رقابت یزدانی و تیلور برای قهرمانی

همه منتظر بزرگترین کشتی سال هستند. رقابت یزدانی و تیلور برای قهرمانی امروز برگزار می‌شود. در این پست از ورزشی، به رقابت این دو کشتی‌گیر بزرگ می‌پردازیم.

رقابت یزدانی و تیلور برای قهرمانی

طی چند سال اخیر، رقابت حسن یزدانی با دیوید تیلور نابغه، بزرگترین رقابت کشتی بوده است. اتحادیه جهانی کشتی نیز همیشه منتظر این رقابت است.

نه فقط مردم ایران و آمریکا بلکه تمام کشتی‌دوستان دنیا هر سال منتظر رقابت این دو هستند. اما این رقابت از کجا این‌قدر مهم شد که مهم‌ترین برگ برنده‌ی اتحادیه جهانی است که از ارگان‌های بزرگ و تلویزیون‌های جهانی امتیاز و اسپانسر بگیرد؟

حسن یزدانی پس از قهرمانی المپیک ۲۰۱۶ ریو مثل هر کشتی‌گیر دیگری در دوران استراحت بود. اما ناگهان به او گفتند که تیم ملی کشتی آمریکا به ایران آمده در جام جهانی کرمانشاه باید کشتی بگیری! حسن یزدانی بعد از المپیک از ۷۴ کیلو به ۸۶ کیلو رفته بود. بنابراین از نظر روحی و جسمی هنوز به زمان بیشتری احتیاج داشت. زیرا تغییر وزن کار بسیار دشواری است و عهده‌ی هرکسی ساخته نیست.

حسن دلاور در کرمانشاه به دلیل مصدومیت و بیماریبه تیلور باخت. البته در آن زمان هیچکس آن را جدی نگرفت. چند ماه بعد در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ یزدانی طلای وزن جدید را هم گرفت و همه تیلور را فراموش کردند.

اما در جهانی ۲۰۱۸ دو کشتی‌گیر در همان دور نخست به هم خوردند. آنجا حسن یزدانی شکست خورد. سپس با پیروزی مقابل بقیه رقبا به مدال برنز رسید اما دیگر تیلور اسم و رسم در کرده بود.

در المپیک ۲۰۲۰ توکیو یزدانی به شکلی ناباورانه کشتی را باخت. او تا ۱۶ ثانیه به سوت پایان جلو بود. اما ناگهان خاک شد و به مدال نقره رسید.

در جهانی ۲۰۲۱ نروژ حسن یزدانی عقده سه شکست قبلی را خالی کرد. او با شایستگی به مدال طلا رسید. اما در جهانی سال قبل، سایه‌ای از حسن یردانی برابر تیلور حاضر شد و شکست خورد. نوبت جدال پنجم دو قهرمان در جهانی ۲۰۲۳ است.

ساعت مسابقه حسن یزدانی و تیلور

حسن یزدانی و تیلور، با درخشش در دور مقدماتی رقابت‌های قهرمانی جهان بلگراد، بار دیگر به فینال وزن 86 کیلوگرم رسیدند. حالا روز و ساعت مسابقه یزدانی و تیلور اعلام شده است. امروز 26 شهریور باید برای ششمین بار در بلگراد با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

بر اساس برنامه مسابقات، فینال مسابقات 4 وزن اول از جمله 86 کیلوگرم، یکشنبه 26 شهریور از ساعت 19 و 30 دقیقه تا 22 و 30 دقیقه برگزار می‌شود. در این میان، یزدانی و تیلور حوالی ساعت 21 و 30 دقیقه به روی تشک می‌روند.

بیشتر بخوانید: فرمول شکست دیوید تیلور برای حسن یزدانی

Pooria
17 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *