باشگاه پارس جنوبی جم یکی از تیم های مطرح جنوب کشورمان که در سال 1386 در شهر زیبای جم در استان بوشهر تاسیس شده است. این باشگاه سابقه حضور دو فصل در لیگ برتر فوتبال ایران را در کارنامه خودش دارد. در ادامه سایت ورزشی به معرفی کامل باشگاه پارس جنوبی جم می پردازیم.

 

مشخصات باشگاه پارس جنوبی جم:

نام کامل: باشگاه فوتبال پارس جنوبی جم بوشهر
تاریخ بنیان‌گذاری: ۱۳۸۶ (۱۶ سال پیش)
زمینِ بازی: ورزشگاه تختی / جم، ایران
گنجایش: ۱۵٬۰۰۰
مالک: منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس
مدیرعامل: بهرام رضاییان
سرمربی: امید روانخواه
وب سایت:  http://fcparsjam.ir

باشگاه پارس جنوبی جم

معرفی تیم باشگاه پارس جنوبی جم

تیم پارس جنوبی جم یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال 1386 در شهر جم تاسیس شد. مالک قبل از آن پالایشگاه گاز فجر بوده که این تیم را در سال 1393 به پارس جنوبی واگذار کرد. و از سال 1395 به مدت سه فصل در سطح یک فوتبال ایران و لیگ برتر خلیج فارس حضور داشته است. در آخرین روز مرداد ماه 1399 دوباره تیم به لیگ آزادگان دسته یک سقوط کرد. مالک این تیم منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است. در حال حاضرسرمربی فعلی این تیم مهدی تارتار است، پیش‌از این نیز مهدی پاشازاده عهده‌دار این سمت بود.

باشگاه پارس جنوبی جم

هواداران باشگاه

هواداران تیم پارس جم معمولا مردم محلی جنوب می باشند که در بازی های خارج از خانه نیز گاهی تیم خود را همراهی می کنند. مردم جنوب بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و از تیم های رقیب نیز به خوبی استقبال بعمل می آورند. پارس جنوبی جم جزو تیم های مطرح ایرانی که سابقه حضور دوبار در لیگ برتر را در کارنامه اش داشت. و همیشه مورد توجه و تشویق هواداران خود بوده است. بازی های این تیم در جم همیشه با استقبال زیادی روبرو شده است.

باشگاه پارس جنوبی جم

افتخارات

لیگ آزادگان
1 قهرمان : ۹۶_۱۳۹۵

لیگ برتر خلیج فارس

فصل ۱۳۹۶–۱۳۹۷

تیم فوتبال پارس جنوبی جم در این فصل شروع بسیارعالی و خیره کننده ای در لیگ داشت و خیلی زود توانست جزو تیم های بالانشین جدول انتخاب شود. این اتفاق باعث شد تا برخی مربیان و سرمربیان لیگ برتر به انتقاد از امکانات باشگاه بپردازند. و اینکه چطور پارس جم با این امکانات کم در صورت کسب سهمیه آسیا می خواهد در لیگ قهرمانان بازی کند.

فصل ۱۳۹۷–۱۳۹۸

در این فصل تیم پارس جنوبی به دلیل مشکلات اقتصادی فصل خوبی را سپری نکرد و در پایان در رده دوازدهم جدول قرار گرفت.

باشگاه پارس جنوبی جم

لباس های تیم پارس جنوبی جم

تیم پارس جنوبی جم از سه دست لباس و کیت برای بازی های خود استفاده می کند. لباس بازی های خانگی به رنگ زرد و شورت مشکی می باشد. لباس دوم تیم نیز یک دست آبی و لباس سوم آنها نیز یک دست قرمز می باشد.

باشگاه پارس جنوبی جم

درباره تیم پارس جنوبی جم

پارس جنوبي جم در حالي دومين سال حضورش در ليگ برتر ايران را تجربه مي‌کند که اکنون تبديل به تيمي شده است تا بوشهري‌ها و حتي مردم استان فارس به داشتن اين تيم افتخار کنند. پارس جم همچنان بین خصوصی و دولتی بودن گرفتار است و در این فصل نیز نتوانست همانند فصل قبل عملکرد خوبی از خودش بر جای بگذارد. با توجه به اینکه مهدی تارتار سومین سال حضورش در این تیم را سپری می کند، به نظر می رسید که او در فصل سوم حضورش در جم نتایجی بهتر از فصل های قبلی کسب کند. پارس جنوبی در حالی به کیش رفت که آب و هوای جم و حتی زمین چمن این شهر به مراتب شرایط بهتری نسبت به کیش داشت.

باشگاه پارس جنوبی جم

مشکلات مدیریتی در تیم

عجيب‌تر اينکه وقتي پارس جنوبي با تيم‌هاي استان‌هاي همجوار مانند فولاد، استقلال خوزستان و نفت مسجدسليمان بازي دارند بازهم مهدي تارتار تيم را به تهران مي‌برد و اين مساله بيانگر اين موضوع است که سرمربي تيم در عمل به مرد همه‌کاره باشگاه تبديل شده است. جذب بازيکنان گران‌قيمت و مسني چون محمد نوري و رحمان احمدي نشان مي‌دهد که هيچ آينده‌نگر.ي در تيم پارس جنوبي وجود ندارد ،استفاده از بازيکنان بومي و آکادمي ،تيم‌هاي پايه بي معني است و تنها اين مردم جنوب استان بوشهر هستند که دل‌شان را به آينده اين تيم خوش کرده‌اند.

باشگاه پارس جنوبی جم

پس از تغييرات در راس مديريت منطقه ويژه و با روي کار آمدن مهندس پيروز موسوي آشنا به ورزش و فوتبال به نظر مي‌رسيد شيوه مديريت و هزينه‌کرد اين باشگاه تغيير کند اما با نگاهي به قراردادهايي که در باشگاه پارس جنوبي بسته شد، مشخص شد که همچنان سياست مديريت هزينه بر روي دوش اين باشگاه وجود دارد.

باشگاهي که بدهي انباشته دارد چرا بايد با مبالغ بالا بازيکن جذب کند؟1 بايد ديد حالا که مهندس پيروز موسوي به عنوان مديرعامل منطقه ويژه پارس جنوبي که البته علاقه‌مند به فوتبال هم هست، مشغول به کار شده است، چه تصميمي براي آينده اين باشگاه در نظر خواهد گرفت؟