ورزشی

سیلویو برلوسکونی درگذشت / خداحافظی با مرد تاثیرگذار فوتبال ایتالیا

سیلویو برلوسکونی درگذشت

سیلویو برلوسکونی مالک سابق باشگاه میلان ایتالیا و نخست وزیر سابق این کشور در سن 86 سالگی درگذشت. او در چهار مقطع برای 9 سال نخست وزیر ایتالیا بود. ایشان قبلا نیز مالکیت باشگاه میلان را برعهده داشت و در آن زمان تیم میلان هشت بار قهرمان سری آ و پنج بار قهرمان اروپا شد. در زمان مرگ برلوسکونی مالکیت باشگاه مونتسا را از طریق شرکت فینینوست برعهده داشت. در ادامه سایت ورزشی با خبر سیلویو برلوسکونی درگذشت همراه ما باشید.

 

سیلویو برلوسکونی درگذشت

برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا روز دوشنبه در سن 86 سالگی درگذشت. این چهره سیاستمدار از مدت ها قبل دچار بیماری سرطان خون شد و در پی عوارض ناشی از این بیماری درگذشت. به گزارش نشریه «کوریره دلا سرا»، آقای برلوسکونی مرحله درمانی را در بیمارستان شهر میلان سپری کرد و در همین مرکز نیز فوت شد. او یک سیاستمدار کاملا شناخته شده که در کشور ایتالیا و دنیا به مدت 9 سال طی سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۵، ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ ریاست دولت کشورش را بر عهده داشت. او دومین نخست وزیر ایتالیا از لحاظ مدت قرار داشتن در این سمت شناخته می شود.

سیلویو برلوسکونی درگذشت

سناتور و تاجر مشهور ایتالیایی به دلیل برخوردار بودن از سوابق طولانی فعالیت در عرصه های سیاسی لقب جاودانه گرفت. روز جمعه برای چندمین بار در ماه های اخیر در بیمارستان سن رافائل میلان بستری شد. مالک سابق آث میلان ایتالیا خبر داد که اگر بتواند بر بیماری سرطان غلبه کند به زودی بار دیگر در راس حزب فورزا ایتالیا فعالیت سیاسی می کند. ایشان در تاریخ 5 آوریل گذشته به دلیل مشکلات عفونت ریه در بیمارستان رافائل شهر میلان بستری و تحت درمان قرار گرفت. پزشکان این مرکز درمانی ایتالیا فاش نمودند که سیلویو دچار بیماری سرطان خون مزمن است. آقای برلوسکونی برای نخستین بار پس از برملا شدن بیماری حادی که از آن رنج می‌برد اوایل ماه ماه در یک پیام ویدئویی از اتاق بیمارستان، در حالی که نشان حزب «فورزا ایتالیا» و پرچم ایتالیا پشت وی نصب شده بود با هوادارانش سخن گفته بود.

سیلویو برلوسکونی درگذشت

علت مرگ سیلویو برلوسکونی مالک سابق میلان:

حزب راست فورزا ایتالیا را آقای برلوسکونی به نمایندگی از آن به مجلس سنا راه یافت. او از شرکای کوچک دولت ائتلاف کنونی ایتالیا به ریاست جوجا ملونی نخست وزیر راست افراطی این کشور محسوب می شود. سیلویو برلوسکونی از جمله علاقه‌مندان ورزش فوتبال بود و به مدت ۳۱ سال ریاست باشگاه میلان را بر عهده داشت. تیم رویایی آ.ث.میلان در طول دوران ریاست آقای برلوسکونی و پیش از آنکه مالکیت این باشگاه به سرمایه‌گذاران چینی واگذار شود پنج بار عنوان قهرمانی چمپیونز لیگ را از آن خود کرد.

سیلویو برلوسکونی درگذشت

دوران حرفه‌ای فعالیت سیاسی سیلویو برلوسکونی همچنین با رسوایی‌ها و مشکلات حقوقی گره خورده که طی یک دهه گذشته به شکل عمده بر دادرسی‌های مربوط به پرونده‌‌های فساد اخلاقی از جمله ضیافت‌های جنسی متمرکز شده بود. برلوسکونی در سال ۲۰۱۱ در پی بحران مالی در ایتالیا مجبور شد تا از سمت نخست‌وزیری استعفا دهد. او بارها برای بازگشت دوباره به قدرت تلاش کرد اما ناکام ماند. برلوسکونی حزب راست‌‌گرای محافظه‌کار “فورزا ایتالیا” را تأسیس و رهبری کرد. این حزب از اکتبر سال ۲۰۲۲ بخشی از ائتلاف دولتی به رهبری جرجا ملونی، نخست‌وزیر راست افراطی ایتالیا بوده است. برلوسکونی سپتامبر سال گذشته در انتخابات مجلس سنای ایتالیا نامزد شد و با کسب آرا، به سنا راه یافت. این میلیاردر پرحاشیه و سیاستمدار خبرساز دو بار ازدواج کرد که هردوی آنها به طلاق منجر شد. او پنج فرزند و چندین نوه داشت.

خروج از نسخه موبایل