ورزشی

عملکرد مسی در PSG

انتقال لیونل مسی به پی اس جی (PSG) یکی از بزرگترین حرکت های دنیای فوتبال در سال های اخیر بود. فوق ستاره آرژانتینی در آگوست 2021 به غول های فرانسوی پیوست و تجربه، مهارت و استعداد فراوانی را با خود به ارمغان آورد. عملکرد او در پاری سن ژرمن توسط هواداران فوتبال در سراسر جهان به دقت زیر نظر گرفته شده است و به جرات می توان گفت که مسی در حال حاضر تاثیر قابل توجهی روی این تیم گذاشته است.

ورود مسی در پی اس جی

ورود مسی به پاری سن ژرمن نشان دهنده اتحاد مجدد سه گانه “MSN” مسی، نیمار و کیلیان امباپه بود که قبلا در بارسلونا هم تیمی بودند. دیدار مجدد این سه نفر بسیار مورد انتظار بود و هواداران مشتاق بودند ببینند که آنها چگونه با هم در زمین بازی خواهند کرد. تا اینجای کار، این سه نفر ناامید نشده اند و مسی به سرعت در آن جا مستقر شده و سهم قابل توجهی در عملکرد تیم داشته است.

مسی در پیراهن پی اس جی
مسی در پیراهن پی اس جی

نخستین بازی مسی در پی اس جی

مسی اولین بازی خود را برای PSG در 29 آگوست 2021 در پیروزی 2-0 مقابل ریمز در لیگ 1 انجام داد. او بازی را از روی نیمکت شروع کرد اما در دقیقه 66 به جای نیمار وارد زمین شد. مسی علیرغم زمان بازی محدود خود، با مهارت های دریبلینگ و دید خود، اجمالی از درخشش خود را نشان داد.

اولین بازی مسی برای پاری سن ژرمن در بازی لیگ قهرمانان اروپا مقابل کلوب بروژ در 15 سپتامبر 2021 بود. این بازیکن آرژانتینی در فرم درخشانی بود و در تساوی 1-1 یک گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد. گل او یک تلاش مسی بود، زیرا او قبل از شلیک یک شوت پایین به گوشه پایین دروازه، چند مدافع را دریبل زد.

از آن زمان، مسی همچنان با بازی هایش برای پاری سن ژرمن تحت تاثیر قرار می دهد. او با نیمار و امباپه مثلث هجومی مرگباری را تشکیل داده است که ترکیب این سه بازیکن تاثیر مخربی دارد. مسی نشان داده است که می تواند خود را با نقش ها و موقعیت های مختلف در زمین تطبیق دهد و هم به عنوان هافبک تهاجمی وسط و هم در جناح راست بازی کند.

عملکرد مسی در پاریس
عملکرد مسی در پاریس

عملکرد برجسته مسی در پی اس جی

یکی از عملکردهای برجسته مسی در پی اس جی در پیروزی 2-0 مقابل منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپا در 28 سپتامبر 2021 بود. مسی در فرم پر شوری بود و دو گل به ثمر رساند و یک پاس گل در نمایشی غالب ارائه کرد. اولین گل او یک ضربه ایستگاهی خیره کننده بود که به گوشه بالای دروازه پیچید و ادرسون دروازه بان سیتی را بدون هیچ شانسی باقی گذاشت. گل دوم او پس از یک حرکت خوب تیمی با حضور نیمار و امباپه بود.

عملکرد مسی فقط به انتهای هجومی زمین محدود نشده است. او نشان داده است که مایل است در دفاع سخت کار کند، حریفان را تحت فشار قرار دهد و در صورت لزوم عقب نشینی کند. میزان کار مسی و ذهنیت تیم اول توسط هم تیمی ها و مربی او مورد ستایش قرار گرفت و مائوریسیو پوچتینو، سرمربی پی اس جی، او را به عنوان “بازیکنی که همیشه مایل به کمک به تیم است” توصیف می کند.

ستارگان پی اس جی در کنار لیونل مسی
ستارگان پی اس جی در کنار لیونل مسی

مسی علیرغم عملکرد چشمگیرش، در طول دوران حضورش در پی اس جی، با مشکلاتی روبرو شد. او در اکتبر 2021 در بازی لیگ 1 مقابل لیون از ناحیه زانو آسیب دید که او را برای چند هفته از میادین دور نگه داشت. او همچنین در نوامبر 2021 به دلیل مصدومیت از ناحیه ران، بازی مقابل RB Laipzig در لیگ قهرمانان را از دست داد. با این حال، مسی از این ناکامی ها عقب نشینی کرده است و عملکرد او از زمان بازگشت به تیم استثنایی نبوده است.

اثر مسی در پی اس جی

تاثیر مسی بر پاری سن ژرمن خارج از زمین نیز محسوس بوده است. ورود او رونق زیادی به مشخصات باشگاه داشت. و طبق گزارش ها، PSG بیش از 800000 پیراهن مسی را ظرف یک هفته پس از امضای قراردادش فروخت. حضور آرژانتینی همچنین به ارتقای استانداردها و انتظارات تیم کمک کرده است، به طوری که PSG اکنون به عنوان یکی از شانس های قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در این فصل شناخته می شود.

خروج از نسخه موبایل