totti roma

فرانچسکو توتی گلادیاتور نمادین رومی نامی است که نیازی به معرفی در دنیای فوتبال ندارد. اسطوره فوتبال ایتالیا تمام دوران حرفه ای خود را در رم، باشگاه زادگاهش گذراند، جایی که در دوران نقل و انتقالات و جابجایی های هنگفت به یک قهرمان برای هواداران و نماد وفاداری تبدیل شد. دوران حرفه ای توتی بیش از 20 سال طول کشید و در طی آن بیش از 600 بازی برای رم انجام داد و بیش از 300 گل به ثمر رساند. او جوایز فردی متعددی از جمله کفش طلای سری آ را به دست آورد و رم را به چندین افتخار داخلی و اروپایی رساند.

اوایل زندگی و شغل

او در محله پورتا مترونیا، در فاصله ای دورتر از استادیوم المپیکو، خانه رم، بزرگ شد. توتی فوتبال را از سنین پایین شروع کرد و به سرعت استعداد خود را نشان داد. او زمانی که تنها 13 سال داشت به آکادمی جوانان رم پیوست. و سه سال بعد، در مارس 1993، در یک بازی سری آ مقابل برشا، اولین بازی خود را برای تیم اصلی انجام داد.

سال‌های اولیه حضور توتی در رم با ناهماهنگی همراه بود، اما او به تدریج خود را به عنوان یک شروع کننده ثابت و محبوب هواداران معرفی کرد. او یک هافبک خلاق با دید عالی، مهارت های فنی و شوت کشنده بود. در فصل 98-1997، توتی با زدن 13 گل و ارائه 13 پاس گل، رم را به اولین قهرمانی خود در سری آ در 18 سال رساند. او به عنوان بهترین بازیکن جوان سال سری آ انتخاب شد و اولین دعوت خود را به تیم ملی ایتالیا به دست آورد.

سال های طلایی در رم

بهترین سال های توتی در رم در اوایل دهه 2000 بود، زمانی که او با گابریل باتیستوتا و وینچنزو مونتلا یک شراکت تهاجمی مرگبار ایجاد کرد. در فصل 01-2000، توتی در سری آ 13 گل به ثمر رساند و 13 پاس گل داد و رم را به دومین اسکودتوی خود در سه سال اخیر رساند. او به عنوان بهترین بازیکن سال سری آ و بهترین بازیکن سال ایتالیا انتخاب شد.

فصل بعد، توتی در اوج خود بود. او در سری آ 20 گل زد و 13 پاس گل داد و کفش طلای سری آ را برد و رم را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رساند. عملکرد او جایزه بهترین بازیکن سال اروپا و جایزه بهترین بازیکن سال فیفا را برای او به ارمغان آورد، اولین بازیکن ایتالیایی که از زمان روبرتو باجو در سال 1993 موفق به کسب هر دو افتخار شد.

توتی با وجود مصدومیت های متعدد و جنجال های خارج از زمین، در سال های بعد به درخشش برای رم ادامه داد. او صدمین گل سری آ خود را در فوریه 2006 و دویستمین گل خود را در تمام رقابت ها برای رم در مارس 2008 به ثمر رساند. در فصل 07-2006، توتی 26 گل در تمام رقابت ها به ثمر رساند، از جمله یک گل به یاد ماندنی مقابل اینترمیلان در فینال کوپا ایتالیا. .

توتی در سال‌های آخر عمرش، نقش عمیق‌تری به‌عنوان یک هافبک تهاجمی یا ترکوارتیستا ایفا می‌کرد، اما تأثیر او بر تیم مثل همیشه قوی بود. او آخرین بازی خود را برای رم در 28 می 2017 در 40 سالگی انجام داد و مورد تشویق هواداران و گارد افتخار هم تیمی هایش قرار گرفت.

توتی در اس رم
توتی در اس رم

شغل بین المللی

توتی اولین بازی خود را برای تیم ملی ایتالیا در سال 1998 انجام داد و 58 بازی انجام داد و 9 گل به ثمر رساند. او بخشی از تیم ایتالیایی بود که به فینال یورو 2000 رسید، جایی که آنها در وقت اضافه مغلوب فرانسه شدند. توتی نقش کلیدی در این مسابقات ایفا کرد، فرانچسکو توتی: گلادیاتور نمادین رومی

فرانچسکو توتی نامی است که نیازی به معرفی در دنیای فوتبال ندارد. اسطوره فوتبال ایتالیا تمام دوران حرفه ای خود را در رم، باشگاه زادگاهش گذراند، جایی که در دوران نقل و انتقالات و جابجایی های هنگفت به یک قهرمان برای هواداران و نماد وفاداری تبدیل شد. دوران حرفه ای توتی بیش از 20 سال طول کشید و در طی آن بیش از 600 بازی برای رم انجام داد و بیش از 300 گل به ثمر رساند. او جوایز فردی متعددی از جمله کفش طلای سری آ را به دست آورد و رم را به چندین افتخار داخلی و اروپایی رساند.

اوایل زندگی و شغل فرانچسکو توتی

او در محله پورتا مترونیا، در فاصله ای دورتر از استادیوم المپیکو، خانه رم، بزرگ شد. توتی فوتبال را از سنین پایین شروع کرد و به سرعت استعداد خود را نشان داد. او زمانی که تنها 13 سال داشت به آکادمی جوانان رم پیوست. و سه سال بعد، در مارس 1993، در یک بازی سری آ مقابل برشا، اولین بازی خود را برای تیم اصلی انجام داد.

سال‌های اولیه حضور توتی در رم با ناهماهنگی همراه بود. اما او به تدریج خود را به عنوان یک شروع کننده ثابت و محبوب هواداران معرفی کرد. او یک هافبک خلاق با دید عالی، مهارت های فنی و شوت کشنده بود. در فصل 98-1997، توتی با زدن 13 گل و ارائه 13 پاس گل. رم را به اولین قهرمانی خود در سری آ در 18 سال رساند. او به عنوان بهترین بازیکن جوان سال سری آ انتخاب شد و اولین دعوت خود را به تیم ملی ایتالیا به دست آورد.

 

سال های طلایی در رم

بهترین سال های توتی در رم در اوایل دهه 2000 بود. زمانی که او با گابریل باتیستوتا و وینچنزو مونتلا یک شراکت تهاجمی مرگبار ایجاد کرد. در فصل 01-2000، توتی در سری آ 13 گل به ثمر رساند. و 13 پاس گل داد و رم را به دومین اسکودتوی خود در سه سال اخیر رساند. او به عنوان بهترین بازیکن سال سری آ و بهترین بازیکن سال ایتالیا انتخاب شد.

فصل بعد، توتی در اوج خود بود. او در S. 20 گل به ثمر رساند و 13 پاس گل داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *