ورزشی

مجسمه نیمار در تهران

مجسمه نیمار در تهران

مجسمه نیمار در تهران

مجسمه نیمار در تهران، در عصر انتشار فوری اطلاعات از طریق اینترنت و رسانه های اجتماعی، شایعات و اطلاعات نادرست به طور گسترده منتشر می شوند. یکی از نمونه‌های اخیر چنین اطلاعات نادرستی مربوط به مجسمه نیمار، فوق ستاره فوتبال برزیل است که ظاهراً در هتل اسپیناس تهران نصب شده بود. اما با بررسی دقیق‌تر مشخص شد که این یک مورد کلاسیک از هویت اشتباه است و مجسمه نیمار در هیچ کجای پایتخت ایران یافت نمی‌شود.

مجسمه نیمار در تهران

شایعه

این شایعه از زمانی شروع شد که تیم فوتبال الهلال عربستان برای رویارویی با نساجی در یک مسابقه فوتبال وارد تهران شد. الهلال نیز مانند هموطنان خود از النصر، در طول بازدید خود در هتل مجلل اسپیناس اقامت کرد. به زودی گمانه زنی ها در اینترنت شروع شد مبنی بر اینکه مسئولان هتل مجسمه نیمار را به افتخار همراهی ستاره برزیلی با الهلال نصب کردند. با این حال، با آشکار شدن جزئیات بیشتر، این حدس و گمان به سرعت از بین رفت.

نیمار مقابل نساجی
نیمار مقابل نساجی

مجسمه

اول و مهمتر از همه، مجسمه نیمار مورد نظر شباهت زیادی به این فوتبالیست نداشت. در واقع، بدون پیراهن متمایز شماره 10 برزیل، شناسایی آن به عنوان ادای احترام به نیمار چالش برانگیز بود. این بلافاصله شک و تردیدهایی را در مورد اصالت مجسمه ایجاد کرد.

با بررسی های بیشتر مشخص شد که تصویر مجسمه نیمار اصلا در تهران گرفته نشد. در عوض، مجسمه در چین و به طور خاص در شهر پکن قرار داشت. این افشاگری به گمانه زنی ها پایان داد و تایید کرد که مجسمه هیچ ارتباطی با الهلال، هتل اسپیناس یا تهران ندارد.

هتل اسپیناس

شایان ذکر است که این اتفاق اولین بار نیست که مجسمه یک فوتبالیست مشهور در هتل اسپیناس خبرساز می شود. پیش از این، این هتل برای نصب مجسمه کریستیانو رونالدو مورد توجه قرار گرفته بود. با این حال، در این مورد، مجسمه اصیل بود و به طور دقیق نشان دهنده اسطوره فوتبال پرتغال بود.

نیمار جونیور برزیلی
نیمار جونیور برزیلی

نتیجه

در عصر رسانه های دیجیتال، ضروری است که قبل از پذیرش اطلاعات، احتیاط کرده و آنها را تأیید کنید. این ترکیب مجسمه نیمار به عنوان یادآوری این است که شایعات و اطلاعات نادرست با چه سرعتی می توانند منتشر شوند و منجر به سردرگمی و نتیجه گیری های نادرست شوند. در حالی که ایده نصب مجسمه نیمار در تهران ممکن است تخیل فوتبالدوستان را به خود جلب کرده باشد، حقیقت این است که این ادای احترام خاص هزاران مایل دورتر در شهر شلوغ پکن و دور از زمین های فوتبال ایران باقی ماند.

خروج از نسخه موبایل