علت خداحافظی دروازه بان سابق ایتالیا

جان لوئیجی بوفون سنگربان مشهور ایتالیا در جام های جهانی پرده از علت خداحافظی خودش از دروازه بانی تیم ملی پرده برداشت. او در زمان خداحافظی خودش از فوتبال هیچ عامل خارجی را تاثیرگذار ندانست. در ادامه سایت ورزشی با علت خداحافظی دروازه بان سابق ایتالیا همراه ما باشید.

 

علت خداحافظی دروازه بان سابق ایتالیا

به گزارش سایت ورزشی ، بوفون بعد از اینکه دستکش های خودش را آویزان کرد و از چند وقت پیش به عنوان مدیر فنی تیم ملی ایتالیا فعالیت خودش را شروع کرد. سنگربان اسبق آتزوری و یوونتوس به شیوه دیگر خودش را با فوتبال استحکام داده است و سعی کرد به طریقه ای در این ورزش باقی بماند. بوفون در حالی به کادر فنی تیم ایتالیا افزوده شد که تا چند وقت پیش دروازه بان تیم پارما بود و تصور می شد که او قصد دارد تا پایان قراردادش با این تیم به مدت یکسال دیگر به حضور در مستطیل سبز ادامه می دهد.

دروازه بان سابق تیم ایتالیا تصمیم گرفت به دوران فوتبالی 28 ساله خودش پایان دهد. این گلر در کادر فنی آتزوری نقش مهمی دارد که قبلا برعهده جان لوکا ویالی بزرگ بود. او در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد دوباره به زمین بازی برگردد، گفت: «خیر. واقعاً دیگر نمی‌خواهم بازی کنم. من از دوران بازیگری‌ام راضی‌ام. الان از تماشای تمرین کردن دروازه‌بان‌های جدید و شیرجه زدن آنها لذت می‌برم و دیگر ذره‌ای میل به بازگشت ندارم.»

کاپیتان پیشین یوونتوس افزود: «از انتخاب و تصمیمی که گرفته‌ام راضی‌ام و البته می‌دانم که شاید این تصمیم من برای خیلی‌ها خوشایند نبوده باشد. خودم اما بی‌نهایت از این انتخاب خوشحال هستم.»

علت خداحافظی دروازه بان سابق ایتالیا

چرا بوفون خداحافظی کرد؟

جان بوفان در مرداد ماه 1402 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. به جز داور بازی برگشت رئال مادرید و یوونتوس در سال 2018 ، کسی دیگر از او خاطره بد در فوتبال ندارد. هیچ وقت با هیچ بازیکن تیم حریف بد اخلاقی نمی کرد. اقتدار این گلر در دروازه با هوش کامل و تکنیک فوق العاده بود. بر خلاف اولیور شوماخر و اولیور کان و احمدرضا عابدزاده ، مهاجم های حریف را با برخورد های فیزیکی می ترساند. مارادونا و بوفون از یک حیث خاص هم شبیه هم بودند. هر دو اعجوبه‌هایی درخشان، اگرچه نیم‌پله پایین‌تر از پله و یاشین. به هر حال هر دو چیزهایی به دنیای فوتبال افزودند که فراموش‌نشدنی است و به کار آیندگان می‌آید. قطعا بوفون دلایل خاص خودش را برای خداحافظی از مستطیل سبز داشت و هیچ مداخله دیگری صورت نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *