ناهید کیانی حذف شد

در مسابقات تکواندوی گرندپری، ناهید کیانی حذف شد. صاحب طلای جهان به شکل ناباورانه از مسابقات کنار رفت. در این پست از ورزشی، به نتیجه ی مسابقات در روز اول می‌پردازیم.

ناهید کیانی حذف شد

در جریان رقابت‌های روز اول تکواندوی گرندپری پاریس، ناهید کیانی صاحب مدال طلای جهان در دور ابتدایی با شکست در برابر حریفی تونسی خود ناباورانه از دور مسابقات کنار رفت.

در جریان مسابقات روز اول تکواندوی گرندپری پاریس، ناهید کیانی نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم ایران و صاحب مدال طلای جهان در دور ابتدایی مقابل کاریما تامی از تونس شکست خورد. او طی ۲ راند و با نتایج عجیب ۹ بر صفر و ۱۶ بر ۳ شکست خورد. بدین ترتیب نماینده کشورمان خیلی زود از دور مسابقات کنار رفت.

کیانی پس از کسب مدال طلای تاریخی خود در مسابقات قهرمانی جهان به جمع ۵ نفر اول رنکینگ جهانی رسیده بود. اما حالا با حذف از این مسابقات کارش برای کسب سهمیه مستقیم المپیک به کمک سهمیه های رنکینگ بسیار دشوار شد.

مبینا نعمت زاده نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم ایران نیز با کسب ۳ پیروزی متوالی مقابل حریفانی از قزاقستان، مصر و کرواسی به مرحله نیمه نهایی مسابقات راه پیدا کرد. بدین ترتیب او مدال برنز خود را قطعی کرد.

نتایج بخش مردان

همچنین در بخش مردان ابوالفضل زندی نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم ایران با برتری برابر هرناندز از مکزیک، پارک از کره جنوبی و جانگ نماینده ی دیگری از کره جنوبی راهی مرحله نیمه نهایی شد. سپس در مرحله نیمه نهایی به مصاف خلیل جندوبی از تونس رفت. خلیل جندوبی نفر یک رنکینگ المپیک و صاحب مدال نقره المپیک بود. زندی حریف قدر خود را دو بر یک شکست داد و به فینال‌رسید.

از سوی دیگر مهدی حاجی موسایی نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم ایران پس از شکست ۲ بر صفر راپسومانکیس از یونان مقابل ویتو دلایکویلا صاحب مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو و طلای جهان ۲۰۲۲ از ایتالیا به میدان رفت. در پایان ۲ بر صفر و با نتایج ۶ بر ۴ و ۱۴ بر ۳ به پیروزی رسید و صاحب یک برد ارزشمند شد.

وی سپس جک وولی از ایرلند را در ۲ راند از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی صعود کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *