ورزشی

میلان 1-1 آتالانتا: میلان مدعی قهرمانی نیست

میلان 1-1 آتالانتا: میلان مدعی قهرمانی نیست

میلان 1-1 آتالانتا: میلان مدعی قهرمانی نیست.در هفته بیست و ششم رقابت های سری آ میلان در خانه مقابل آتالانتا با یک دیدار چالش برانگیز روبرو شد که نتیجه آن تساوی 1-1 بود که نقاط قوت و ضعف هر دو تیم را به نمایش گذاشت.

میلان 1-1 آتالانتا: میلان مدعی قهرمانی نیست

شروع بازی با گل دقایق آغازین

بازی با برتری میلان در دقیقه 3 با تلاش انفرادی چشمگیر رافائل لیائو آغاز شد. دریبل ماهرانه لیائو و شوت دقیق پای راست به دروازه رسید و میلان را زودهنگام 1-0 به برتری رساند. با این حال، آتالانتا به سرعت پاسخ داد و امیل هولم در دقیقه 12 تهدید کرد و دروازه بان میلان، مایک مانیان، دروازه بان میلان را مهار کرد.

باخت میلان مقابل آتالانتا
باخت میلان مقابل آتالانتا

تساوی قبل از نیمه ی اول

با وجود برتری زودهنگام میلان، آتالانتا به پرس رو به جلو ادامه داد و چندین موقعیت گلزنی ایجاد کرد. نقطه عطف در دقیقه 40 رقم خورد که میلان برای سومین بازی متوالی یک پنالتی را دریافت کرد و این بار به دلیل خطای اولیویه ژیرو روی هولم بود. تئون کوپمنیرز پنالتی را با موفقیت به گل تبدیل کرد و نتیجه را 1-1 کرد.

پایان نیمه ی اول با تساوی 1-1

نیمه اول در حالی به پایان رسید که هر دو تیم مقاومت دفاعی خود را به نمایش گذاشتند و هیچ یک از دو تیم نتوانستند قبل از سوت نیمه تمام از بن بست خارج شوند.

نیمه ی دوم با برتری مالکیت میلان

در نیمه دوم، میلان به دنبال بازپس گیری کنترل بود و با 64 درصد تسلط بر توپ و میدان و تلاش برای حملات موثر روی دروازه آتالانتا بود. با این حال، میلان علیرغم تلاش های خود، برای تبدیل موقعیت ها به گل تلاش کرد.

فرصت سوزی مهاجمان میلان

روبن لوفتوس در دقیقه 50 اقدام به شوت محکمی از راه دور کرد که دروازه بان آتالانتا آن را رد کرد. داویده کالابریا و کریستین پولیسیچ نیز موقعیت های امیدوارکننده ای داشتند که ضربات آنها به ترتیب در دقایق 61 و 69 مهار شد.

با پایین آمدن ساعت، میلان در جستجوی یک گل تعیین کننده به پیشروی ادامه داد. کریستین پولیسیچ در دقیقه 74 تلاش دیگری انجام داد و در دقیقه 80 تلاش جاه طلبانه لیائو به دنبال داشت. با این حال، هر دو شوت نتوانست علامتی را پیدا کند.

پایان بازی با نتیجه ی نیمه ی اول

در لحظات پایانی بازی، ضربه هرناندز از داخل محوطه جریمه مهار شد و با تساوی 1-1 سرنوشت این دیدار را رقم زد. میلان با این نتیجه امتیازات خود را به 53 رساند و با حفظ برتری 4 امتیازی نسبت به یوونتوس در جدول رده بندی سری آ.

میلان 1-1 آتالانتا: میلان مدعی قهرمانی نیست
میلان 1-1 آتالانتا: میلان مدعی قهرمانی نیست

نتیجه

این مسابقه ناتوانی میلان در استفاده از فرصت ها و تبدیل سلطه به پیروزی را برجسته کرد و باعث شد تا هواداران و کارشناسان ثبات آن ها را زیر سوال ببرند زیرا آنها برای موفقیت در ادامه فصل سری آ هدف قرار می دهند.

خروج از نسخه موبایل