شانس پیروزی پرسپولیس مقابل النصر

یکی از حساس ترین رقابت های این دوره‌ی جام باشگاه های آسیا امروز برگزار می‌شود. در این پست از ورزشی شانس پیروزی پرسپولیس مقابل النصر را از زبان مرتضی فنونی زاده، بازیکن سابق و پیشکسوت پرسپولیس می‌شنویم.

شانس پیروزی پرسپولیس مقابل النصر چقدر است؟

مرتضی فنونی‌زاده می‌گوید: به نظرم تیم پرسپولیس نباید تمام توجهش را معطوف کریستیانو رونالدو کرده و سادیو مانه را فراموش کند. این مهاجم سنگالی بسیار تکنیکی، سرعتی و خطرناک است.

یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته اول لیگ قهرمانان آسیا عصر امروز بین دو پرسپولیس و النصر عربستان برگزار خواهد شد. دیدار دو تیم پرسپولیس و النصر قرار است در استادیوم آزادی و بدون تماشاگر برگزار شود. مرتضی فنونی‌زاده مدافع اسبق پرسپولیس بازی را پیش بینی می‌کند.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل النصر مشخص شد
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل النصر مشخص شد

شرایط و شانس خط دفاع پرسپولیس

در خط دفاع هنوز نمی‌دانیم گئرگی گولسیانی بازی می‌کند یا نه؟ من دوست دارم این مدافع گرجستانی بازی کند. چون هم مدافع خوبی است و هم روی ضربات ایستگاهی خطرناک ترین بازیکن پرسپولیس است. مطمئنم اگر گولسیانی از اول بازی کند می‌تواند حتی به النصر گل هم بزند. او در فصل گذشته و به ویژه دربی نشان داد مرد بازی‌های بزرگ است.

او درباره‌ی زوج مرتضی پورعلی‌گنجی و محمدحسین کنعانی‌زادگان نیز خاطر نشان می‌کند. محمدحسین کنعانی‌زادگان یک مدافع سمج است و می‌تواند به راحتی کریستیانو رونالدو را مهار کند. از طرف دیگر مرتضی پورعلی‌گنجی هم یک مدافع با سابقه است که تجربه بازی روبروی کریستیانو رونالدو را در جام جهانی روسیه دارد. او نیز می‌تواند در تقابل با رونالدو از تجربه اش استفاده کند. بنابراین اگر این سه مدافع اصلی پرسپولیس تمرکز بالایی نشان دهند، می‌توانیم حداقل با مهار یکی از مهره های اصلی النصر، شانس پیروزی پرسپولیس مقابل النصر را بالا ببریم.

مرتضی فنونی زاده از مانه نیز صحبت به میان آورد. به اعتقاد من تیم پرسپولیس نباید تمام توجه خود را معطوف به رونالدو کرده و مانه را فراموش کند. این مهاجم خیلی تکنیکی، سرعتی و خطرناک است. ما در سمت راست ما دانیال اسماعیلی‌فر را داریم که می‌تواند مانه را مهار کند اما او هم نباید خیلی خودش را درگیر اسم این بازیکن کند. دانیال اگر بازی خودش را انجام دهد هم می‌تواند در دفاع مهم باشد و هم در بحث تهاجمی به تیم کمک کند.

و در مورد کریستیانو رونالدو نیز تصریح می‌کند: رونالدو با وجود آن که پا به سن گذاشته اما هنوز سرعت و قدرت گلزنی اش را حفظ کرده است. او مثل = مسی دریبل زن نیست. اما ‌سرعتی است که در محوطه جریمه خطرناک است. ما نباید جلوی او آفساید گیری کنیم. همچنین نگذاریم در محوطه هجده قدم توپ به او برسد.

نتیجه ی بازی و شانس هر دو تیم چقدر است؟

به باور فنونی زاده دیدار دو تیم بسیار نزدیک و دشوار خواهد شد. او پیش بینی می‌کند: به نظر من بازی بسیار سختی بین دو تیم پرسپولیس و النصر خواهد بود. پرسپولیس فینالیست لیگ قهرمانان آسیا بود. فصل پیش قهرمان لیگ شده. امسال هم توانسته است اسکلت تیم قهرمان را حفظ کند. النصر عربستان هم تیم بسیار پرمهره ای است. پیش بینی می‌کنم این دیدار حسا با نتیجه یک بر یک به پایان برسد. نکته تاریک این بازی نبود تماشاگران است. اگر تماشاگران پرسپولیس اجازه داشتند در ورزشگاه آزادی حضور داشته باشند شانس پرسپولیس برای پیروزی برابر النصر عربستان بیشتر می‌شد اما غیبت آنها می‌تواند تأثیرگذار باشد.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا پرسپولیس می‌تواند در این دیدار حساس و مهم رونالدو و یارانش را از پیش رو بردارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *