بیوگرافی عثمان دمبله

بیوگرافی عثمان دمبله ، ستاره جوان و مسلمان تیم ملی فرانسه که در این مطلب از سایت ورزشی به زندگی خصوصی و افتخارات دوران فوتبالی اش می پردازیم.

 

بیوگرافی عثمان دمبله

عثمان دمبله متولد 15 می سال 1997 در کشور فرانسه یکی از بازیکنان حال حاضر فوتبال دنیا می باشد. او که به جای تحصیل در مدرسه به سمت فوتبال رفت. با قد 178 سانتی متر و 69 کیلوگرم وزن در پست مهاجم وینگر با دو پا بازی کرد و از بازیکنان مسلمان فرانسه می باشد.

بیوگرافی عثمان دمبله

خانواده

دمبله در شهر ورنن فرانسه از یک خانواده مسلمان متولد شده است. پدر او اهل کشور مالی و مادرش نیز اهلم موریتانی با اصالت سنگالی است. این بازیکن فوتبال که در 7 سالگی یکی از ستاره های تازه و نوظهور دنیای فوتبال است. در حال حاضر نیز در تیم فرانسه توپ می زند و در باشگاه اسپانیایی بارسلونا نیز بازی می کند.

فوتبالیست 23 ساله فرانسوی در تیم های رن، بوروسیا دورتموند در سطوح باشگاهی حضور داشت و شماره پیراهنش 11 می باشد. دمبله با سن کم خودش توانست استعداد درخشان و شهرت بین المللی بدست بیاورد.

دمبله در سال 2017 نیز با مبلغ 105 میلیون یورویی به بارسلونا انتقال یافت و در آن زمان در کنار هموطن خودش پل پوگبا مشترکا دومین فوتبالیت گران قیمت دنیا لقب گرفتند. در همان فصل اول 2017 – 2018 توانست قهرمانی در لالیگا و کوپا دل ری را تجربه نماید.

عثمان از بازیکنان تیم ملی فرانسه است که در جام جهانی 2018 توانست کشورش خودش را قهرمان دنیا کند.

بیوگرافی عثمان دمبله بازیکن دنیای فوتبال

بیوگرافی عثمان دمبله بازیکن دنیای فوتبال

دمبله مهاجم فرانسه از سال 2015 اولین بازی خودش را در لیگ یک با استن رنا انجام داد. بعد از یک فصل او از سال 2016 تا 2017 با دورتموند آلمان قرارداد امضاء نمود.

اولین بازی حرفه ای او در سطح بین المللی که در فوتبال بزرگسالان برای تیم فرانسه انجام شد. در آگوست 2016 در مقابل تیم های ایتالیا و بلاروس انجام گرفت. اولین گل جهانی آنها برای فرانسه در 13 ژوئن 2017 در یک بازی دوستانه در مقابل انگلیس به ثمر رسید.

همچنین در 25 آگوست 2017 این بازیکن با رقم 48 میلیون دلاری به تیم بارسلونا رفت و اولین حضور خودش را در این تیم در مقابل اسپانیول انجام داد.

 

دوران کودکی عثمان دمبله

عثمان در 15 مه 1997 در ورنون در شمال فرانسه متولد شد. ملیت فرانسوی با نژاد مختلط دارد. پدرش عثمان اسنر اهل مالی و مادرش فاطیما دمبله اهل موریتان است.

او با موسی دمبله بازیکن فوتبال شباهت نام خانوادگی دارد ولی اصلا باهم خویشاوند و برادر نیستند. والدینش برای کار به اروپا رفتند. از دوران کودکی نیز اصلا به درس خواندن علاقه ای نداشت و این به پدر و مادرش ثابت شد و سعی کرد تمام وقتش را در فوتبال بگذراند.

تنها عضو خانواده دمبله که اصلا به تحصیل علاقه ای نداشت و با دیدن استعدادهایش توسط پدر و مادر به او اجازه محقق شدن رویاهای فوتبالی اش را دادند. البته والدین عثمان بعد از مدتی از هم جدا شدند.

او در شش سالگی با مادرش از ورنون به رنس برای دیدار عمویش سامباگوئه که یک فوتبالیست بود سفر کرد. به دلیل علاقه شدید به دیوید بکهام، عموی او پیراهن بکهام را به او هدیه داد.

مادرش در پیشرفت فوتبالی اش تاثیر زیادی داشت. اولین قدم های فوتبالی خودش را در مدرسه ورزشی جوانان revreux شروع نموده است. از سن 12 تا 13 سالگی به Évreux FC رفت.

همچنین در سال 2010 دمبله به آکادمی رن رفت. در زمان تحصیل 5 ساله خودش این بازیکن از یک تازه وارد به یک بازیکن اول تبدیل گشت. همچنین عثمان دمبله در فصل 2014- 2015 به عنوان بهترین بازیکن جوانان انتخاب شد.

عثمان دمبله در باشگاه بارسلونا

شروع فوتبال

او دوران فوتبال خودش را از سال 2004 در سن هفت ساگلی آغاز نمود. شروع فوتبالی اش از تیم مدلین اورو بود و تا سال 2009 در خدمت این تیم قرار داشت و در سال 2009 در 12 سالگی به تیم اورو رفت.

 

بازیکن حرفه ای با باشگاه رن

عثمان دمبله از سال 2010 در سن 13 سالگی وارد آکادمی رن فرانسه شد. در سال 2014 و در سن هفده سالگی توانست در تیم دوم این باشگاه توپ بزند. اولین فصل حضورش نیز در 22 بازی توانست 15 گل بزند.

در فصل 2015 نیز زمانی که 18 ساله بود به تیم بزرگسالان رن رفت و در یک فصل با حضور در 26 بازی و با زدن 18 گل شگفتی ساز شد و تمام نگاه ها را به سوی خودش خیره کرد.

 

از دورتموند تا بارسلنا

عثمان دمبله سر انجام در سال 2016 وقتی 19 ساله بود به تیم بروسیا دورتمند در بوندسلیگا رفت. در این سال او توانست با این تیم قهرمان جام حذفی آلمان شود. این بازیکن در تیم دورتموند در 32 بازی توانست 26 گل بزند. همچنین عثمان در سال 2017 با یک قرارداد 105 میلیون یورویی به عنوان دومین فوتبالیست گران قیمت دنیا جایگزین نیمار در بارسلونا شد.

دمبله بازیکن فوتبال

علاقه به دیوید بکهام

عثمان دمبله علاقه زیادی به دیوید بکهام بازیکن افسانه ای انگلیس و منچستر یونایتد دارد. او از دوران کودکی به بکهام علاقه دارد و از او به عنوان الگوی خودش استفاده می کند. زمانی که حتی عموی عثمان به او پیراهن دیوید را هدیه داده است.

 

حضور تیم ملی فرانسه

عثمان از سال 2013 برای تیم ملی زیر 17 ساله های فرانسه بازی نمود. در سال 2016 در سن 19 سالگی برای اولین بار به تیم ملی بزرگسالان فرانسه دعوت شد.

عثمان دمبله اولین گل ملی خودش را در مقابل تیم انگلیس در سال 2017 زد و در جام جهانی 2018 نیز روسیه با تیم ملی فرانسه جام قهرمانی را بالای سر برد.

 

سبک بازی

سبک بازی عثمان مورد تحسین رسانه ها و کارشناسان دنیا قرار گرفته است. او به دلیل مهارت و توانایی خاص در استفاده از دوپا همزمان و قدرت دریبل عالی توانسته یک وینگر مهاجم خطرناک در بال های چپ و راست باشد. عثمان واقعا برای مدافعان حریف خطرناک می باشد.

دمبله بازیکن فوتبال

بی انضباطی در بارسلونا

عثمان در یک برهه ای به توصیه پزشکان بارسلونا بی توجهی کرد. غیب های بی موقع و غیر موجه در تمرینات باعث شد تا یک هشدار سخت به مدیر برنامه هایش داده شود.

 

فعال در رسانه های اجتماعی

عثمان در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت زیادی دارد. این بازیکن ستاره فوتبال که تصاویر و فیلم های خودش را در شبکه های اجتماعی نظیر توییتر، اینستاگرام، فیس بوک منتشر می کند و با هواداران خودش ارتباط مناسبی دارد. عثمان در اینستا بالای 13 میلیون فالوور دارد و عکس ها و ویدیوهای خودش را با هواداران خودش به اشتراک گذاشته است.

 

روابط شخصی و ازدواج

بازیکن مسلمان فرانسوی تیم بارسلونا تا به حال ازدواج نکرده است و از روابط شخصی و خصوصی اش نیز تابحال چیزی انتشار پیدا نکرده است. البته به دلیل اینکه این بازیکن مسلمان است و وارد روابط آزاد نمی شود.

عثمان بازیکن محافظه کاری است که ترجیح می دهد از زندگی خصوصی اش چیزی به بیرون درز نکند و همه چیز را محرمانه نگه می دارد. تابحال درباره رابطه زندگی و عاشقانه هایش چیزی بیرون نیامده است. ظاهرا او از تنهایی خودش بیشتر لذت می برد و اخیر نیز بر روی فعالیت حرفه ای و مهارت های فوتبالی خودش تمرکز نموده است.

البته در سال قبل عکسی از او در یک مراسم ازدواج و شادی پخش شد که در کنار همسر با حجاب اسلامی اش نشان داده می شود. ظاهرا عثمان دمبله در سال 2021 ازدواج کرده است.

عثمان دمبله و همسرش
عثمان دمبله و همسرش

مسلمان معتقد

دمبله بازیکن مسلمان و معتقدی است و تمام مواد غذایی که به اتاق دنبله می برند باید درباره گوشت توضیحاتی ارائه دهند. چون به گوشت حلال اعتقاد زیادی دارد.

پدر و مادر و برادرهایش نیز از آدم های سرسخت و مذهبی هستند. زندگی آنها بر اساس اصول و اعتقادهایشان است و هر ساله عید قربان نیز باید به مکه بروند.

عثمان دمبله در تیم ملی فرانسه

بازیکن کوتاه قد بعد از انصراف مصدویت الکساندر لاکازت و نبیل در آگوست 2016 به تیم بزرگسال های فرانسه دعوت شد. اولین بازی دوستانه خودش را در برابر ایتالیا در 1 سپتامبر در ورزشگاه سن نیکولا انجام داد و جایگزین گریزمان شد.

همچنین در 13 ژوئن 2017 نیز اولین گل را برای فرانسه در یک مسابقه دوستانه با انگلیس با نتیجه 3-2 به ثمر رساند و تیم ملی کشورش پیروز میدان شد. در 17 مه 2018 نیز در لیست 23 نفره فرانسوی های برای جام جهانی 2018 حضور داشت. عثمان فرانسه را در روسیه قهرمان جام جهانی کرد.

افتخارات عثمان دمبله

بیوگرافی عثمان دمبله

افتخارات عثمان دمبله

بورسیا دورتموند

 • برنده جام حذفی آلمان: 2016–17
 • نایب قهرمان سوپر جام آلمان: 2017–18

بارسلونا

 • برنده جام لالیگا: 2017–18، 2018–19
 • برنده جام کوپا دل ری: 2017–18
 • برنده سوپرجام اسپانیا: 2018

فرانسه

 • جام جهانی فیفا: 2018

شخصی

 • UNFP Ligue 1 بازیکن جوان سال: 2015–16
 • UNFP Ligue 1 بازیکن ماه مارس: 2016
 • دستیابی به موفقیت در لیگ قهرمانان یوفا: 2016
 • جایزه بهترین بازیکن جوان فصل بوندسلیگا: 2016–17
 • دریافت نشان لژیون دونور: 2018

 

بیوگرافی عثمان دمبله – زندگینامه

عثمان دمبله بازیکن فوتبال حرفه‌ای که در پست مهاجم برای باشگاه فوتبال بارسلونا و تیم ملی فرانسه بازی می‌کند.

تاریخ تولد : 15 مهٔ 1997 (سن 20)، ورنو، اور، فرانسه
ملیت : فرانسوی
قد : 1.78 متر
شماره پیراهن : 11
وزن : 67 کیلوگرم
والدین : Fatimata Dembélé
تیم فعلی : باشگاه فوتبال بارسلونا (مهاجم)، تیم ملی فوتبال فرانسه (مهاجم)، تیم ملی فوتبال زیر ۲۱ سال فرانسه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *