ورزشی

ترکیب 12 نفره پرسپولیس برای دربی

ترکیب 12 نفره پرسپولیس برای دربی

اسکواد تحت اختیار گل محمدی طوری است که روی نیمکت تنها یک مهره تهاجمی کارآمد خواهد داشت. در ادامه سایت ورزشی با ترکیب 12 نفره پرسپولیس برای دربی همراه شوید.

 

ترکیب 12 نفره پرسپولیس برای دربی

به گزارش سایت ورزشی، با اینکه مرتضی پور علی گنجی، یاسین سلمانی و وحید امیری سه تا از بازیکنان ملی پوش پرسپولیس هستند که مصدوم شده اند، پرسپولیس برای کسب پیروزی در تکیب اصلی خودش به اندازه کافی مهره دارد. بازیکنانی نظیر امید عالیشاه، محمد عمری و مهدی ترابی در فرم ایده آل قرار دانرد و پرسپولیس در دربی فرم تهاجمی خودش را حفظ کرده است. خبر مهم و خوب دیگر این است که سعید صادقی نیز بعد از یک دوره طولانی نمایش های متوسط و ضعیفش در دو بازی اخیر مقابل الدحیل و هوادار کیفیت نسبتا بالایی ارائه می دهد. گل محمدی و کادر او می توانند در این مسابقه درخشان ظاهر شوند.

ترکیب 12 نفره پرسپولیس برای دربی

البته با اینکه از عیسی آل کثیر خبری نیست، گل برد دربی را برای این تیم به ثمر رساند. اما یادمان نرفته که بازیکنان توانمند نظیر ترابی و عالیشاه در آخرین تقابل دو تیم توانستند گل بزنند و گل های زیبای آنها در مسابقات بزرگ فراموش نشدنی است. تیم فوتبال پرسپولیس با در اختیار داشتن مهدی ترابی سرحال و روی فرم قرار دارد. شکل بازی حریف با حرکات غیر قابل پیش بینی تغییر دهد. در کنارش نیز عمری دومین مهره تاثیرگذار آنها در خط حمله است. عمری با اعتماد به نفس بالا توانایی خوبی دارد که روی ضربات آخرش کار کند و تبدیل به ستاره دربی شود.

 

بازیکنان ستاره پرسپولیس در دربی

امید عالیشاه بازیکن باتجربه و کاپیتان تیم نیز یکی از عناصر فاز حمله است. و با تجربیات خودش می تواند همانند دربی حذفی موفق عمل کند. غیر از اینها سعید صادقی نیز نشان داده که عملکرد خوبی دارد. و البته میلاد و سرلک و سروش رفیعی هرکدام می توانند اسم خود را در این مسابقه بزرگ نشان دهند و سازنده گل باشند. با این وجود با در نظر گرفتن اینکه نبیل باهویی را بازیکنی در حد دربی نمی دانیم.

اما تیم گل محمدی می تواند در ترکیب اصلی همانند مسابقه با هوادار بدون نبیل باهویی و با حضور شهاب زاهدی و امید عالیشاه یک تیم 12 نفره بسازد و انتخاب سیستم و ارنج مناسب دربی می تواند گل محمدی و سرخ پوشان را به خواسته شان برساند. اگر یحیی با ترکیب اصلی و همین 12 نفر به نتیجه لازم دست پیدا نکند. کار برایشان سخت می شود. و اینجاست که نقش مهره چینی در دربی اهمیت زیادی پیدا می کند.

بازیکنان ستاره پرسپولیس در دربی

ارنج تیم پرسپولیس تهران

با در نظر گرفتن اینکه ارنج پنج نفره عقب زمین پرسپولیس در این بازی مشخص است. فقط دو ابهام درباره ترکیب خط میانی و حمله پرسپولیس وجود دارد. سرلک و ریگی همزمان در زمین هستند و عالیشاه وارد ترکیب ابتدایی خواهد شد یا نه هنوز جای سوال است. یحیی در بازی‌های مهم از سیستم 1-3-2-4 استفاده کرده و ریگی و سرلک پشت سروش بازی کرده‌اند. هر چند در زمان محدودیت مثل دیدار با الدحیل پست بازی سرلک تغییر کرده و یک پله بالاتر بازی کرده است. با این وجود الان که عمری و عالیشاه در دسترس هستند، سیستم و ترکیب پرسپولیس کمی پیچیده خواهد شد.

ترکیب 12 نفره پرسپولیس برای دربی

ترکیب سیستمی پرسپولیس در مقابل استقلال

اگر یحیی بخواهد دوباره از سیستم 1-1-4-4 استفاده کند. احتمالاً ریگی را بیرون خواهد گذاشت. تا سروش و سرلک کنار هم بازی کنند. اما اگر بخواهد وسط زمین را کاملاً در اختیار بگیرد، شاید سیستم 1-3-2-4 را برگزیند. در این سیستم اما جایی برای عمری یا عالیشاه در ترکیب باقی نخواهد‌ ماند. چرا که ترابی و صادقی وینگرهای چپ و راست خواهند بود. و شهاب زاهدی هم در نوک حمله بازی می‌کند. چنانچه او از همان سیستم 1-1-4-4 استفاده کند. نیز از بین عمری و عالیشاه یک نفر باید پشت مهاجم در نقش مهاجم کاذب و بازیکن آزاد به میدان برود.

در این شرایط هم بیرون گذاشتن عالیشاه سخت خواهد شد. و تنها حالتی که هم عمری و هم عالیشاه در زمین باشند. این است که پرسپولیس بدون مهاجم نوک بازی کند. که در این صورت نیز یحیی ممکن است به ترسو بودن متهم شود. به هر حال نکته اینجاست که پرسپولیس با هر ارنج و سیستمی برای درآوردن بازی تنها یک مهره تهاجمی قابل اتکا روی نیمکت دارد. و اگر گلی دریافت کند و برای رسیدن به گل به بن‌بست بخورد. کار برایش سخت خواهد شد. مگر اینکه همان نفرات اصلی کار را برای یحیی دربیاورند.

خروج از نسخه موبایل