ورزشی

غوغای شیخ دیاباته در اروپا

غوغای شیخ دیاباته در اروپا

یکی از مهاجمان قدرتمند سال های اخیر فوتبال ایران قطعا شیخ دیاباته است. او در این فصل پرسپولیس بدشانسی زیادی داشت و با مصدومیت در ابتدای فصل همراه شد. مهاجم پرسپولیس بعد از به ثمر رساندن 6 گل توانست در یک مسابقه دوستانه توانست حضور بوردو را بهترین روزهای دوران فوتبالیش بداند. در ادامه سایت ورزشی با غوغای شیخ دیاباته در اروپا همراه ما باشید.

 

غوغای شیخ دیاباته در اروپا

دیاباته بازیکن فوتبالی بود که هم در استقلال و پرسپولیس بازی کرد. اما در سال های اخیر مصدومیت گریبانگیرش شده بود و افت کرد. اما در یک بازی دوستانه در بوردو توانست شش گل به ثمر برساند. به گزارش سایت ورزشی و به نقل از سایت فرانسوی girondins4ever مهاجم سابق بوردو یعنی شیخ دیاباته توانست عنوان قهرمانی در لیگ ایران را بدست بیاورد. شیخ با 35 سال سن به همراه قرمزها پانزدهمین عنوان قهرمانی ایران را بدست آورد.

ملی پوش مالی 38 بازی در تیم ملی کشورش دارد و توانسته 15 گل ملی به ثمر برساند. او با اینکه کمتر از سال های قبل بازی کرد و حضور کمی در این فصل داشت اما در 9 بازی لیگ از 26 بازی توانست سه گل به ثمر برساند. مهاجم سابق بوردو در یک مسابقه نمادین و دوستانه موفق شد در تیم موفق شد در تیم منتخب بازیکنان آفریقا مقابل تیم منتخب وین در جریان مسابقه گالا Caritati’foot شش گل به ثمر برساند. «ستارگان سیاه» در نهایت با نتیجه ۱۱ – صفر پیروز شدند.

غوغای شیخ دیاباته در اروپا

مهاجم سابق بوردو در یک دیدار نمادین و دوستانه

شیخ دیاباته بعد از این مسابقه صحبت هایی را انجام داد و گفت: حضور در بوردو جزو بهترین روزهای حرفه ای من بود. خانواده ام هنوز در بوردو زندگی می کنند و من یک خانه در آن شهر دارم و باشگاه مورد علاقه ام آنجاست. من فوتبال را خیلی دوست دارم. از زمان کودکی دوستان جدیدی داشتم و واقعا خوشحالم که خیلی از دوستانم را دیدم. خیلی وقت بود که آنها را ندیده بودم. زمانی که آنها با من تماس گرفتند واقعا خوشحال شدم. من نیاز به دوست داشتن دارم. وقتی کوچکتر بودم، بزرگ ها همیشه به من توجه خاصی داشتند. امروز نیز تلاش می کنم برای بازیکنان کوچک تر و افرادی که سن پایینتری دارند همین حس را داشته باشم و به آنها محبت بورزم.

خروج از نسخه موبایل