بیوگرافی حکیم زیاش

بیوگرافی حکیم زیاش (Hakim Ziyesh) چیست؟ آیا حکیم زیاش مسمان است؟ کشور حکیم زیاش، افتخارات حکیم زیاش و حضور او در تیم های باشگاهی و تیم ملی از جمله مواردی هستند که در این مقاله مفصلا به آن ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بیوگرافی حکیم زیاش (Hakim Ziyesh)

حکیم زیاش، هافبک 29 ساله تیم ملی مراکش و تیم چلسی در سال 1993 در شهر درونتن هلند بدنیا آمد. دارای 180 سانتی متر قد و 65 کیلوگرم وزن است. پست بازی او هافبک هجومی(وینگر راست). پای تخصصی حکیم پای چپ است.

حکیم زیاش در تیم ملی مراکش

زیاش، در تیم ملی مراکش با شماره پیراهن 7 به میدان می رود. او در تیم ملی کنار ستارگانی همچون مهدی بن عطیه و اشرف الحکیمی و آمرابات بازی می کند و جز برترین بازیکنان تیم ملی است. زیاش، برای اولین بار در سال 2012 در سن 19 سالگی به تیم ملی زیر 19 ساله های هلند دعوت شد ولی در سال 2015 ترجیح داد برای سرزمین مادری اش مراکش بازی کند.

او در نخستین حضور خود در تیم ملی مراکش برابر تیم ملی ساحل عاج با نتیجه 1 بر 0 شکست خوردند. زیاش،  اولین گل ملی خود را در سال 2016 در سن 23 سالگی مقابل تیم ملی کنگو به ثمر رساند. حکیم زیاش، در مرحله گروهی جام جهانی 2018 به میزبانی روسیه مقابل تیم ملی ایران در ترکیب فیکس حضور داشت.

وی بازیکنی خلاق و باهوش است و دارای قدرت بالای دریبل زنی و تکنیک حرفه ای و مهارت ارسال توپ های عمقی و بلند و خاص ترین مهارت وی، حفظ توپ است.

حکیم زیاش در پیراهن تیم ملی مراکش
حکیم زیاش در پیراهن تیم ملی مراکش

مقاله مرتبط: زندگی نامه لیونل مسی | همه چیز در مورد بهترین بازیکن جهان

Hakim Ziyesh در تیم باشگاهی

زیاش، فوتبال خود را در سن 5 سالگی آغاز کرد. و در سال 2001  در سن 8 سالگی به آکادمی رئال درون تن هلند پیوست و تا سال 2004 در این تیم هلندی حضور داشت. سال 2004 در سن 11 سالگی مورد استقبال و توجه استعدادیاب های آی اس وی درونتان قرار گرفت و به رده های پایه این تیم هلندی ملحق شد.

در تیم درونتان نهایتا تا سال 2007 در سن 14 سالگی توپ زد. و همان سال به آکادمی هیرنفین پیوست. و در سن 19 سالگی به تیم اصلی هیرنفین رفت. تا سال 2014 در این تیم ماندنی شد.

او در سال 2014 در سن 21 سالگی اش با قراردادی 3 ساله به ارزش و مبلغ 3.5 میلیون یورو به تیم اصلی توئنته هلند فعال در لیگ داخلی این کشور انتقال یافت. زیاش، پس از 2 سال حضور در توئنته هلند راهی تیم ریشه دار آژاکس هلند شد و سال های زیادی با پیراهن این تیم به میدان رفت و در سال 2020 با عقد قراردادی 5 ساله به مبلغ هنگفت 40 میلیون یورویی به تیم بزرگ چلسی انگلیس پیوست و هم اکنون شماره 22 این تیم مطرح است.

 

حکیم زیاش در پیراهن تیم آژاکس هلند
حکیم زیاش در پیراهن تیم آژاکس هلند
حکیم زیاش در پیراهن چلسی انگلیس
حکیم زیاش در پیراهن چلسی انگلیس

آمار و افتخارات و گل های حکیم زیاش در تیم ملی و تیم باشگاهی

زیاش، در سال های 2018 و2020 با تیم ملی مراکش قهرمان جام ملت های آفریقا شده است. اما زیاش، با تیم ملی مراکش به عنوان های خاصی دست پیدا نکرد و در جام جهانی 2018 روسیه به رتبه 27 رسید. ولی امسال در جام جهانی 2022 قطر شگفتی ساز شده اند و به مرحله حذفی نیمه نهایی رسیده اند.

او برای هیرنفین 36 بار به میدان رفت و 11 گل زد و 15 پاس گل داد. برای توئنته 68 بار بازی کرد و 30 گل به ثمر رساند و 25 پاس منجر به گل در کارنامه خود ثبت کرد.

حکیم زیاش برترین بازیکن لیگ هلند
حکیم زیاش برترین بازیکن لیگ هلند

حکیم زیاس ستاره مراکشی، 112 بار لباس آژاکس را به تن کرد و 38 گل زد. در سال 2019 آمار فوق العاده ای داشت و 19 پاس گل را به ثبت رساند. و در فصل قبل سال 2018 به عنوان بهترین بازیکن سال لیگ هلند انتخاب شد.

برای تیم ملی مراکش 40 بازی ملی رسمی انجام داد و 17 گل به ثمر رساند. از سال حضور زیاش تا به الان در تیم چلسی انگلیس او 46 بار به میدان رفته است و 6 گل در کارنامه خود ثبت کرده است.

همه چیز در مورد زندگی نامه فوتبالیست ها را در سایت ورزشی بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *