حقایق جالب فوتبالی

اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی – در این مقاله از وبسایت ورزشی سعی داریم به چند تا از اتفاقات جالب و مهیج فوتبالی بپردازیم.

اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی

این رشته ورزشی به دلیل محبوبیت خود باعث شده اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی در آن رخ دهد.

اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی
اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی

– در سال 1984 بازی شفیلدیونایتد و اولدهام به دلیل پیدا شدن یک بمب خنثی نشده از جنگ جهانی دوم در کنار ورزشگاه برامال‌لین لغو شد!

– جوزپه لورنزو، بازیکن بولونیا پس از گذشت 10 ثانیه از بازی برابر پارما در لیگ ایتالیا به دلیل انجام تکل خطرناک از زمین بازی اخراج شد!

– ایون رادو، مدافع رومانیایی پتروسانی در سال 1998 در قبال 500 کیلوگرم گوشت خوک به ارزش 1750 پوند به تیم والنسیا پیوست! اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی

– یک داور در یک بازی از لیگ آماتوری برزیل پس از جر و بحث با یک بازیکن در اعلام ضربه پنالتی با هفت تیر بازیکن معترض را کشت و فرار کرد!

– هریستو استویچکف، مهاجم بلغاری بارسلونا در سال 1990 پس از اخراج برابر رئال‌مادرید پای داور مسابقه را لگد کرد و با محرومیت شش ماهه مواجه شد!

– در سال 1978 یک بازی فوتبال در تانزانیا به دلیل مصرف مواد مخدر توسط داور، لغو شد.

– اشلی وارد، مهاجم بارنزلی در نوامبر 1998 در عرض پنج دقیقه‌ برابر ساندرلند هم گلزنی کرد، هم پنالتی از دست داد و هم اخراج شد! اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی

اتفاقات باورنکردنی فوتبالی

– لسترسیتی در سال 1997 در بازی برابر نورتامپتون در جام حذفی انگلیس بدون مرتکب شدن حتی یک خطا به مرحله بعد صعود کرد. لستر آن بازی را با نتیجه‌ چهار بر صفر برد.

– در سال 1980 رییس جمهور لیبریا بازیکنان تیم ملی کشورش را تهدید کرد در صورتی که به گامبیا ببازند، همگی زندانی می‌شوند. این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

– مارچلو دونادینی، داور ایتالیایی در سال 1973 به دلیل ضربه یک بازیکن به پشت سرش در بیمارستان بستری شد.

– در بازی وستهام و نیوکاسل در سال 1986 که وستهام به پیروزی هشت بر یک رسید، آلوین مارتین به هر سه دروازه‌بان نیوکاسل گل زد. ابتدا مارتین توماس مصدوم شد و جای خود را به هدورث داد و سپس پیتر بردسلی جای او را گرفت اما همگی از مدافع وستهام گل خوردند!

– در سال 1990 اتحادیه فوتبال انگلیس باشگاه اسکار بورو را از تبلیغ یک نوشیدنی خاص به دلیل بدمزه بودن منع کرد!

– در سال 1979 بازی فالکرک و اینورنس در جام حذفی اسکاتلند به دلیل شرایط نامساعد جوی 29 بار لغو شد!

اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی
اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی

 

– در سال 1973 تمام اعضا تیم گالیله به دلیل ضربه زدن به حریف خود در لیگ فوتبال اشغالگران قدس یک شب در بازداشتگاه بودند.

– در سال 1999 باشگاه پورتموث که وضعیت مالی خوبی نداشت، سفارش هفتگی خرید لباس ورزش را کنسل کرد و اعلام کرد، بازیکنان به جای خرید لباس‌های ورزشی بهتر است، آنها را بشورند.

– در لیگ فوتبال جزایر سیلی (Isles of saily) تنها دو تیم فوتبال حضور دارند که هر هفته‌ با هم بازی می‌کنند. جالب آن که این دو تیم در جام حذفی هم با هم بازی می‌کنند. این مجمع الجزایر دو هزار و 900 نفر جمعیت دارد! اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی

لحظات عجیب فوتبالی

– یکی از هواداران منچسترسیتی در سال 1995 از آوردن مرغ مرده به ورزشگاه “مین‌رود” منع شد. این هوادار عادت داشت در مواقع گل زدن منچسترسیتی پرهای مرغ مرده را روی سرش تکان دهد!

– الیشا باندا، مهاجم یکی از تیم‌های فوتبال زیمبابوه از سوی هم تیمی‌اش ربوده شد و مورد اذیت و آزار قرار گرفت. پس از هشت روز جسد باندا در خارج از شهر یافت شد.

– در سال 2000 اعضای تیم سامپدوریا به دلیل نجات از سقوط به دسته پایین‌تر 32 کیلومتر پیاده‌روی کردند تا به معبد “مادونا” در جنوا برسند و سپاسگزاری کنند. اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی

– در سال 1945 در بازی کیلمارنوک و پاتریکس در لیگ اسکاتلند یکی از بازیکنان کیلمارنوک هفت بار یک ضربه پنالتی را تکرار کرد که در نهایت ضربه آخر را دروازه‌بان حریف گرفت تا تیمش سه بر پنج شکست بخورد!

– در سال 1993 اعضای تیم کانگلتون تصمیم گرفتند قبل از بازی تیم‌شان به دلیل درگذشت پیرترین هوادارش یک دقیقه‌ صعود کنند. در میان یک دقیقه‌ سکوت این هوادار مسن از بین هواداران وارد چمن شد! اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی

رخدادهای جالب فوتبالی

– پدرو گاتیکای 52 ساله قبل از جام‌جهانی 1986 مکزیک از آرژانتین به مکزیک با دوچرخه سفر کرد زیرا توانایی خرید بلیت سفر را نداشت. البته در زمان خرید بلیت ورزشگاه، دوچرخه‌ او به سرقت رفت!

– در سال 1958 در یکی از لیگ‌های محلی نیجریه این اجازه داده شد تا تیم‌ها با پرداخت 10 پوند یک جادوگر استخدام کنند.

– بازیکنان باشگاه “بری” در سال 1987 تصمیم گرفتند تا غیر از بازی هیچگونه فعالیت دیگری برای باشگاه انجام ندهند زیرا باشگاه هیچ امکاناتی برای زندگی آنها فراهم نکرده بود.

– هنینگ اریکستراپ، داور مسابقه در یک بازی در لیگ دانمارک قصد داشت سوت پایان بازی را بزند که دندان مصنوعی او روی زمین افتاد تا وقتی که او به دنبال دندانش می‌گشت، تیم “ابل‌تافت” به گل تساوی رسید. با وجود اعتراض زیاد داور مسابقه در نهایت دندان مصنوعی خود را پیدا کرد و گل را مردود اعلام کرد و سوت پایان بازی را به صدا در آورد!

– در بازی انگلیس و مالت در سال 1971 بازی به حدی یک طرفه بود که توپ در طول 90 دقیقه‌ حتی به دروازه‌ انگلیس هم نرسید! اتفاقات عجیب و غریب فوتبالی

آخرین  اخبار و حواشی ورزشی ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
12 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *