بیوگرافی اولیویه ژیرو

بیوگرافی اولیویه ژیرو برترین گلزن تاریخ تیم ملی فوتبال فرانسه را با هم خواهیم خواند. یک برادر بزرگتر به نام رومن دارد که فوتبالیست حرفه ای در لیگ فرانسه است. او در سن 13 سالگی در آکادمی فوتبال شهرش فوتبال را شروع کرد سپس بعد از 6 ماه به تیم گرونوبل فرانسه رفت.

بیوگرافی اولیویه ژیرو

اولیویه ژیرو، در سی سپتامبر در سال 1986 در شهر شامبری فرانسه، چشم به جهان گشود. در سال 2007 به صورت قرضی به تیم ایسترو پیوست. و بعد از 3 سال با قراردادی 2 میلیون یورویی به باشگاه مطرح مون پلیه پیوست. و در سال 2011 با این تیم قهرمان لیگ فرانسه شد و عنوان آقای گلی را به نام خودش ثبت کرد. در سال 2012 اولیویه با قراردادی 12.4 میلیون یورویی به تیم مطرح آرسنال انگلیس پیوست.

در 6 سال حضورش در تیم آرسنال 253 بار به میدان رفت و 105 گل به ثمر رساند. بعد از پایان قرارداد با آرسنال به مدت 18 ماه به باشگاه چلسی انگلیس پیوست. ژیرو، بعد از حضوری نه چندان موفق در چلسی به تیم میلان ایتالیا پیوست. و اکنون بازی زیبایی به نمایش گذاشته است.

ژیرو، از سال 2001 در تیم های پایه فرانسه حضور داشت. و در سال 2011 اولین بازی رسمی ملی خود را انجام داد. اولیویه ژیرو، در سال 2018 با تیم ملی فرانسه قهرمان جهان شد. تا به اکنون 153 بار پیراهن ملی را به تن کرده است و 54 گل به ثمر رسانده است. و نام خود را به عنوان برترین گلزن تاریخ ملی فرانسه به ثبت رسانده است. وی، اکنون در جام جهانی 2022 قطر به همراه تیم ملی فرانسه در مرحله نیمه نهایی جام قرار دارد. و با 4 گل برترین گلزن حال حاضر این رقابت ها است.

اولیویه ژیرو یک کاتولیک است و گفته که همیشه قبل از شروع مسابقات دعا می خواند.در فوریه سال 2015 ژیرو به عنوان پر طرفدارترین و جذاب ترین بازیکن لیگ برتر انگلیس شناخته شد.در مصاحبه ای با مجله ی GQ، دیوید بکهام را به عنوان فوتبالیست مورد علاقه ی خود معرفی کرده است.الیویه به عنوان چهره ی تبلیغاتی برند پوما فعالیت می کند.

او اکنون در تیم باشگاهی میلان ایتالیا، اعتماد آقای استفانو پیولی را بدست آورده است. و در ترکیب فیکس در میدان حضور دارد. و بازی به بازیکنانی همچون اوریگی و لیائو و زلاتان کمتر می رسد با حضور موفق ژیرو.

همه چیز در مورد زندگی نامه فوتبالیست ها را در سایت ورزشی بخوانید.

Hesam
24 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *