جان هایی که فدای فوتبال شدند 

جان هایی که فدای فوتبال شدند. داستان های غم انگیز از تاریخ فوتبال درباره افرادی که جانشان را بدلیل فوتبال از دست داده اند.

جان هایی که فدای فوتبال شدند

فوتبال در کنار صفا و شیرین بودنش ممکن است اخباراتی تلخ و حقایق ترسناکی در خودش نهافته باشد، در این مقاله با موضوع داستان های غم انگیز از تاریخ فوتبال درباره افرادی که جانشان را بدلیل فوتبال از دست داده اند به بررسی این اتفاقات می پردازیم.

فوتبالیستی که برای باختش او را کشتند

کلمبیا هم یکی دیگر از این کشورهای عجیب است. جایی که مردم دنیا آن را به خاطر شورش‌های جهانی ، مافیای مواد مخدر و درگیری‌های مسلحانه‌اش می‌شناسند.

جایی که انگار فوتبال بازی کردن می‌تواند در آن به قمیت جان فوتبالیست‌ها تمام شود.

کسانی که مخاطب جدی و پیگیر این مستطیل سبز باشند. احتمالا در تاریخ فوتبال دنیا نام«آندرس اسکوبار» را شنیده‌اند.

یک بازیکن کلمبیایی که در جام جهانی ۱۹۹۴ به خاطر اشتباه در یک مسابقه به جای هدف گرفتن دروازه حریف این بار دروازه تیم خودش را باز کرد.

یک اشتباه که شاید خودش هم گمان نمی‌کرد که انجام دادن آن به قیمت جانش تمام شود.

تا جایی که این بازیکن بعد از گذشت تقریبا دو هفته به کشورش و باخت مقابل تیم آمریکا به ضرب گلوله کشته شد و جنازه او پس از مدتی در یک رستوران پیدا شد.

متهمان این قتل قاچاقچیانی بودند که به خاطر شرط بندی برای برد کلمبیا مقابل امریکا هزینه چشمگیری را از دست دادند.

جان هایی که برای فوتبال فدا شدند
آندرس اسکوبا

قلب هایی که روی چمن از حرکت بازمی‌ایستند

بسیاری از تماشاچیان فوتبال احتمالا رقابت‌های جام کنفدراسیون‌های ۲۰۰۳ را با نحوه مرگ بهت آور بازیکن تیم ملی کامرون به یاد می‌آورند. «مارک ویوین فوئه» که در آن‌سال‌ها هافبک تیم منچستر سیتی هم بود.

وقتی این ورزشکار در بازی ملی‌اش مقابل کلمبیا دچار سکته قلبی شد و همان جا روی زمین چمن فوتبال، در مقابل چشمان تماشاگران و بازیکنان هر دو تیم جان خودش را از دست داد.

بعدها تیم منچستری سیتی به احترام این بازیکن پیراهن شماره ۱۷ و ۲۳ را که به نام او بود برای همیشه بازنشسته کرد.

ناگفته نماند رخ دادن اتفاقات تلخی از این قبیل آن هم هنگام مسابقه در تاریخ فوتبال فقط به همین نمونه ختم نمی‌شود. و در این باره می‌توان به موارد متعددی اشاره کرد. ولی قطعا مرگ این بازیکن کامرونی را می‌توان یکی از پررنگترین نمونه‌های این مورد دانست.

سقوط دسته جمعی هواپیمای تیم منچستر یونایتد

تلفات و خطرات فوتبال صرفا همیشه به زمین چمن وحین مسابقه ختم نمی‌شود. تاریخ این بازی پر است از اتفاقات تلخ، شیرین و تراژدی‌هایی که با وجود گذشت سال‌های متمادی همچنان به یاد طرفدارانش می‌ماند.

یکی از این ماجراهای تلخ به سقوط دو هواپیمای حامل بازیکنان برمی‌گردد.

اولین مورد به سال‌های ۱۹۵۸برمی‌گردد وقتی که هواپیمای حامل بازیکنان تیم منچستریونایتد در مونیخ سقوط کرد.

از ۴۳مسافر این پرواز ۲۳ نفر جان خودشان را از دست دادند که هفت نفر از آنها از اعضای این تیم فوتبال بودند.

تیمی که عازم جام باشگاه‌های اروپا بود و یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی محسوب می‌شد.

از طرف دیگر در سال ۲۰۱۶ هم بر اثر سقوط هواپیمای حامل فوتبالیستهای یک باشگاه برزیلی در کلمبیا، ۷۶ نفر کشته شدند.

جان هایی که فدای فوتبال شدند 
سقوط هواپیمای منچستر

دوئل به سبک فوتبال‌های برزیلی

نه فقط فوتبالی‌ها که همه مردم جهان کشور برزیل را با دو چیز می‌شناسند. یکی قهوه و دیگر فوتبال! آنقدری که بسیاری از عاشقان سینه چاک این ورزش بر این باورند که فوتبال شور،هیجان و معنایش را از این کشور گرفته است.

برای همین می توان انتظار داشت که گرفتن یک نتیجه خوب یا بد در این وانفسا چقدر می ‌تواند برای آدم های این سرزمین حیاتی باشد. برای همین با باخت سنگین ۷-۱ برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل آلمان این کشور متحمل اتفاقات ناگواری شد. تا جایی که چندین برزیلی با تماشای این بازی به خاطر حجم بالای ناراحتی،اضطراب و فشار روانی جان خودشان را از کف دادند.

در کنار این موضوع اگر کمی بیشتر بین خبرهای حاشیه‌ای فوتبال برزیل بگردید با خبرهایی عجیب و غریب‌تر نیز رو به رو خواهید شد. تا جایی که همین چند سال پیش بود که دو هوادار تیم های لیگ برزیل سر طرفداری بین باشگاهشان سمت یکدیگر شلیک کردند.

آخرین  اخبار و حواشی ورزشی ایران و جهان را در سایت ورزشی ببینید.

sajjad
6 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *