بوندسلیگا آلمان

این هفته در لیگ پرتغال شاهد عملکرد برجسته ای از سوی برخی از بازیکنان برتر لیگ بودیم. با این حال، یک بازیکن با عملکرد چشمگیر خود در برد تیمش از بقیه متمایز شد. بازیکن مورد نظر کسی نیست جز هافبک اسپورتینگ لیسبون، خوائو پالینیا.

پالهینیا نقشی حیاتی در پیروزی 2-0 اسپورتینگ لیسبون مقابل موریرنزه در بازی 22 لیگ پرتغال داشت. هافبک موتورخانه تیم بود و در هر دو گل اسپورتینگ نقش داشت. پاس گل اول بازی توسط پدرو گونسالوس در دقیقه 55 توسط پالهینیا به ثمر رسید. سپس خودش در دقیقه 78 گل دوم را به ثمر رساند تا پیروزی اسپورتینگ را قطعی کند.

عملکرد پالهینیا فقط به سهم او در جدول امتیازات محدود نشد. این هافبک در وظایف دفاعی خود نیز تأثیرگذار بود و چندین مهار و تکل حیاتی انجام داد تا به تیمش کمک کند دروازه خود را بسته نگه دارد. عملکرد کلی او جایزه مرد مسابقه را برای او به ارمغان آورد و به درستی هم همینطور است.

پالهینیا در این فصل در فرم بسیار خوبی برای اسپورتینگ لیسبون بوده است و نقش مهمی در قهرمانی آنها ایفا می کند. این هافبک یکی از بازیکنان برجسته این تیم بوده و خود را به عنوان یکی از بهترین هافبک های دفاعی لیگ معرفی کرده است.

طارمی در پرتو
طارمی در پرتو

اخبار روز لیگ پرتغال

عملکرد پالهینها دور از ذهن نمانده است و این هافبک با انتقال به برخی از باشگاه های مطرح اروپا در ارتباط بوده است. با این حال، اسپورتینگ لیسبون امیدوار است که ستاره خود را حفظ کند زیرا به دنبال کسب اولین قهرمانی خود در لیگ از سال 2002 است.

با توجه به اینکه او در ابتدا در اسپورتینگ لیسبون مازاد به نظر می رسید، به شهرت رسیدن پالهینها چشمگیر بوده است. این هافبک دو فصل را به صورت قرضی در براگا سپری کرد و در آنجا خود را به عنوان بازیکن کلیدی این تیم معرفی کرد. او فصل گذشته به اسپورتینگ لیسبون بازگشت و از آن زمان به بخشی جدایی ناپذیر از این تیم تبدیل شده است.

بازی های پالهینیا توجه فرناندو سانتوس سرمربی تیم ملی پرتغال را نیز به خود جلب کرده و او را به تیم ملی دعوت کرده است. این هافبک سال گذشته اولین بازی ملی خود را برای پرتغال انجام داد و از آن زمان تاکنون سه بازی برای این تیم انجام داده است.

در خاتمه، عملکرد ژائو پالهینیا در پیروزی اسپورتینگ لیسبون مقابل موریرنسه چیزی جز چشمگیر نبود. این هافبک در هر دو گل تیمش نقش داشت و در یک نمایش دفاعی محکم به تیمش کمک کرد تا دروازه خود را بسته نگه دارد. بازی های پالهینیا در این فصل او را به عنوان یکی از بهترین هافبک ها در لیگ پرتغال معرفی کرده است و او امیدوار است تا با تلاش اسپورتینگ لیسبون برای قهرمانی در لیگ، به فرم چشمگیر خود ادامه دهد.

Hesam
1 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *