ورزشی

پرسپولیس فقط در یک صورت حذف می‌شود!

پرسپولیس فقط در یک صورت حذف می‌شود!

تیم پرسپولیس تهران روز سه شنبه یعنی 48 ساعت دیگر یکی از مهم ترین بازی های فصل لیگ قهرمانان برگزار خواهد کرد. پرسپولیس و الدحیل در ورزشگاه آزادی یک مسابقه حساس برگزار می کنند. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. پرسپولیس فقط در یک صورت حذف می‌شود!

پرسپولیس فقط در یک صورت حذف می‌شود!

به گزارش سایت ورزشی، پرسپولیس ایران یکی از تیم هایی بوده که همیشه از مرحله گروهی لیگ قهرمانان صعود نموده است. حالا اگر در این مرحله حذف شود، واقعا دردناک است. همین سابقه و رزومه قوی می تواند از لحاظ روانی باعث صعود پرسپولیس شود. تیم قرمزها در گروهی که ابتدا با نام گروه مرگ مسابقات لقب گرفته بود. و 8 امتیاز از 4 بازی بدست آورده اند. اما حالا برای صعود به 11 امتیاز نیاز دارند و باید الدحیل را در تهران شکست دهند. شرایط صعود باشگاه سرخ پوشان روی کاغذ چندان سخت نیست. پرسپولیس باید در خانه در مقابل تماشاگران بازی کند. و البته حریف با حذف زودهنگام کاملا بی انگیزه شده است. آنها تنها به دنبال حفظ اعتبار و پرستیژ خود هستند.

شکست شارجه به سود صعود پرسپولیس

پرسپولیس فقط در یک صورت حذف می‌شود!

باشگاه پرسپولیس با حضور گل محمدی دو صعود قدرتمند از گروه خودش داشته است. آنها فصل 2020 در حالی که کرونا مسابقات را تحت تاثیر قرار داده بود. با 10 امتیاز صدرنشین شدند و تا فینال نیز پیش رفتند. فصل بعد از آن نیز تیم یحیی با کسب 15 امتیاز و بالاترین امتیازها در تمام تیم های شرق و غرب راهی مرحله بعدی شد و تا یک چهارم نیز صعود کردند. از زمانی که مسابقات با عنوان لیگ قهرمانان آسیا شناخته شده است. تیم پرسپولیس تنها دوبار حذف شده است. یک بار در سال 2011 که تیم علی دایی فقط 5 امتیاز دریافت کرد و در گروه خودش آخر شد. یکبار هم تیم برانکو تا حدودی اسیر بدشانسی شد و هفت امتیاز بدست آورد و در رتبه آخر گروه قرار گرفت.

 

پرسپولیس در فصل 2009 لیگ قهرمانان آسیا:

از سال 2009 مسابقات تحت عنوان لیگ قهرمانان ادامه یافت و تیم قرمزهای تهران چهار با عنوان صدرنشین گروه صعود کردند و دوبار توسط گل محمدی و کادر فنی ایشان اتفاق افتاد. سال 2009 گروه پرسپولیس سه تیمه بود. شارجه در نیمه راه کنار کشیده و گروه را خراب کرد. سال 2012 در گروهی که الهلال حضور داشت پرسپولیس 11 امتیاز گرفت و صعود کرد. سال 2015 این تیم 12 امتیاز دریافت کرده و از رده دوم صعود نمود. 2017 سالی بود که قرمزها با 9 امتیاز بعد از الهلال صعود کردند.

پرسپولیس فقط در یک صورت حذف می‌شود!

اما در نهایت به نیمه نهایی رسیده بودند. سال 2018 و همان فصلی که پرسپولیس با برانکو تا فینال بالا رفت. و با 13 امتیاز صدرنشین گروه خود شده بودند. سال 2020 همان فصلی که مسابقات به طور مجتمع در قطر برگزار شد و تیم گل محمدی به فینال رسید. بازهم سرخ پوشان صدرنشین گروه شدند و فقط 10 امتیاز گرفتند. در نهایت فصل 2021 بهترین عملکرد پرسپولیس در مرحله گروهی این رقابت ها درهند رخ داد و یحیی 15 امتیاز گرفت و صدرنشین شد.

 

حذف و صعود پرسپولیس در لیگ آسیا:

تیم پرسپولیس در جام باشگاه ها دو حذف تلخ در سال های 1969 و 1988 داشت. بار نخست با 5 امتیاز در گروه پنج تیمی سوم شد. بار دوم نیز با همان شکست به محمدان بنگلادش که در گروه سه تیمی دوم شد. سپس پرسپولیس در دوره پروین و استانکو چهار صعود متوالی در سال های 96، 97، 98 و 2000 داشت که به نیمه‌نهایی هم رسید. یک حذف تلخ هم در سال 2002 برای پرسپولیس ثبت شده است. که در گروهی که پاختاکور، الطلبه و نیسا حضور داشتند فقط 6 امتیاز داشت و دوم شد اما صعود نکرد.

پرسپولیس فقط در یک صورت حذف می‌شود!

حالا تیم پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی برای هشتمین صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا خیز برداشته است. با در نظر گرفتن قدرت النصر، اسکواد پرستاره الدحیل و سخت کوشی تیم تاجیکستانی. این بزرگ نمایی بی راه هم نبوده است. اگرچه پرسپولیس با پیروزی مقابل الدحیل 11 امتیازی شود و به عنوان تیم دوم صعود کند، یحیی و تیمش به موفقیت های خود در لیگ قهرمانان ادامه می دهند. البته پرسپولیس با افتخارات زیاد در این رقابت ها کماکان شانس بهبود رکورد خود را خواهد داشت.

خروج از نسخه موبایل