بیوگرافی امیلیانو مارتینز

امیلیانو مارتینز (Emiliano Martínez) در پست دروازبانی فعالیت می کند دارای قد 192 سانتی است و در استون ویلا انگلیس حضور دارد به عنوان سنگربان اول تیم ملی آرژانتین شناخته می شود. مارتینز، فوتبال از دوران خردسالی شروع کرد و به فوتبال حرفه ای پا گذاشت.

بیوگرافی امیلیانو مارتینز

میلیانو مارتینز، در دوم سپتامبر در سال 1992 در شهر مار دل پلاتا آرژانتین، چشم به جهان گشود.

آغاز فعالیت حرفه ای

او فوتبال خود را در آکادمی ایندیپندنته آرژانتین آغاز کرد و در سال 2010 در سن 18 سالگی به تیم مطرح آرسنال انگلیس پیوست. امیلیانو مارتینز، بر روی نیمکت آرسنال قرار داشت و چند فصلی را به صورت قرضی در تیم های مختلف انگلیسی به میدان رفت.

بلاخره مارتینز در سال 2019 به ترکیب اول آرسنال رسید و با عملکردی خوب و چشم گیر توانست تیم آرسنال را در جام حذفی و جام اتحادیه انگلیس قهرمان کند.

حتما بخوانید: پائولو دیبالا ستاره تیم ملی آرژانتین| بیوگرافی+زندگی شخصی+عکس با همسر

امیلیانو مارتینز در لباس آرسنال
امیلیانو مارتینز در لباس آرسنال

ازدواج امیلیانو مارتینز

مارتینز، در بیست و دوم می در سال 2017 با دختری به نام ماندینا، به صورت رسمی ازدواج کرد. مراسم عروسی آنها در کاخ بروکت هال شهر لندن برگزار شد. در این مراسم عروسی چندین نفر از بازیکنان سرشناس آرسنال حضور داشتند از جمله سانتی کازورلا و دیوید اوسپینا و ناچو مونرال و کیرون تریپیر.

امیلیانو مارتینز و ماندینا دارای 3 فرزند هستند.

امیلیانو مارتینز در کنار خانواده اش
امیلیانو مارتینز در کنار خانواده اش

حتما بخوانید: زندگی نامه کریستیانو رونالدو | بیوگرافی+ داستان زندگی+عکس و …

عقد قرارداد مارتینز

امیلیانو مارتینز، در ماه سپتامبر در سال 2020 میلادی با عقد قراردادی 20 میلیون پوند به استون ویلا ملحق شد. در اولین حضورش با پیراهن گلری استون ویلا انگلیس 15 کلین شیت موفق در فصل 2020_21 برای تیمش کسب کرد و در آن فصل به عنوان بهترین بازیکن تیم استون ویلا لقب گرفت.

تیم ملی آرژانتین

امیلیانو مارتینز، یکی از ارکان اصلی تیم ملی آرژانتین است و در مسابقات مختلفی سنگربان شماره 1 تیم ملی کشورش است. در کارنامه او بازی در زیر 20 ساله و زیر 17 ساله به چشم می خورد. مارتینز در اولین بازی خود برای تیم ملی کشورش در سال 2021 درون دروازه این تیم رفت و با درخشش در مسابقات کوپا آمریکا درخشش فوق العاده ای داشت.

در بازی فینال مسابقات کوپا آمریکا در مقابل تیم ملی برزیل درون دروازه برای تیم ملی آرژانتین ایستاد و با کلین شیت برابر پر افتخار ترین تیم ملی جهان باعث شد تا آرژانتین قهرمان جام شود و یکی از ارکان اصلی در ترکیب تیمش است.

امیلیانو مارتینز، به دلیل عملکرد خوب از خودش در این مسابقات به عناون برترین بازیکن و دستکش طلایی این مسابقات را دریافت کرد و به ویترین ورزشی اش اضافه شد.

امیلیانو مارتینز در لباس تیم ملی آرژانتین
امیلیانو مارتینز در لباس تیم ملی آرژانتین

حتما بخوانید: زندگی نامه لیونل مسی | همه چیز در مورد بهترین بازیکن جهان

جام جهانی 2022 قطر

مارتینز، از آغاز مسابقات جام جهانی 2022 قطر در تیم فیکس حاضر بود و با درخشش بی نظیر خود در کنار مسی و یارانش قهرمان جهان شد و دستکش بهترین درواربان جام را بدست آورد. در دوره قبل مسابقات جام جهانی 2018 به میزبانی روسیه برگزار شد  و در آنجا تیبو کورتوآ از کشور بلژیک به عنوان بهترین سنگربان جام انتخاب شد.

امیلیانو مارتینز، از اول از نماد فالیک استفاده می کرد و بعد از نشان دادن این نماد انگشت دست خود را می مکد. این مرحله ای از زندگی ورزشی و خوشحالی فوتبال او است. مارتینز، به خبرگزاران متعددی پاسخ داده است که دین خودش را به تیم ملی آرژانتین ادا کرده است.

او درباره بازی فینال جام جهانی 2022 قطر مقابل تیم ملی فرانسه قهرمان دوره قبل گفته است که بازی سختی داشتیم و در برابر تیمی قدرتمند از قاره اروپا قرار داشتیم. ما اول پیش افتادیم اما آنها با دو موقعیت و شوت مسخره بازی را مساوی کردند. در وقت های اضافی قانونی بازی زیبایی را شاهد بودیم از هردو تیم اما باز هم با نتیجه 3 بر 3 به پایان رسید.

امیلیانو مارتینز برنده دستکش طلایی جهان
امیلیانو مارتینز برنده دستکش طلایی جهان

در پنالتی ها آرامش خاصی داشتم چون میدانستم که امید و نگاه یک کشور به من که درون دروازه ایستاده ام، است. پنالتی اول را از بازیکن فرانسه گرفتم و شما و همه این را می دانند پنالتی اول را بگیری روحیه صد برابری به تیم و اعضای کادرفنی خواهی داد.

در آخر از خانواده خودم ممنونم که من را حمایت کردند و در دوران کودکی یاری کردند تا فوتبال بازی کنم و به لیگ برتر جزیره بروم و پیشرفت کنم و این رشد باعث شود که به تیم ملی دعوت شوم. تشکر ویژه ای هم از اسکالونی مربی تیم ملی دارم و او نقش مهمی در کسب جام داشت.

همه چیز در مورد زندگی نامه فوتبالیست ها را در سایت ورزشی بخوانید.

Hesam
28 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *