ورزشی

اعلام رنکینگ جدید فیفا؛ تیم ملی ایران در دوم آسیا

اعلام رنکینگ جدید فیفا؛ تیم ملی ایران در دوم آسیا

اعلام رنکینگ جدید فیفا؛ تیم ملی ایران در دوم آسیا

با پایان فیفادی، اعلام رنکینگ جدید فیفا انجام شد. رتبه ایران در رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال بدون تغییر است. در این پست از «ورزشی» رنکینگ جدید فیفا را مرور می‌کنیم.

اعلام رنکینگ جدید فیفا

فیفا دی ماه نوامبر نیز پایان یافت. تیم ملی کشورمان در دو دیدار مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ با تیم‌های ملی هنگ‌کنگ و ازبکستان بازی کرد. یک پیروزی و یک تساوی حاصل کار ملی‌پوشان بود. تیم ملی ایران در ابتدا موفق شد هنگ‌کنگ را با نتیجه‌ی 4 بر صفر در خانه شکست دهد. اما علی‌رغم برتری 2 بر صفر برابر ازبکستان در نیمه‌ی اول، در نهایت به تساوی 2 بر 2 دست یافت.

جدول رنکینگ فیفا
جدول رنکینگ فیفا

تیم ملی کشورمان بعد از برتری برابر هنگ‌کنگ موفق شد ۲.۹۷ امتیاز مثبت کسب کند. اما تساوی مقابل ازبکستان موجب کسر ۵.۱۹ امتیاز برای تیم ملی شد. در مجموع، شمار امتیازات شاگردان قلعه‌نویی به عدد ۱۵۶۵ برسد.

بدین ترتیب تیم ملی ایران جایگاهش در رده‌ی بیست و یکم دنیا را حفظ کرد. تیم ما همچنان بالاتر از اوکراین با ۱۵۵۳ امتیاز قرار گرفت.

در رتبه‌بندی کشورهای آسیایی، ژاپن بعد از دو برد با نتایج مشابه پنج بر صفر مقابل میانمار و سوریه، امتیازات خود را به عدد ۱۶۲۰ رساند و بر بام آسیا قرار گرفت.

کره جنوبی نیز با ۱۵۵۰ امتیاز و یک پله صعود، در رتبه ۲۳ جهان قرار گرفت. اما فاصله امتیازی زیادی با تیم ما ندارد. استرالیا هم در رتبه‌بندی جهانی با 2 پله صعود به جایگاه بیست و پنجم رسید. عربستان، قطر، عراق، امارات و ازبکستان همگی صعود زیادی در رنکینگ جهانی داشته و در رتبه‌های پنجم تا نهم آسیا قرار گرفته‌اند. عمان نیز با سه پله سقوط، دهمین تیم آسیا است.

لازم به‌ذکر است که این رده‌بندی غیررسمی است. فیفا در روزهای آینده رنکینگ اصلی را منتشر می‌کند. اما رتبه‌بندی نهایی تفاوتی نخواهد کرد.

خروج از نسخه موبایل