک و تبدیل به پرافتخارترین ورزشکار تاریخ ایران در المپیک به یک وزن بالاتر صعود کند و از شر دیوید تیلور خلاص شود. به نظر شما آیا حسن یزدانی در یک وزن بالاتر قرار می گیرد؟ در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

حسن یزدانی در یک وزن بالاتر – رهایی از تیلور!

به گزارش سایت ورزشی ، حسن یزدانی با کسب نهمین مدال جهان و المپیک پشت سر محمد نصیری پرافتخارترین ورزشکار تاریخ ایران قرار می گیرد. نصیری یک طلای المپیک و 4 مدال طلای جهانی ، یک نقره المپیک و سه برنز جهان و المپیک را در اختیار دارد. حسن یزدانی با 1 طلای المپیک ، سه طلای جهانی ، یک نقره المپیک و سه نقره جهانی و یک برنز جهان تنها به دلیل مرغوبیت مدال جزو نفر دوم است. البته حسن می تواند با کسب دهمین مدال در المپیک سال بعد پاریس با هر مدالی بالاتر از نصیری قرار بگیرد.

حسن یزدانی در یک وزن بالاتر - رهایی از تیلور!

البته حسن یزدانی در حال حاضر پر افتخارترین کشتی گیر ایران است ، اما فقط یک رکورد را در اختیار ندارد. رکورد پرافتخارترین بازیکن المپیک که در اختیار هادی ساعی می باشد. هادی دو طلا در المپیک های 2004 آتن و 2008 پکن گرفت. در المپیک 2000 سیدنی نیز یک برنز دریافت کرد تا از همه بالاتر قرار بگیرد. حسین رضا زاده مشهورترین وزنه بردار ایران با دو طلا پشت سر او قرار دارد و غلامرضا تختی با یک طلا و دو نقره در جایگاه سوم است.

 

آیا حسن یزدانی می تواند پر افتخارترین ورزشکار المپیک برای ایران باشد؟

حسن یزدانی در شش تقابل اخیرش با دیوید تیلور قهرمان آمریکایی 5 بار بازنده شده است. افرادی می گویند که او از لحاظ روانی قادر نیست تیلور را شکست دهد. پهلوان ما بر روی تشک ظاهرا زورش به غول USA نمی رسد. برخی اعتقاد دارند که کامران قاسم پور همشهری یزدانی یک زیرگیر حرفه ای بوده و به دلیل اقتدار یزدانی مجبور شد به وزن 92 کیلو برود، باید به وزن خودش بازگشته و یزدانی راهی 97 کیلو شود. کامران در جام جهانی به 97 کیلو رفت چرا که وزن او المپیکی نیست و در مقابل اسنایدر نیز باخت. در این صورت کامران قاسم پور احتمال اینکه تیلور را ببرد ، زیاد است و یزدانی باید با کایل اسنایدر در وزن 97 کیلو روبرو شود.

حسن یزدانی در یک وزن بالاتر - رهایی از تیلور!

در صدر جدول کشتی گیرهای پرافتخار دنیا در حال حاضر عبدالرشید سعد الله اف می باشد. که به تانک روس ها مشهور است و با 7 مدال طلای جهان و المپیک توانسته نامش را در صدر جهان قرار دهد. او در پاریس برای سومین طلای المپیک می آید و امسال نیز برای اولین بار دستش از مدال کوتاه ماند. سعد الله اف یک مدال نقره را نیز دارد که به همین کایل اسنایدر در فینال جهانی باخت. اسنایدر همزاد آمریکایی حسن یزدانی ما می باشد. شباهت این دو کشتی گیر بزرگ اصلا قابل انکار نیست. هردوی آنها از جهانی 2015 لاس وگاس وارد این عرصه قرار گرفتند و در 9 سال اخیر هرگز بدون مدال به کشورشان باز نگشته اند.

حسن یزدانی در یک وزن بالاتر - رهایی از تیلور!

شباهت یزدانی و کایل اسنایدر:

یزدانی و اسنایدر هردو در المپیک ریو 2016 قهرمان شده بودند. در المپیک 2020 توکیو هردو شخص نقره دریافت کردند. تا پارسال مدال های هردویشان مشابه هم بود و این رقابت جالب امسال به نفع پهلوان ایرانی تمام شد. اسنایدر سال 2015 با طلا شروع کرد و یزدانی با نقره ، اما پهلوان جویبار در جهانی 2018 بوداپست لهستان برنز گرفت. اسنایدر خیلی جلو افتاد در جهانی 2021 نروژ یزدانی تیلور را برد و کایل اسنایدر فینال را با باخت همراه کرد تا مرغوبیت مدال آنها برای اولین بار به سمت پهلوان ما سنگینی کند.

mohamadnd
30 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *