زندگینامه روی کین یک رهبر واقعی

 

هواداران منچستر،به خوبی دورانی که روی کین را به عنوان یک کاپیتان در تیمشان نی دیدند به یاد دارند.

نوشته شده در ورزشی.

کسی که به خوبی نقش رهبری را در تیم ایفا می کرد.

زمانی که او در خط میانی تیمش قرار داشت تیمی جرعت رویارویی با وی را نداشت.

زندگینامه روی کین

 

روی مارسیو کین (به انگلیسی: Roy Maurice Keane) (زاده ۱۰ اگوست ۱۹۷۱) بازیکن فوتبال سابق ایرلندی است که بیشتر به خاطر بازی‌های درخشانش در منچستر یونایتد شناخته می‌شود.

 

کین فوتبال خود را از باشگاه کوب رامبلرز شروع کرد و سپس در سن ۱۸ سالگی توسط برین کلاگ به تیم ناتینگهام فارست انگلیس پیوست.

 

اولین بازی رسمی خود را برای ناتینگهام فارست در برابر لیورپول انجام داد که در آن بازی با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند.

زندگینامه روی کین

کین با اینکه بازیکن مغرور و خود رایی بود ولی از جکی چارلتون حرف‌شنوی فوق‌العاده‌ای داشت. بازی‌های درخشان کین در خط میانی تیم ناتینگهام فارست باعث شد که این تیم به روند رو به رشدی برسد به‌طوری‌که در سال دوم حضور کین در ناتینگهام فارست، این تیم توانست به فینال جام حذفی باشگاه‌های انگلیس برسد و در بازی فینال در برابر منچستر یونایتد مغلوب شد.

 

با اینکه منچستر یونایتد این بازی را با پیروزی پشت سرگذاشت ولی بازی درخشان کین نظر باشگاه منچستر را جلب کرد و این باشگاه مصرانه خواهان به خدمت گرفت وی شد و در نهایت توانست با مبلغ ۳٫۷۵ میلیون پوند که در آن زمان رکوردی در بازار نقل و انتقالات محسوب می‌شد، کین را به خدمت بگیرد.

تمرینات پیشرفته باشگاه منچستر باعث رشد بیشتر و پختگی در حرکات روی کین شد. حرکات منحصربه‌فرد وی و پاس‌ها دقیقش یاداور برایان رابسون یکی از اسطوره‌های باشگاه منچستر یونایتد بود.

 

در پایان فصل ۱۹۹۷، ۱۹۹۶ که اریک کانتونا با فوتبال حرفه‌ای خداحافظی کرد کین به عنوان محور اصلی تیم منچستر، کاپیتانی این تیم را بر عهده گرفت و توانست به همراه تیم منچستر شش بار به جام قهرمانی برسد. وی در نقش کاپیتان این تیم در دو سال توانست هر دو جام حذفی و قهرمانی را نیز بدست آورد.

 

وی در جام‌های جهانی ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ به همراه تیم ایرلند حضور داشت. در اولین فصل حضور کین در منچستر به عنوان کاپیتان این تیم وی با مصدومیت شدیدی در ناحیه زانو مواجه شد و به مدت دو ماه از میادین دور بود. در حالی که همگان تصور می‌کردند که همین مصدومیت باعث افت روحی شدید وی شود و دیگر نتواند به ترکیب اصلی تیم بازگردد ولی اراده و پشتکار وی باعث شد که او خیلی زود به ترکیب اصلی تیم بازگردد و همچنان به عنوان محور اصلی بازی منچستر مطرح باشد. هر ساله باشگاه منچستر در فصل نقل و انتقالات خیلی قاطع عدم تمایل خود را برای فروش این بازیکن اعلام می‌کند و باشگاه‌های دیگر چون می‌دانند که کین به هیچ وجه فروخته نخواهد شد بنابراین تلاشی هم برای جذب وی نمی‌نماید.

روی کین رابطه خوبی با مطبوعات انگلیس ندارد زیرا او مطبوعات را متهم به حاشیه‌سازی و به هم ریختن تمرکز بازیکنان می‌کند.

 

افتخارات ورزشیه روی کین

 

Nottingham Forest

 

Full Members’ Cup: 1991–۹۲

 

Manchester United

 

Premier League: 1993–۹۴, ۱۹۹۵–۹۶, ۱۹۹۶–۹۷, ۱۹۹۸–۹۹, ۱۹۹۹–۲۰۰۰, ۲۰۰۰–۰۱, ۲۰۰۲–۰۳

FA Cup: 1993–۹۴, ۱۹۹۵–۹۶, ۱۹۹۸–۹۹, ۲۰۰۳–۰۴

FA Community Shield: 1993, 1996, 1997, 2003

UEFA Champions League: 1998–۹۹

Intercontinental Cup: 1999

Celtic

Scottish Premier League: 2005–۰۶

Scottish League Cup: 2005–۰۶

sajjad
4 فوریه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *