جام جهانی پر بوده از انواع داستان های جذاب بوده هست و ما قصد داریم جوان ترین گلزنان جام جهانی را به شما معرفی کنیم‌.

با وبسایت ورزشی همراه باشید.

جوان ترین گلزنان جام جهانی

۱. پله

جوان ترین گلزنان جام جهانی

(۱۷ سال و ۲۳۹ روز)

برزیل مقابل ولز – ۱۹ ژوئن ۱۹۵۸

جوان‌ترین گلزنان جام جهانی را بشناسید

پله جوان‌ترین بازیکنی است که در فینال جام جهانی فوتبال گلزنی کرده است. در واقع مهاجم برزیلی تنها بازیکن زیر ۱۸ سالی است که در یک مسابقه در تاریخ مسابقات گلزنی کرده است. با توجه به زدن ۶ گل در راه کسب افتخار با برزیل در جام جهانی ۱۹۵۸، این موضوع بسیار چشمگیرتر می شود.

 

گل اول او در بازی یک چهارم نهایی مقابل ولز، زمانی به ثمر رسید که فقط ۱۷ سال و ۲۳۹ روز داشت. او در نیمه نهایی مقابل فرانسه هت‌تریک کرد و در فینال مقابل سوئد دو گل دیگر زد تا به برزیل کمک کند برای اولین بار قهرمان جام جهانی فوتبال شود. پله پنجمین بازیکن جوانی است که در جام جهانی بازی کرده است. جوان‌ترین بازیکنی که در جام جهانی بازی کرده است نورمن وایت ساید، هافبک سابق منچستریونایتد و ایرلند شمالی است که در اولین بازی خود ۱۹۴ روز از پله برزیلی کوچکتر بود.

 

۲. مانوئل روزاس

(۱۸ سال و ۹۳ روز)

مکزیک – آرژانتین – ۱۹ ژوئیه ۱۹۳۰

مانوئل روزاس مدافع مکزیکی دومین گلزن جوان جام جهانی است. زمانی که در ژوئیه ۱۹۳۰ فقط ۱۸ سال و ۹۳ روز داشت، روزاس در شکست ۶ بر ۳ مکزیکی ها مقابل آرژانتین دو گل برای تیمش به ثمر رساند. او همچنین اولین گل به خودی بود که در تاریخ جام جهانی را نیز به ثمر رساند.

 

۳. مایکل اوون

(۱۸ سال و ۱۹۰ روز)

انگلیس مقابل رومانی – ۲۲ ژوئن ۱۹۹۸

مایکل اوون سومین بازیکن جوانی است که در جام جهانی گل زده است و جوان‌ترین بازیکن اروپایی از این حیث است. اوون زمانی که تنها ۱۸ سال و ۱۹۰ روز داشت گلزنی کرد. مهاجم سابق لیورپول، نیوکاسل و رئال مادرید در جام جهانی ۹۸ فرانسه به این موفقیت برای انگلیس رسید.

 

برنده توپ طلا در سال ۲۰۰۱ یک گل دیگر در جام جهانی ۱۹۹۸ به ثمر رساند و یکی از به یادماندنی‌ترین گل‌های انگلیس در تاریخ جام جهانی را مقابل آرژانتین به ثمر رساند.

 

۴. نیکولای کواچ

(۱۸ سال و ۱۹۷ روز)

رومانی مقابل پرو – ۱۴ ژوئیه ۱۹۳۰

نیکولای کواچ، مهاجم رومانیایی تنها گل خود را در جام جهانی فوتبال در پیروزی ۳ بر یک رومانی مقابل پرو در سال۱۹۳۰ به ثمر رساند. او در جام جهانی ۱۹۳۴ و ۱۹۳۸ نیز حضور داشت ولی گل نزد.

 

۵. دیمیتری سیچف

(۱۸ سال ۲۳۱ روز)

روسیه مقابل بلژیک – ۱۴ ژوئن ۲۰۰۲

جوان‌ترین گلزنان جام جهانی را بشناسید

گل دقیقه ۸۸ دیمیتری سیچف برای روسیه در شکست ۳ بر ۲ آنها مقابل بلژیک در جام جهانی ۲۰۰۲ آخرین گلی بود که روسیه در جام جهانی ژاپن و کره جنوبی به ثمر رساند. سیچف تنها ۱۸ سال و ۲۳۱ روز داشت که گل زد.

 

۶. لیونل مسی

(۱۸ سال و ۳۵۷ روز)

آرژانتین مقابل صربستان و مونته نگرو – ۱۶ ژوئن ۲۰۰۶

 

جوان‌ترین گلزنان جام جهانی را بشناسید

لیونل مسی اولین گل خود در جام جهانی را در بازی آرژانتین مقابل صربستان و مونته نگرو در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان به ثمر رساند. گل دقیقه ۸۸ مسی پس از ورود او به عنوان یار تعویضی به ثمر رسید. این ستاره تنها ۱۸ سال و ۳۵۷ روز داشت که در اولین بازی خود در جام جهانی مقابل دراگوسلاو یوریچ دروازه‌بان صربستان گلزنی کرد.

۷: جولیان گرین (۱۹ سال و ۲۵ روز)

آمریکا مقابل بلژیک – ۱ ژوئیه ۲۰۱۴

 

۸: دیووک اوریگی (۱۹ سال و ۶۵ روز)

بلژیک مقابل روسیه – ۲۲ ژوئن ۲۰۱۴

 

۹: مارتین هافمن (۱۹ سال و ۸۸ روز)

آلمان شرقی مقابل شیلی – ۱۸ ژوئن ۱۹۷۴

 

۱۰: کنستانتین استانچیو (۱۹ سال و ۹۲ روز)

رومانی مقابل پرو – ۱۴ ژوئیه ۱۹۳۰

sajjad
16 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *