ورزشی

خلاصه بازی پاری سن ژرمن 2-3 کلرمون فوت

پیروزی پاری سن ژرمن

پیروزی پاری سن ژرمن

پیروزی پاری سن ژرمن : لیونل مسی آخرین بازی خود را برای پاریس-سن ژرمن انجام داد اما نتوانست مانع از شکست تیمش به باخت شوک 3-2 مقابل کلرمونت در آخرین بازی فصل خود در لیگ 1 شود.
سرخیو راموس – که در تابستان امسال نیز باشگاه را ترک می کند – با ضربه سر روی پاس ویتینیا دروازه پارک دو پرنس را باز کرد.کیلیان امباپه پنج دقیقه بعد برتری PSG را دو برابر کرد، اما کلرمون به لطف گل های یوهان گاستین، مدی زفانه و گرجون کیه به گل برگشت.

راموس 37 با گل اول بازی برای مدت کوتاهی توجه مسی را به خود جلب کرد. زمان مناسبی برای گلزنی بود و هواداران پاری سن ژرمن از سرخیو ریکو که پس از یک تصادف اسب سواری در بیمارستان بستری شده بود، در دقیقه 16 برای نشان دادن شماره ترکیب دروازه بان ادای احترام کردند.

پیروزی پاری سن ژرمن
پیروزی پاری سن ژرمن

پنالتی امباپه

پنالتی امباپه تضمین کرد که او فصل را با 29 گل به پایان رساند و کفش طلا پس از خطای اشرف حکیمی توسط علیدو سیدو قبل از ارسال اشتباه مارکو وراتی به جیانلوئیجی دوناروما، به گاستین ضربه زد.
سپس کییی ضربه نقطه‌ای خود را به طرز وحشتناکی کشید تا از فرصت برای گل تساوی نیمه اول استفاده کند، اما زفانه پس از اینکه دوناروما یک سانتر را به او زد، نتوانست از دست برود و در نیمه اول امتیاز 2-2 به تساوی رسید.
10 دقیقه پس از شروع مجدد، مسی با پاس امباپه، فرصت فوق العاده ای را برای هفدهمین گل خود در این فصل از دست داد.
در یک بازی انتها، گرجون کیایی با زدن ضربه پایانی بر روی سانتر الباسان راشانی، کامبک را برای کلرمون تکمیل کرد.
پاری سن ژرمن برای به تساوی کشاندن تلاش کرد و مسی با آخرین اقدام خود در رنگ های پاری سن ژرمن، ضربه ایستگاهی مشخصه اش را دید که دروازه بان موری دیاو با فاصله زیاد دفع شد.
نتیجه به این معنی است که PSG با 85 امتیاز فصل را به عنوان قهرمان به پایان می‌رساند، تنها یک امتیاز از لنز جلوتر است، در حالی که کلرمون در رتبه هشتم جدول قرار می‌گیرد.

مسی با شکست پاریس را ترک کرد

مسی ممکن است در زمان حضورش در فرانسه توسط بخش‌هایی از طرفداران پی اس جی هو شده باشد – و در آخرین بازی خود با استقبال متفاوتی روبرو شد – اما برنده جام جهانی قطعا نقش خود را ایفا کرده است زیرا پاریسی‌ها به رکورد یازدهمین قهرمانی داخلی دست یافتند. او از زمان ورودش در آگوست 2021 تاکنون 32 گل به ثمر رسانده و 30 پاس گل نیز ثبت کرده است. در این فصل او 16 گل و 16 پاس گل به ثبت رسانده است. تنها هموطنش آنخل دی ماریا با 18 پاس گل در یک فصل لیگ 1 بیشتر است.
با این حال، به عنوان یک واحد جمعی، فصلی برای فراموش کردن پاری سن ژرمن علیرغم موفقیت آنها در لیگ 1 بوده است. شاگردان کریستوف گالتیه نیم فصل دوم سختی را پشت سر گذاشتند، در این سال تقویمی در پنج بازی خانگی شکست خوردند، در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان اروپا از بایرن مونیخ حذف شدند و در همان دور از کوپه هم شکست خوردند. فرانسه به مارسی
در مورد آینده گالتیه علامت سوال باقی می ماند و اجرای بی مزه امشب هیچ لطفی به او نکرده است.

پیروزی پاری سن ژرمن
پیروزی پاری سن ژرمن

نکات برجسته مسابقه

دقیقه 16 – گل! پاریس سنت ژرمن 1-0 کلرمون (سرجیو راموس): به درستی، راموس در دقیقه 16، زمانی که هواداران PSG ادای احترام خود را از سرخیو ریکو برنامه ریزی کرده بودند، گلزنی کرد. راموس در آخرین حضورش برای PSG، با پاس ویتینیا از گوشه کوتاه مسی روبرو شد و ضربه سر او در گوشه دروازه قرار گرفت.
دقیقه 21 – گل! پاریس سنت ژرمن 2-0 کلرمون (کیلیان امباپه): امباپه بیست و نهمین گل فصل خود را به ثمر رساند و پس از ارسال اشتباه دروازه بان، با اطمینان ضربه نقطه ای خود را به ثمر رساند. او پیراهن سرخیو ریکو را برای علامت زدن گل خود در دست گرفته است.

دقیقه 24 – گل! پاریس سنت ژرمن 2-1 کلرمون (یوهان گاستین): دوناروما در داخل محوطه جریمه خود توپ را به وراتی می دهد و ایتالیایی سعی می کند آن را به دروازه بان خود برگرداند اما روی پاس او کافی نیست! این به گاستین یک ضربه ساده می دهد تا کسری را به نصف کاهش دهد!دقیقه 37 – پنالتی از دست رفت! اوه وای، این یک پنالتی وحشتناک توسط کیه! او ضربه نقطه‌ای خود را به خوبی می‌کشد، و به خوبی می‌کشد و این برای پاری سن ژرمن ضربه بزرگی است.

نیمه دوم

دقیقه 45 – گل! پاریس سنت ژرمن 2-2 کلرمون (مدی زفانه): کلرمون درست قبل از استراحت به تساوی رسید! پس از اینکه دوناروما فقط توانست یک ضربدر را در مسیر خود قرار دهد. زفان کاملاً در موقعیت مناسبی قرار دارد تا یک ضربه‌ی ورودی را تبدیل کند.
دقیقه 55 – مسی… نه! اوه، این خیلی شبیه مسی است! شتاب قابل توجه امباپه باعث می شود که او سیدو را به دنبال خود ترک کند. و او بی خود به بالا نگاه می کند و به مسی بازی می کند. و برنده جام جهانی را با ظاهری ساده باقی می گذارد. اما او به عقب خم می شود و شوت خود را بالای میله می زند. یک خانم بزرگ!
دقیقه 63 – گل! پاریس سنت ژرمن 2-3 کلرمون (گرجون کی ای): بازگشت کامل شد! راشانی یک سانتر شیطانی را به تیرک نزدیک می‌زند و کیهی می‌تواند برای شکست دادن دوناروما ضربه مهمی را به دست آورد.

خروج از نسخه موبایل