برترین الکلاسیکو ها

ال کلاسیکو نبرد بی پایان میان رئال مادرید و بارسلونا

5 تا از برترین الکلاسیکو ها

برگرفته از وبسایت ورزشی: ال کلاسیکو اسپانیایی، مسابقات تاریخی بین رئال مادرید و بارسلونا است. این مسابقۀ فوتبال کلاسیک بین رئال مادرید و بارسلونا، پر افتخارترین تیم های فوتبال اسپانیا، یکی از هیجان انگیزترین بازی های فصل فوتبال است. میلیون ها نفر از مردم در انتظار ال کلاسیکو می باشند به طوریکه این مسابقه رویداد سال است.

برترین الکلاسیکو ها

سنت ال کلاسیکو به سال 1929 باز می گردد، از زمانیکه رقابت فوتبال بین رئال مادرید و بارسلونا شروع شده است. این رقابت شدید بین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا بدین علت است که این دو تیم نشان دهندۀ دو واقعیت فرهنگی و اجتماعی کاملاً متضاد در اسپانیا هستند. در یک طرف قدرت سیاسی پادشاهی کاستیل (پادشاهی کاستیل یکی از پادشاهی‌های قرون وسطی در شبه ‌جزیره ایبری بود. این پادشاهی به عنوان یک واحد مستقل در قرن نهم میلادی پدیدار شد و بیش از یک چهارم وسعت شبه جزیره اسپانیا را در بر می‌گرفت. نام کاستیل به معنای سرزمین قلعه‌ها آمده‌است.) در منطقۀ مادرید، و از طرف دیگر غرور و افتخار استقلال کاتالونیا (کاتالونیا بخشی خودمختار در شمال شرقی کشور اسپانیا است و تقریباً با ناحیۀ تاریخی کاتالونیا منطبق است). در تاریخ فوتبال بین المللی ال کلاسیکو 265 مرتبه بازی شده است. فصل 2011-2010 بیشترین ال کلاسیکو بازی شده است (7 ال کلاسیکو در لالیگا، لیگ قهرمانان و کوپا دل ری) رئال مادرید 977 مرتبه برنده شده است،بارسلونا 109 مرتبه برنده شده است و 59 مرتبه بازی مساوی شده است. در اینجا 10 تا از بهترین ال کلاسیکو ها انتخاب شده است.

5- 20 آپریل 2011- فینال کوپا دی ال ری

نتیجۀ نهایی: رئال مادرید 1-0 بارسلونا

این شب اولین شب و تنها شبی است که مورینیو به عنوان مربی رئال مادرید پیروزی در ال کلاسیکو را جشن می گیرد. بازی سخت و اعصاب خرد کن بود، اما در وقت های اضافه کریستیانو رونالدو با ضربۀ سر عالی، پینتو دروازبان آبی اناری ها را مغلوب کرد و پیروزی را به هواداران رئال مادرید هدیه داد.

 

4- 23 نوامبر 2002- دربی خجالت آور

نتیجۀ نهایی: رئال مادرید 0-0 بارسلونا

اگرچه این بازی به عنوان یک بازی هیجان انگیز بین دو تیم در نظر گرفته نمی شود، اما از این بازی بدون شک به عنوان ” دربی خجالت آور” یاد می شود. در حقیقت طرفداران بارسلونا در کل بازی در حال هو کردن ( صدای جغد و گاو درآوردن) بازیکن محبوب سابق تیم خود لوئیس فیگوبودند. لوئیس فیگو تابستان گذشته به تیم رئال مادرید پیوسته بود و این اولین ال کلاسیکو فیگو با لباس رئال مادرید بود. این بازی به علت پرتاب سر خوک به زمین توسط طرفداران عصبانی بارسلونا، مشهور شد. عملی که حتی بهترین پیشگوها هم قادر به پیش بینی آن نبودند.

 

 

3- 8 ژانویه 1994 – افسانۀ Manita

نتیجۀ نهایی: بارسلونا 5- 0 رئال مادرید

افسانۀ Manita در شروع این مسابقه (5-0) متولد شد. و فقط 17 سال بعد در 29 نوامبر 2010 تکرار شد. تا بحال هر 8 ژانویه طرفدارانبارسلونا، سالگرد این پیروزی فوق العاده در مقابل رئال مادرید را جشن می گیرند. یک هت تریک عالی توسط روماریو و دو گل توسط رونالد کومان و ایسگلیاس، طرفداران در نیو کمپ را به وجد آورد.

 

 

2- 23 آپریل 2003 – نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2002

نتیجه نهایی: بارسلونا 0-2 رئال مادرید

در یک مسابقۀ عالی، تیم رئال مادرید توانست رقیب دیرینۀ خود را در ورزشگاه نیو کمپ، از لیگ قهرمانان اروپا خارج کند. زیدان و هم تیمی هایش یک مسابقۀ پرشور را برگزار کردند و با شکست بایر لورکوزن در گلاسکو جام قهرمانی را به دست آوردند.

 

1- 10 مارس 2007 – اولین هت تریک مسی در ال کلاسیکو

نتیجه نهایی: بارسلونا 3-3 رئال مادرید

این بازی در تاریخ فوتبال ماندگار شد، نه فقط برای طرفدارانی که شاهد این بازی بی نظیر بودند بلکه در خاطرات لیونل مسی نیز ثبت شده است. لیونل مسی قهرمان این مسابقه بود. به لطف اولین هت تریک که او در این ال کلاسیکو به ثمر رساند.

sajjad
15 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *