ورزشی

مینا فتحی درگذشت

مینا فتحی درگذشت

مینا فتحی درگذشت

بازیکن سابق تیم ملی والیبال زنان ایران، مینا فتحی درگذشت. در این پست از “ورزشی” نگاهی به حرفه‌ی مینا فتحی خواهیم انداخت.

مینا فتحی درگذشت

«مینا فتحی» متولد ۸ آبان ۱۳۲۵ در اصفهان بود. او سال‌ها هم به عنوان بازیکن و هم مربی در رده‌ی تیم‌های ملی و باشگاهی کشور فعالیت کرد. او با مدرک دکترای تربیت بدنی، استاد تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی نیز بود.

دوران بازیگری

فتحی حرفه‌ی والیبال‌اش را در سطح آموزشگاهی و در سال ۱۳۴۰ در اصفهان آغاز کرد. او توانست دو بار به قهرمانی آموزشگاه‌های اصفهان برسد. بعد و  در سال ۱۳۴۲ در لباس تیم منتخب اصفهان به نایب قهرمانی مسابقات والیبال آموزشگاه‌های ایران رسید.

او از سال ۱۳۴۴ تا ۱۳۵۵ بازیکن تیم ملی والیبال ایران بود و در لباس تیم ملی در ۳ دوره بازی‌های آسیایی شرکت کرد. تیم ملی ایران در ششمین دوره از این بازی‌ها و  در سال ۱۹۶۶ مفتخر به کسب مقام سوم و مدال برنز شد. فتحی در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۷۴ هم با تیم ملی زنان ایران به ترتیب در رده‌ی چهارم و پنجم آسیا ایستاد.

همچنین بخوانید: شوک بزرگ ستاره تیم ملی زنان انگلیس | مصدومیت نگران‌کننده دختر انگلیسی

فتحی حرفه‌ی والیبال‌اش را در سطح آموزشگاهی و در سال ۱۳۴۰ در اصفهان آغاز کرد.
فتحی حرفه‌ی والیبال‌اش را در سطح آموزشگاهی و در سال ۱۳۴۰ در اصفهان آغاز کرد.

دوران مربیگری

فتحی مربیگری خود را از سال ۱۳۵۰ آغاز کرد. او ۲۵ سال در تیم‌های باشگاهی و ملی والیبال مربیگری کرد. همچنین در مسابقات قهرمانی آسیا در ۲۰۰۷ و مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در سال‌های ۱۳۷۱ و بازی‌های همبستگی دانشجویان کشورهای اسلامی سال ۱۳۷۳ در تهران، مربیگری ملی‌پوشان ایران را عهده‌دار بود.

مقام سوم بازی‌های هبستگی دانشجویان زنان اسلامی در سال ۱۳۷۳ و قهرمانی با تیم هما در لیگ دسته یک زنان در سال ۱۳۷۴ از دیگر افتخار فتحی در قامت سرمربی بوده اس.

متاسفانه ساعاتی پیش، مینا فتحی پیشکسوت، بازیکن و مربی سابق تیم ملی دختران ایران، چشم از جهان فروبست.

فدراسیون والیبال نیز در پیامی این ضایعه غم‌انگیز را به بازماندگان و والیبال ایران تسلیت گفت:

انا لله و انا الیه راجعون

بدین وسیله درگذشت زنده‌یاد مینا فتحی پیشکسوت ارزنده والیبال را تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی مسئلت می‌نماید.

خروج از نسخه موبایل