اینفانتینو اجازه ریاست در فیفا را تا 2031 از شورای فیفا گرفت. شورای عالی فیفا راهی برای رئیس فعلی فیفا پیش گذاشتند. در این اجلاس، شوار اعلام کردند: 39 ماه ابتدایی ریاست اینفانتینو در محاسبه حداکثر زمانی ریاست او محاسبه نخواهد شد. و در نتیجه رئیس سوئیسی فعلی می‌تواند طبق قانون فیفا تا سال 2031 به ریاست خود ادامه دهد.

اینفانتینو اجازه ریاست در فیفا تا سال 2031

قانون فیفا در این بابت این است که هر رئیس در این سازمان 3 دوره 4 ساله بر روی این صندلی مینشیند. قبل از این اعلامیه انتظار می‌رفت اینفانتینو تا سال 2027 میتواند این عنوان را برای خود داشته باشد. زیرا او در سال 2016 در اجلاس اظطراری به عنوان ریاست فیفا اعلام شد. دوره اول چون 3سال بوده و یک دوره کامل نبوده جزو سابقه ریاست این رئیس سوئیسی به حساب نمی‌آید و اینفانتینو میتواند تا سال 2031 در این عنوان بماند.

در سال 2016 که بسیار پر سر و صدا و پر حاشیه بود برای فیفا و باعث برکناری سپ بلاتر شد، در نتیجه اینفانتینو در حال حاضر به پایان دوره اول ریاست چهار‌ساله‌اش نزدیک می‌شود و همچنان دو دوره چهار ساله دیگر می‌تواند روی صندلی ریاست بنشیند. اینفانتینو ماه مارس آینده در انتخابات ریاست فیفا که در رواندا برگزار می‌شود شرکت می‌کند و به نظر می‌رسد او بدون رقیب خواهد بود.

با اعلام امروز شورای فیفا جانی اینفانتینو از نظر قانونی قادر است تا سال 2031 عنوان ریاست فیفا را در اختیار داشته باشد. پس در حالی که قانون مقرر داشته که حداکثر دوره ریاست یک نفر بر این نهاد دوازده سال باشد او می‌تواند پانزده سال این سمت را در اختیار داشته باشد. البته این به شرطی است که رئیس سوئیسی-ایتالیایی فیفا در سال 2027 بار دیگر به عنوان ریاست انتخاب شود.

در جلسه امروز شورای فیفا همچنین بودجه دوره سه ساله 2023-2026 فیفا مورد تصویب شورا قرار گرفت. از دیگر تصمیمات این شورا می‌توان به تایید میزبانی مراکش برای برگزاری جام باشگاه‌های جهان در سال 2023 اشاره کرد. هر چند جام باشگاه‌های جهان از سال 2025 به صورت 32 تیمی برگزار می‌شود.

آخرین اخبار و حواشی فوتبال ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

Hesam
17 دسامبر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *