مسوت اوزیل، ستاره سابق فوتبال آلمان، بعد از فسخ قرارداد با باشگاه ترکیه‌ای استانبول باشاک‌شهیر، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

خداحافظی مسوت اوزیل ماشین گل ساز با فوتبال

نوشته شده در ورزشی: اوزیل که یکی از ارکان اصلی قهرمانی آلمان در جام جهانی 2014 بود، در تابستان گذشته با قراردادی یک ساله به باشگاه استانبول باشاکشهیر پیوست اما در این مدت تنها 7 بازی برای این باشگاه در همه رقابت ها انجام داد و در نهایت این باشگاه تصمیم گرفت که قرارداد او را فسخ کند و این ستاره ترک تبار هم بعد ازاین اتفاق، اعلام بازنشستگی کرد.

خداحافظی مسوت اوزیل

در واقع این ستاره 34 ساله بعد از اطلاع از تصمیم باشگاه استانبول باشاکشهیر، امروز صبح به هم‌تیمی‌هایش گفت که قصد ندارد به دنبال باشگاه جدیدی باشد و به دوران حرفه‌ای اش پایان می‌دهد.

دوران حرفه‌ای اوزیل در حالی به این شکل به پایان می‌رسد که او در دهه گذشته یکی از بهترین بازی‌ساز‌های دنیای فوتبال بود و نمایش های درخشانی در ترکیب باشگاه‌های بزرگی مانند رئال مادرید و آرسنال داشت.

اما بعد از جدایی از جمع توپچی‌ها در سال 2020 و رفتن به فوتبال ترکیه، دوران حرفه ای او رو به سراشیبی گذاشت و در این مدت نتوانست عملکرد قابل توجهی ارائه بدهد. او در آخرین بازی دوران حرفه ای اش، پنج شنبه شب در شکست 1-0 استانبول باشاکشهیر مقابل کایسری اسپور، یک نیمه بازی کرد.

اوزیل که در وردربرمن برای خود نامی دست و پا کرد، بعد از درخشش در جام جهانی 2010 راهی رئال مادرید شد و در سه فصل حضور در این باشگاه، قهرمانی در لالیگا و کوپا دل ری را جشن گرفت.

او سپس با انتقالی 45 میلیون یورویی راهی آرسنال شد و با این تیم سه بار قهرمان FA Cup شد.

او تا سال 2020 در آرسنال ماند اما از زمان حضور میکل آرتتا در این باشگاه، کاملا نیمکت نشین شد و در نهایت تصمیم گرفت راهی باشگاه محبوبش، فنرباغچه شود اما دوران حضورش در این باشگاه هم کابوس وار به پایان رسید. او بعد از درگیری لفظی با اسماعیل کارتال، سرمربی موقت تیم، کنار گذاشته شد و در نهایت با توافق دو طرف در تابستان گذشته از این باشگاه جدا شد.

 

دوران ملی اوزیل با تیم آلمان هم پایان خوبی نداشت و او بعد از قهرمانی در جام جهانی 2014، در جام جهانی بعدی به عنوان یکی از حذف ژرمن ها در دور گروهی معرفی شد و به همین دلیل با انتشار بیانیه‌ای تند، از تیم ملی کناره گیری کرد. او ادعا کرده بود که تنها در زمان پیروزی و موفقیت، آلمانی محسوب می شود و در زمان شکست، همه از او با عنوان یک مهاجر ترک یاد می‌کنند.

sajjad
4 فوریه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *