ورزشی

راز مرگ بابی چارلتون برملا شد

راز مرگ بابی چارلتون برملا شد

راز مرگ بابی چارلتون برملا شد

سر بابی چارلتون، اسطوره منچستریونایتد در سن 86 سالگی در گذشت. روز گذشته، راز مرگ بابی چارلتون، این اسطوره‌ی فوتبال برملا شد.

راز مرگ بابی چارلتون فاش شد

بر اساس یک گزارش جدید، سر بابی چارلتون پس از سقوط تصادفی در خانه مراقبت به طرز غم انگیزی درگذشت. اسطوره منچستریونایتد 86 ساله در 21 اکتبر در بیمارستان از دنیا رفت.

سر بابی در خانه مراقبت در ناتسفورد زندگی می‌کرد. او در آنجا با بیماری زوال عقل مبارزه می‌کرد. مدیر تامارا سیمونز گفت قهرمان جام جهانی انگلیس “به حمایت از همه جنبه‌های زندگی روزمره‌اش نیاز دارد”.

طبق این تحقیق، سر بابی “روی پاهایش نمی‌توانست بایستد”. به همین خاطر تعادل خود را از دست داد. او وقتی از روی صندلی در آسایشگاه بلند شد زمین خورد. ظهراً سپس سر او به رادیاتور یا گوشه‌ی طاقچه برخورد کرد.

کارکنان در ابتدا هیچ علامت آسیبی در بدن او ندیدند. اما بعداً تورم را در پشت سر او دیدند که سپس امدادگران او را به بیمارستان منتقل کردند.

آزمایش‌هایی که روی این فوتبالیست سابق انجام شد نشان داد که دنده‌هایش شکسته است. و همچنین احتمال دارد به ذات‌الریه مبتلا شده باشد.

سر بابی تحت مراقبت‌های آخر عمر قرار گرفت و متأسفانه پنج روز بعد درگذشت.

گویا علت مرگ بابی چارلتون، ضربه سر به دلیل زمین خوردن بوده است
گویا علت مرگ بابی چارلتون، ضربه سر به دلیل زمین خوردن بوده است

علت کامل مرگ چارلتون، ضربه به ریه، سقوط و زوال عقل بود

او هم‌چنین سابقه پزشکی گسترده‌ای دارد. از جمله عمل آپاندیس، نقرس، عفونت ادراری، عفونت قفسه سینه و تشخیص کووید در ماه سپتامبر. پزشکی قانونی ارشد چشایر ژاکلین دوونیش در نهایت حکم داد که مرگ سر بابی تصادفی بوده است. خانواده وی پیشتر نیز در بیانیه‌ای این خبر دلخراش را اعلام کردند.

آنها گفتند: “با اندوه فراوان این خبر را به اشتراک می‌گذاریم که  سر بابی  در ساعات اولیه صبح شنبه با آرامش درگذشت. خانواده‌ی او مایلند از همه کسانی که در مراقبت از او مشارکت داشته‌اند ،تشکر کنند. در پایان، ما درخواست می‌کنیم که حریم خصوصی خانواده در این زمان رعایت شود.

منچستریونایتد نیز به این اسطوره  ادای احترام کرد  و اعلام کرد که باشگاه پس از انتشار این خبر در ماتم است.

طبق اعلامیه‌ی منچستریونایتد: “سر بابی یک قهرمان برای میلیون ها نفر بود، نه فقط در  منچستر یا انگلستان، بلکه در هر کجای دنیا که فوتبال بازی می‌شود.”

بیشتر بخوانید: عصبانیت هواداران النصر از رونالدو

افتخارات سر بابی چارلتون

سر بابی  به عنوان یکی از  بهترین فوتبالیست‌‌های تمام دوران شناخته است. او در جام جهانی با انگلستان در سال 1966 بازی کرد. در اواخر همان سال نیز موفق به کسب توپ طلا شد. او همچنین  در 758 ​​بازی برای منچستریونایتد 249 گل به ثمر رساند. او به آنها کمک کرد تا اولین قهرمانی خود در اروپا را در سال 1968 به دست آورند.

با وجود بازی در پست هافبک، سر بابی 49 بار در 106 بازی برای انگلیس گلزنی کرد. او تقریباً تمام دوران بازی خود را در منچستریونایتد گذراند. سر بابی چارلتون به پاس پاس ها و شوت های از راه دور شهرت داشت.

خروج از نسخه موبایل