ورزشی

حکم کمیته انضباطی علیه استقلال و نکونام

حکم کمیته انضباطی علیه استقلال و نکونام

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باشگاه استقلال تهران را به دلیل غیبت جواد نکونام در نشست خبری جریمه کرده است. در ادامه سایت ورزشی با حکم کمیته انضباطی علیه استقلال و نکونام همراه شوید.

 

حکم کمیته انضباطی علیه استقلال و نکونام

به گزارش سایت ورزشی به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، درباره گزارش مطرح شده علیه باشگاه استقلال مبنی بر شرکت سرمربی تیم یعنی جواد نکونام در نشست خبری هفته ششم لیگ برتر در محل تعیین شده از سوی سازمان لیگ، این کمیته با بررسی مدارک و مستندات و لایحه دفاعیه ارسالی، اقدام باشگاه استقلال را منطبق با مواد 51 و با رعایت ماده 92 مقررات انضباطی و ماده 31 آیین نامه برگزاری مسابقه لیگ برتر و دسته اول فوتبال ایران را تشخیص داد. با عنایت به اینکه تخلف مورد نظر کاملا محرز شده و مبنی بر نقص اصول کلی رفتار این باشگاه به پرداخت 510 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است. رای روز 8 آبان ماه صادر شده است.

حکم کمیته انضباطی علیه استقلال و نکونام

رای صادره غیر قابل اجرا بوده و ظرف مدت هفت روز از تاریخ ابلاغ(8 آبان 1402) قابل تجدید نظر خواهی در کمیته استیناف است. در این رای آمده که اظهارات امیر مسعود سرآبادانی، بازیکن تیم شمس آذر قزوین بعد از پایان مسابقه با تیم فولاد خوزستان درباره وضعیت داوری منطبق با نقص ماده 71 مقررات انضباطی و از مصادیق تخلف نشر کاذیب تشخیص داد. با رعایت ماده 93 و 94 همین مقررات نامبرده به یک جلسه از همراهی تیم خود به مدت شش ماه تعلیق می شود. و باید 400 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت نماید.

این رای درباره بخش محرومیت قطعی و بخش جریمه نقدی غیر قابل اجرا و ظرف مهلت هفت روز بعد از ابلاغ قابل تجدید نظر است. ضمنان با صدور این رای دستور موقت صادر به شماره 1236 نیز ملغی اثر می گردد. به نظر شما آیا رای کمیته انضباطی علیه باشگاه استقلال و جواد نکونام درست می باشد؟

خروج از نسخه موبایل