خلاف ادعای یکی از رسانه های داخلی، فدارسیون فوتبال برای هدایت تیم ملی به نامی نرسیده است…

گزینه های خارجی شانس بیشتری برای هدایت تیم ملی دارند.

به گزارش ورزشی، پس از ناکامی ایران در جام جهانی، کارلوس کی روش از تیم ملی جدا شد و حالا مدتی است فدراسیون فوتبال به دنبال یک جایگزین برای مرد پرتغالی است.

امروز یکی از رسانه ها خبر از توافق فدراسیون فوتبال با یک مربی خارجی با کارنامه ای قابل قبول داد اما با پیگیری های خبرنگار رسانه ورزشی مشخص شد این خبر صحت ندارد! یکی از مدیران ارشد فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار ورزشی گفت:

فدراسیون فوتبال به گزینه ای برای هدایت تیم ملی نرسیده است. رویکرد فدراسیون فوتبال پیرامون انتخاب یک مربی داخلی یا خارجی است و هر دو گزینه برای هدایت تیم ملی شانس دارند.

مدیر ارشد فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا پاکو خمز و ژوزه مورایس برای هدایت تیم ملی شانس دارند؟ گفت:

خمز و مورایس از گزینه های فدراسیون بودند اما هر دو آنها در لیگ برتر تیم دارند و درگیر بازی های لیگ هستند بنابراین شانسی برای هدایت تیم ملی ندارند. مربیان ایرانی با کیفیت نیز همگی تیم دارند و سرکار هستند. به همین دلیل شانس گزینه خارجی از مربی ایرانی بیشتر است اما هنوز به مرحله انتخاب گزینه ها نرسیده ایم و هیچ مذاکره ای در کار نیست. ابتدا باید در هیات رییسه رویکرد فدراسیون مشخص شود. اگر رویکرد، جذب سرمربی خارجی باشد، آن وقت با هماهنگی اعضای هیات رییسه، رییس فدراسیون فوتبال نسبت به لیست کردن گزینه ها اقدام خواهد کرد تا بهترین گزینه از لحاظ فنی جذب شود. گزینه ای که فدراسیون توان مالی جذب او را داشته باشد.

مدیر ارشد فدراسیون همچنین در پاسخ به این سوال که آیا باید پرونده انتخاب سرمربی ایرانی در تیم ملی را بسته شده دانست، گفت:

اصلا چنین چیزی نیست. همانطور که رییس فدراسیون توضیح داد، هر دو رویکرد مربی ایرانی و مربی خارجی در هیات رییسه مطرح است و هنوز هیچ یک مصوب نشده است. تنها چیزی که تا به حال مورد بررسی قرار گرفته این است که فعلا فدراسیون برای انتخاب سرمربی تیم ملی، سراغ سرمربیانی که در تیم های باشگاهی فعالیت دارند، نرود. به همین دلیل همانطور که فعلا سراغ مربیان ایرانی شاغل در لیگ برتر نمی رویم، بحث مذاکره با پاکو خمز و ژوزه مورایس هم منتفی است.

در ابتدا تصور می شد دوره مربی خارجی در ایران تمام شده است و فدارسیون فوتبال قصد دارد به گزینه های داخلی اعتماد کند اما به نظر می رسد همچنان اولویت فدراسیون فوتبال انتخاب یک مربی خارجی است. فدراسیون فوتبال قصد ندارد هدایت تیم ملی را به یک مربی ایرانی که در حال حاضر در فوتبال باشگاهی سرکار است بسپارد، بنابراین همچنان گزینه خارجی جلوتر از سایر گزینه ها اولویت اول فدراسیون فوتبال است.

فدراسیون فوتبال همچنان به نامی برای هدایت تیم ملی نرسیده است و هر گونه خبری پیرامون توافق با یک سرمربی کذب و فاقد اعتبار است.

sajadjafari
15 فوریه 2023

1 دیدگاه در “خمز و مورایس شانسی برای هدایت تیم ملی ندارند؛ سبقت گزینه های خارجی از مربیان داخلی!

  1. مربی های ایرانی خوبن ولی خب راست میگن دیگه درگیر تیم ها هستند
    ولی گزینه های خوبی داشتند اگه میخاستند مربی ایرانی انتخاب کنند مثلا فرهاد یا یحیی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *