در حال حاضر منچستر سیتی بزرگتری معظلش عقب ماندن از آرسنال در رقابت لیگ بر تر انکلیس نیست!

اتهامی که شاید سنگین تمام شود

چرا که آنها از سوی لیگ بر تر انگلیس به نقض قوانین فیرپلی مالی متهم شده است که در صورت تاییدیه آنها شرایط سختی را خواهند داشت.

نوشته شده در ورزشی.

باشگاه منچسترسیتی از سوی لیگ برتر فوتبال انگلیس به نقض قوانین مالی متهم شده و این می‌تواند برای سیتیزن‌ها عواقب سنگینی داشته باشد.

اتهامی که شاید سنگین تمام شود
اتهامی که شاید سنگین تمام شود

 

پس از شروع تحقیقات از چهار سال پیش، باشگاه منچستر سیتی دقایقی پیش از سوی لیگ برتر فوتبال انگلیس به نقض قوانین مالی متهم شد.

در صورت تایید این تخلفات، جریمه‌های سنگینی همچون سقوط به دسته پایین‌تر، کسر امتیاز یا بسته شدن پنجره نقل و انتقالات شامل این باشگاه خواهد شد.

 

آبی‌ها در پنج سال گذشته به لطف هزینه‌های کلان که به تیم تحت هدایت پپ گواردیولا این امکان را می‌دهد تا در چند جبهه رقابت کنند، چهار عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست آورده‌اند. شیخ منصور مردی است که به سرمایه‌گذاری در سیتی ادامه می‌دهد و این مالک میلیاردر، سرمایه قابل‌توجهی را در داخل و خارج از زمین در طول 14 سال تصدی خود به باشگاه تزریق کرده است.

 

لیگ برتر فوتبال، منچسترسیتی را زیر نظر داشت و تصمیم گرفت که پس از برخورد با تعدادی از تخلفات، اقدامات لازم را انجام دهد.

 

در بیانیه لیگ برتر که در وبسایت رسمی آن منتشر شده، آمده است: «طبق قانون لیگ برتر W.82.1، لیگ برتر تأیید می‌کند که امروز تعدادی از موارد ادعایی نقض قوانین لیگ برتر توسط باشگاه منچسترسیتی شناسایی شده و به کمیته تحت قوانین لیگ برتر W.3.4 ارجاع داده می‌شود.»

 

در ادامه بیانیه آمده است: «کمیته‌ها مستقل از لیگ برتر و باشگاه‌های عضو هستند. اعضای کمیته توسط رئیس مستقل هیئت قضایی لیگ برتر مطابق با بندهای W19، W20 و W26 اساسنامه انضباطی لیگ برتر انگلیس، منصوب می شوند. روند رسیدگی کمیته، مطابق با قانون W.82 لیگ برتر، محرمانه خواهد بود و به صورت خصوصی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. طبق قانون W.82.2 لیگ برتر، حکم نهایی کمیته در وبسایت لیگ برتر منتشر خواهد شد. لیگ برتر تا اطلاع ثانوی هیچ اظهار نظری در رابطه با این موضوع نخواهد کرد.»

 

سیتی اکنون در انتظار حکم و اقدامات احتمالی پس از آن است، درحالی‌که تیم گواردیولا در تلاش برای کسب قهرمانی دیگری در لیگ برتر و جام حذفی است و برای فتح لیگ قهرمانان اروپا نیز همچنان شانس دارد. سیتی باید در یک هشتم نهایی برابر لایپزیش به میدان برود.

sajjad
13 فوریه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *