ورزشی

یونیون برلین: از دسته دوم به رئال مادرید رسید

یونیون برلین: از دسته دوم به رئال مادرید رسید

یونیون برلین: از دسته دوم به رئال مادرید رسید

یونیون برلین: از دسته دوم به رئال مادرید رسید.پنج سال پیش یونیون در دسته دوم فوتبال آلمان بازی می کرد. روز چهارشنبه، آنها اولین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا را مقابل رئال مادرید در برنابئو انجام خواهند داد.

یونیون برلین: از دسته دوم به رئال مادرید رسید

در فصول متوالی

آنها از 2. بوندسلیگا به بوندسلیگا، سپس به اروپا با لیگ کنفرانس اروپا، سپس لیگ اروپا و اکنون لیگ قهرمانان اروپا رفت

آنها اولین تیمی از برلین هستند که در رقابت های نخبگان اروپا از زمان هرتای سنتی بزرگتر در سال های 1999-2000 بازی می کند. در این فصل، هرتا در رده دوم قرار دارد و به همسایگان پر سر و صدا خود نگاه می کند.

این سفری است که با حمایت دولت، مالکان میلیاردر یا – در بیشتر موارد – نام‌های آشنا در تیم بازی انجام نشده است.

این باشگاه کاملاً متعلق به هواداران است و با بیش از 40000 عضویت حامی تأمین مالی می شود و این اعضا تصمیمات کلیدی مانند انتصاب مدیر اجرایی و هیئت مدیره را می گیرند.

یونیون برلین: از دسته دوم به رئال مادرید رسید
یونیون برلین: از دسته دوم به رئال مادرید رسید

مارک ویلسون

مدیر اتحادیه این انگلیسی، وبلاگ و پادکست برای طرفداران انگلیسی زبان، می گوید: «یونیون راه سومی را نشان داده است.

“یونیون در مقایسه با باشگاه‌های تولیدی مانند لایپزیگ و تیم‌های کارخانه‌ای مانند وولفسبورگ، یک راه سنتی برای موفقیت نشان داده است، که فقط صرف پول نیست.

بخش بزرگی از موفقیت یونیون به ترکیب اورس فیشر

مدیر سوئیسی و الیور روهنرت، مدیرعامل سوئیس مربوط می شود که هر دو از سال 2018 در این تیم حضور داشتند و بر پیشرفت باشگاه نظارت داشتند.

باس تیمرز، نویسنده کتاب “به طور غیرعادی عادی – یک هلندی اتحادیه برلین را توضیح می دهد”، می گوید که در میان شهرت باشگاه به هواداران پرشور و دیدگاه سوسیالیستی، تجارت هوشمند آنها اغلب نادیده گرفته می شود.

او می گوید: «انتصاب فیشر و روهنرت یک چرخش بزرگ بود. “آنها همه تفاوت را ایجاد کرده اند.

“برنامه ریزی تیم دقیق بوده است. روهنرت بازیکنان زیادی پیدا کرد که فیشر امکان توسعه آنها را دید.”

دارچ، یک مبارز ایمن که از 22 سال پیش به برلین نقل مکان کرد، می‌افزاید: «روهنرت هر تابستان بیرون می‌رود، هفت بازیکنی را می‌خرد که هرگز نامشان را نشنیده‌ایم، و فیشر آنها را به یک تیم تبدیل می‌کند.

بازی لیگ قهرمانان
بازی لیگ قهرمانان

فیشر یک معجزاست

 و خیلی با یونیون تناسب دارد – او بسیار زمینی است. زبان مادری او آلمانی نیست، بلکه یک نسخه سوئیسی آلمانی است. او باید آهسته صحبت کند تا مردم بتوانند او را درک کنند – این به شما کمک می‌کند. او را بسیار سنجیده می بینیم.”

تیمرز در زمین، سبک ضدحمله یونیون را «فوتبال وحشتناک از کوپنیک»، ناحیه ای از برلین که یونیون در آن مستقر است، توصیف می کند.

او می گوید: «پراگماتیک، واقع بینانه و به خوبی اجرا شد. باشگاه های زیادی در آلمان وجود ندارد که در 10 سال گذشته به خوبی اداره شده باشند. بایرن و لایپزیگ شاید با فلسفه بازی تهاجمی قابل تحسین باشند. یونیون برند خود را در این زمینه توسعه داد – شکست دادن فوتبال سخت، با حداکثر توان. اثر.”

صعود به لیگ قهرمانان به طور کلی مورد استقبال هواداران قرار نگرفت، به خصوص با توجه به انتخاب محل برگزاری.

یونیون بازی‌های لیگ خود را در Stadion An der Alten Forsterei انجام می‌دهد، استادیومی با ظرفیت 22000 نفر با تنها 3000 صندلی که به دلیل جو خشن خود مشهور است و تا سال 2008 که عمدتاً توسط هواداران داوطلب ساخته شد سقفی نداشت.

علیرغم قوانین یوفا

که به یونیون اجازه می دهد در خانه بازی کند، هیئت مدیره باشگاه خواستار حضور هواداران بیشتری بود. بنابراین اولین بازی آنها در لیگ قهرمانان در المپیک 75000 نفری – خانه هرتا برگزار می شود.

ویلسون می گوید: از نظر تجاری، باشگاه خیلی خوب عمل خواهد کرد. “شما می توانید 40000 دارنده بلیت فصلی در استادیوم داشته باشید. سپس خنثی های مجذوبی وجود خواهند داشت. شاید افرادی که قبلا نمی توانستند به یک بازی برسند.”

اتحادیه در نظر دارد با قیمت گذاری به اخلاق باشگاه پایبند باشد – بلیت های مینی فصل برای سه بازی مرحله گروهی خانگی با قیمت 75 یورو در دسترس است – و با اختصاص 1000 بلیط رایگان در هر بازی لیگ قهرمانان برای هواداران نیازمند.

اما تایمرز هنوز متقاعد نشد. زمانی که به بوندسلیگا رسیدیم. این نگرانی وجود داشت که باشگاه ممکن است تغییر کند، اما هیچ رقابت یا بازیکنی بزرگتر از باشگاه نیست.

بازی نفس گیر
بازی نفس گیر

“من نگران لیگ قهرمانان هستم

یونیون برلین: از دسته دوم به رئال مادرید رسید. این باشگاه ما را تغییر داد. این یک لیگ پر درآمد با تیم هایی است که به نظر ما به آنجا تعلق ندارند – منچسترسیتی، نیوکاسل، پی اس جی، باشگاه بازاریابی لایپزیگ.

“این لیگ ما نیست، به همین دلیل من احساسات متفاوتی دارم. ورزشگاه المپیک خانه نیست.”

تغییر دیگری در اتحادیه سال های گذشته را می توان در استراتژی نقل و انتقالات تابستانی آنها در حالی که برای فوتبال لیگ قهرمانان اروپا آماده می شوند مشاهده کرد.

دوران شناسایی جواهرات پنهانی که می توان به سود آنها تبدیل شد – مانند Taiwo Awoniyi که به ناتینگهام فارست فروخت.

20 میلیون پوند در سال 2022

رابین گوسنس مدافع آلمانی با مبلغ رکورد باشگاهی و همچنین هافبک برندن آرونسون و مهاجم دیوید داترو فوفانا که به ترتیب از لیدز و چلسی به صورت قرضی به خدمت گرفت.

با این حال، هیچ کدام به اندازه لئوناردو بونوچی چشم نوازتر نیست. قهرمان 36 ساله سری آ و کاپیتان قهرمان یورو 2020 با پیوستن به یوونتوس در تابستان امسال. یونیون را به اولین باشگاه خود در خارج از ایتالیا تبدیل کرد.

تیمرز درباره ورود بونوچی می گوید: «سوررئال». یک قهرمان اروپا، یک قهرمان جهان، لزوماً متعلق به اینجا نیست. اما او می توانست به عربستان سعودی برود و در عوض به دنبال چیز بلندپروازانه تر باشد – و او تجربه لیگ قهرمانان را به ارمغان می آورد.

حضور بلینگهام
حضور بلینگهام

ما قبلاً این کار را انجام داده‌ایم

با نون سوبوتیچ (مدافع سابق بوروسیا دورتموند) زمانی که ارتقا پیدا کردیم. قرارداد یک ساله، ریسک کم. این یک رویکرد واقع‌بینانه و عمل‌گرایانه است – سپس می‌توانیم ببینیم در 10 ماه آینده به کجا رسیده‌ایم.”

بنابراین آیا این خطر وجود دارد که اتحادیه با کسب موفقیت بیشتر هویت ارزشمند خود را از دست بدهد؟

ویلسون با اشاره به یکی از شعارهای سال تبلیغ اتحادیه می گوید: «این همیشه نگرانی هواداران بود.

“در انگلیس عجیب به نظر می رسد – آیا برنتفورد یا بورنموث نگران بازی در لیگ برتر هستند؟ هواداران اتحادیه واقعا نگران بودند. اما تجربه روز مسابقه کمرنگ نشد.”

همه فکر می کنند باشگاه آنها خاص است

” – این همان انجمن داخلی است که همه دارند. در Union، شما این حس واقعی از جامعه را دریافت می کنید. شما اعضا، افراد درگیر را می شناسید، این به شما مربوط می شود.”

یونیون در کنار رئال، ناپولی و براگا به یکی از سخت ترین گروه های این فصل لیگ قهرمانان اروپا کشید.

انتظارات از اینکه یک کمپین موفق اروپایی چه خواهد بود سنجیده می شود. ویلسون با کسب رتبه سوم در گروه C و سقوط به لیگ اروپا خوشحال خواهد شد. تایمرز جاه طلبی های متفاوتی دارد.

بازیکنان یونین برلین
بازیکنان یونین برلین

او می گوید

«برای کمپین روی دو تا چهار امتیاز حساب می کنم. “من انتظار دارم که در زمین بازی در خانه مغلوب نشویم، اما ممکن است در مورد کارایی درس هایی بگیریم – تیم هایی مانند مادرید نیازی ندارند که روز خوبی برای گلزنی داشته باشند.

“خارج از زمین، من انتظار یک ماجراجویی بزرگ خارج از خانه را دارم. فقط امیدوارم بتوانیم ادامه دهیم

خروج از نسخه موبایل