بازیکنان آماده کشتی

طبق گزارش ورزشی بازگشت تیم ملی کشتی آزاد ایران به ایران نشان‌دهنده شروع تمرینات امیدوارانه آنها در هانگژو است. هر چهار سال در بازی‌های آسیایی، کشتی‌گیران ایران برای کسب مدال طلا به رقابت می‌پردازند. تیم ملی در شش وزن المپیکی در مسابقات هانگژو شرکت می‌کند و کشتی‌گیران باید قبل از رفتن به مسابقات، خود را برای کسب مدال طلا آماده کنند.

مسابقات آسیایی به عنوان یک رقابت مهم در دوره بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود و کشتی‌گیران از سراسر آسیا برای کسب مدال طلایی به هانگژو می‌آیند. تصاویر ارسالی از فدراسیون کشتی نشان می‌دهند که کادرفنی در تلاش برای پاک کردن خاطرات بد از مسابقات جهانی گذشته در بلگراد است.

بازیکنان آماده مسابقات کشتی

بازیکنان آماده کشتی
بازیکنان آماده کشتی

حسن یزدانی، کاپیتان تیم ملی کشتی، با 9 مدال از رقابت‌های المپیک و جهانی، در تصاویر دیده می‌شود. او برای مقابله با دیوید تیلور آمریکایی آماده است. حسن یزدانی یکی از برترین کشتی‌گیران جهان است اما این برای او آسان نیست و ذهنش درگیر مسابقه بزرگ خواهد بود. ورزش ایران به اطمینان از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی از طرف حسن یزدانی حس کرده و می‌خواهد او به موفقیت در المپیک پاریس برسد.

حضور کامران قاسمپور

کامران قاسمپور، یار همیشگی حسن یزدانی، به دلیل مصدومیت در رقابت‌های جهانی غایب بوده و حالا آماده شرکت در بازی‌های آسیایی و بعداً المپیک 2024 در وزن 97 کیلو است. وضعیت گلیچ در این وزن هنوز معلوم نیست که کدام یک از آنها به هانگژو اعزام می‌شود.

رحمان عموزاد پس از درخشش در قهرمانی جهان 2022، در مسابقات 2023 نتایج مطلوبی نداشته است اما همچنان به شرکت در بازی‌های آسیایی و جلب خاطرات مثبت تا المپیک پاریس اهمیت می‌دهد.

امیرحسین زارع، قهرمان جهان فوق سنگین کشتی، برای یک بار دیگر آماده به مسابقه شدن در یک ماه دوباره است. اگر ابراهیم خواری و یونس امامی هم در فرم خوبی باشند، تیم ملی کشتی ایران می‌تواند با موفقیت در هانگژو به کشف از خاطرات ناراحت کننده از مسابقات گذشته بپردازد و آماده شرکت در المپیک پاریس باشد.

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای بازی‌های هانگژو به شرح زیر است:

– 57 کیلو: ابراهیم خواری
– 65 کیلو: رحمان عموزاد
– 74 کیلو: یونس امامی
– 86 کیلو: حسن یزدانی
– 97 کیلو: مجتبی گلیج و کامران قاسمپور
– 125 کیلو: امیرحسین زارع

sajjad
27 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *