رکورد شگفت انگیز فوتبالی

10 رکورد شگفت انگیز فوتبالی قسمت دوم

حتی فکر شکستن آنها را هم نکنید.

«پارت دوم»

در مقاله قبلی به پنج تا از اتفاقات مهیج و بینظیر پرداختیم.

حالا در وبسایت ورزشی می خواهیم در این مقاله به پنج تا از اتفاقات جالب فوتبالی دیگر هم خواهیم دید.

جام جهانی هکواره رقابتی مهمی است که خیلی از بازیکنان بزرگ دنیا حتی زدن یک گل در این جام را هم برای همیشه به ارزو خواهند داشت!

حالا تصور کنید بازیکنی در این تورنومنت بزرگ 13گل به ثمر برساند..

در مقاله ششم به این موضوع خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 

۶- زدن ۱۳ گل در یک جام جهانی توسط ژوست فونتن

رکورد شگفت انگیز فوتبالی

ژوست فونتن دوران فوتبالی خود را از سال ۱۹۵۰ شروع کرد. او برای باشگاه‌هایی همچون نیس و رنس فرانسه بازی کرد. همچنین این بازیکن فرانسوی، ۳۰ بار با پیراهن تیم ملی فرانسه به میدان رفت. فونتن پس از بازنشستگی، رو به سرمربیگری آورد و روی نیمکت تیم‌هایی مانند پاری‌سن‌ژرمن، فرانسه و مراکش نشست.

اما نقطۀ عطف دوران حرفه‌ای فونتن، به جام جهانی ۱۹۵۸ بازمی‌گردد. او در این تورنمنت، ۱۳ گل به ثمر رساند که در طول تاریخ، بی‌سابقه است. نزدیک‌ترین تعقیب کنندۀ فونتن، گرد مولر افسانه‌ای با ۱۰ گل در یک جام جهانی به شمار می‌رود.

 

۷- زدن محکم‌ترین شوت تاریخ فوتبال توسط رونی هیبرسون

رکورد شگفت انگیز فوتبالی

رونی هیبرسون هافبکی ۳۵ ساله و اهل بزریل است. اسپورتینگ لیسبون و هرتابرلین، از مهم‌ترین باشگاه‌های دوران حرفه‌ای هیبرسون هستند. او سابقۀ دعوت شدن به اردوی تیم ملی را ندارد و بازیکن چندان بزرگی نیست.

در سال ۲۰۱۳، هیبرسون با زدن یک ضربۀ ایستگاهی شگفت‌انگیز، فوتبال‌دوستان زیادی را متعجب کرد. ضربۀ او به قدری محکم بود که هیچ کاری از عهدۀ دروازه‌بان حریف برنیامد و توپ را مستقیماً به تور دروازه چسباند. طبق گزارش‌ها، سرعت توپ به ۲۱۱ کیلومتر بر ساعت رسید و به محکم‌ترین شوت تاریخ فوتبال تبدیل شد! این در حالی است که سرعت توپ در کاشتۀ تاریخی روبرتو کارلوس به فرانسه، تنها ۱۳۸ کیلومتر بر ساعت بود.

 

۸- گل زدن در ثانیۀ ۲.۴ بازی توسط نواف عابد

رکورد شگفت انگیز فوتبالی

نواف عابد یکی از بهترین بازیکنان عربستانی فوتبال به شمار می‌رود. این هافبک ۳۱ ساله، دوران فوتبالی خود را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرد. او تاکنون برای هیچ باشگاهی جز الهلال به میدان نرفته و ستارۀ این تیم است.

نقطۀ اوج دوران حرفه‌ای نواف عابد، به فصل ۰۸-۲۰۰۷ لیگ عربستان بازمی‌گردد. زمانی که در یکی از بازی‌ها، دروازۀ تیم الشعله را پس از گذشت ۲.۴ ثانیه از سوت شروع بازی، باز کرد! همچنین این گل از فاصلۀ ۵۵ متری به ثمر رسید. بدون شک این رکورد، یکی از جالب‌ترین رکوردهای تاریخ فوتبال است.

 

۹- گل زدن از فاصلۀ ۹۲ متری توسط آسمیر بگوویچ

آسمیر بگوویچ

آسمیر بگوویچ دروازه‌بانی از کشور بوسنی است. او در طول دوران حرفه‌ای خود، برای باشگاه‌های انگلستانی مختلفی بازی کرد که از بهترین آنها، می‌توان به چلسی و استوک‌ سیتی اشاره کرد.

نکتۀ قابل‌توجه دربارۀ بگوویچ، گل استثنایی او به ساوتهمپتون در سال ۲۰۱۳ است. او این گل را با پیراهن استوک سیتی و از فاصلۀ ۹۲ متری به ثمر رساند! این گل تماشایی بگوویچ، در کتاب گینس ثبت شد.

 

۱۰- دروازه‌بانی با ۱۳۱ گل‌زده توسط روژریو سنی

رکورد شگفت انگیز فوتبالی

بسیاری از مهاجمان دنیای فوتبال، آرزوی زدن بیشتر از ۱۰۰ گل در دوران حرفه‌ای خود را دارند. معمولاً هم افراد زیادی به این افتخار نمی‌رسند؛ اما روژریو سنی دروازه‌بان، این کار را به خوبی انجام داده است! او به مدت ۲۴ سال برای تیم سائوپائولو بازی کرد و ۱۹ قهرمانی در لیگ برزیل را با این تیم جشن گرفت. او همچنین با تیم ملی برزیل، به قهرمانی جام جهانی ۲۰۰۲ رسید.

این گلر افسانه‌ای در ۵۷۵ بازی که برای سائوپائولو به میدان رفت، ۱۳۱ گل به ثمر رساند. از این ۱۳۱ گل، ۶۹ گل از روی ضربۀ پنالتی، ۶۱ گل از روی ضربۀ ایستگاهی و یک گل در جریان بازی ثبت شد.

sajjad
21 فوریه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *