ورزشی

مهاجم گمنام و اضافه شدن به جمع گلزنان برتر اروپا

مهاجم گمنام و اضافه شدن به جمع گلزنان برتر اروپا

مهاجم گمنام و اضافه شدن به جمع گلزنان برتر اروپا

مهاجم گمنام و اضافه شدن به جمع گلزنان برتر اروپا مهاجم اشتوتگارت در مسیر شکست هری کین و ارلینگ هالند به کفش طلای اروپا که چلسی را رد کرد. این بازیکن 27 ساله در این فصل در صحنه منفجر شد. و با نرخی بالاتر از برخی از بهترین مهاجمان روی زمین گلزنی می کند.

چهره ی سرهو گیراسی
چهره ی سرهو گیراسی

مهاجم گمنام و اضافه شدن به جمع گلزنان برتر اروپا

اگر نگاهی به پرکارترین گلزنان لیگ‌های پنج بزرگ اروپا در این فصل بیندازید. نام‌های آشنا فوراً از لیست خارج می‌شوند و افرادی مانند ارلینگ هالند، هری کین و کیلیان امباپه همگی در جمع چهار تیم برتر قرار دارند.

با این حال، یکی از این سه بازیکن گل آزاد نیست که افتخار این را داشته باشد که در این رقابت تیراندازان برتر قاره باشد. این عنوان در عوض به نامی بسیار ناشناس تر تعلق دارد: سرهو گیراسی از اشتوتگارت.

ده گل در پنج بازی! با سرهو گیراسی آشنا شوید

او در دیدار حساس اشتوتگارت مقابل یونیون برلین که با سه گل به سود هم‌تیمی‌هایش به پایان رسید. گل اول تیمش را وارد دروازه یونیون کرد؛ گلی که تعداد گل‌های او را به ۱۴ گل زده در بوندسلیگا در ۸ مسابقه افزایش داد.

موفقیت های این بازیکن ملی پوش گینه ای در بوندسلیگا در این فصل خیره کننده نبود. گیراسی در حال حاضر به طور متوسط دو گل در هر بازی دارد و 10 بار در تنها 5 بازی برای شروع فصل 2023-24 به ثمر رساند.

رقابت برای آقای گلی بوندسلیگا

این گل گیراسی با ضربه سر به ثمر رسید و او را با اختلاف بالاتر از هری کین و ویکتور بونیفاس، دو گلزن درخشان تیم‌های بایرن مونیخ و بایرلورکوزن قرار داد.

تعجبی ندارد که در حال حاضر سه تیم صدرنشین با چیدمان متفاوت همان تیم‌هایی هستند که این سه گلزن را در خود دارند. لورکوزن با بونیفاس تیم اول جدول است. گیراسی با اشتوتگارت در رتبه دوم و هری کین با بایرن در رتبه سوم.

میانگین گلزنی

میانگین گلزنی گیراسی، آمار حیرت انگیز هر ۴۶ دقیقه یک گل زده است. داستان گیراسی داستانی از انعطاف پذیری و فداکاری است. به طوری که این قهرمان فرانسوی الاصل مجبور است در طول زندگی حرفه ای خود با سهم نسبتاً شکست خود مبارزه کند.

مهاجم گمنام و اضافه شدن به جمع گلزنان برتر اروپا
مهاجم گمنام و اضافه شدن به جمع گلزنان برتر اروپا

مبارزات اولیه شغلی

گیراسی که در سال 1996 در آرل به دنیا آمد، محصول یکی از آکادمی های برتر جوانان فرانسه نیست. او در عوض در Stade Lavallois، باشگاهی که تنها افتخارات مهم آن دو قهرمانی در جام حذفی در دهه 1980 است، به رتبه های اول رسید.

اولین بازی

گیراسی اولین بازی خود را در لیگ 2 مقابل لو هاور در سال 2013 انجام داد و در تساوی 2-2 به عنوان یک تعویض دیرهنگام وارد زمین شد. تا کمپین 2014-2015 طول می کشد تا او به درستی وارد تیم شود. و پس از 6 گل زدن در 29 بازی، در تابستان 2015 توسط لیل جذب شد.

پس از شنا در اطراف ذخیره ها و نیمکت ذخیره ها، او در ژانویه بعد به صورت قرضی به اکسر فرستاده شد. و شروع به نشان دادن اجمالی از اینکه چقدر می تواند خوب شود. به طور میانگین در هر بازی دیگر در نیم فصل دوم لیگ 2 گلزنی کرد. .

قرارداد با کلن

این کافی بود تا اف سی کلن را متقاعد کند تا او را با قراردادی پنج ساله در سال 2016 منعقد کند. اما او بلافاصله پس از ورودش مجبور به عمل جراحی شد.

و او واقعاً هرگز دوباره شروع به کار نکرد. مصدومیت ها حضور او را به شدت محدود کرد و تا زمانی که در تابستان 2019 پس از یک دوره قرضی راهی آمیان شد، تنها 45 بازی در سه فصل ثبت کرد.

خروج از آلمان

اگرچه خروج از آلمان یک تونیک عالی بود. در طول فصل 2019-2020، گیراسی تنها در 23 بازی 9 گل به ثمر رساند. علیرغم اینکه آمیان تقریباً کل فصل را در منطقه سقوط سپری کرده بود، قبل از اینکه روند بیماری همه گیر متوقف شود.

گیراسی و پنالتی
گیراسی و پنالتی

رن فرانسه

وقتی رن در سال 2020 متقاعد شد که او را به خدمت بگیرد، تعجب آور نبود. چرا که گویراسی 13 بار از جمله یک بار مقابل چلسی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا – از طریق 32 بازی در اولین فصل خود، گلزنی کرد.

در فصل بعد اوضاع کمی کند شد و این مهاجم 12 گل به ثمر رساند، اما این واقعیت که او برای کل فصل آماده بود بسیار مهمتر بود. تا زمانی که کمپین 2021-2022 به پایان رسید، او کمتر از 50 بار برای رن بازی کرد. که به حذف برچسب “مستعد آسیب” او کمک کرد.

یک خانه عالی در آلمان

اشتوتگارت پس از اطمینان از وضعیت خود در بوندسلیگا در آخرین روز فصل 2021-22، به دنبال یک مهاجم جدید پس از جدایی ساسا کلایجیچ به ولوز بود. گیراسی با این شرایط مطابقت داشت و به سرعت با رن که خود آمینه گویری را از نیس به خدمت گرفت، قرارداد قرضی به امضا رسید.

پس از تلاش برای رسیدن به درجه در کلن، گیراسی پس از بازگشت به آلمان تحت فشار قرار می گرفت تا بازی کند. اما گل تساوی دقیقه 92 مقابل بایرن مونیخ در اولین بازی کامل او بسیاری از این تردیدها را برطرف کرد.

قرارداد قرضی

علیرغم اینکه اشتوتگارت یک بار دیگر با مشکل مواجه شد. قرارداد قرضی آنها برجسته شد و در نهایت فصل عادی را با 11 گل از 22 بازی به پایان رساند.

سپس امنیت بوندسلیگا از طریق پیروزی دو پا مقابل هامبورگ تضمین شد. که به باشگاه اجازه داد تا تمرکز خود را بر اطمینان حاصل کند که آنها دوباره به از دست دادن جایگاه برتر خود نزدیک نخواهند شد.

سرهو گیراسی در بوندسلیگا
سرهو گیراسی در بوندسلیگا

نتیجه

در حالی که هیچ چیز در دنیای بسیار غیرقابل پیش بینی بوندس لیگا مشخص نیست. شروع نفس گیر گیراسی در فصل به این معنی است که اشتوتگارت از قبل راه زیادی را برای غلبه بر خود طی کرد.

خروج از نسخه موبایل