بیوگرافی مایکل شوماخر

بیوگرافی مایکل شوماخر راننده آلمانی مسابقات فرمول یک و برنده رکورد 7 بار قهرمانی مسابقات جهانی رانندگان را در این مقاله خواهیم داشت. در کنار آن به زندگی خصوصی و حرفه ای و افتخارات و حواشی زندگی این رانند آلمانی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بیوگرافی مایکل شوماخر

 شوماخر یک مسابقه‌دهنده معروف فرمول یک است که در سنین بسیار پایین به این ورزش علاقه پیدا کرد.

اگرچه پدر و مادرش وضع مالی خوبی نداشتند، اما هر کاری که می توانستند برای حمایت مالی و عاطفی او انجام دادند. شوماخر در سن 14 سالگی استعداد ذاتی خود را برای مسابقه دادن نشان داد. او در مسابقات قهرمانی نوجوانان متعددی شرکت کرد و برنده شد.

در سن 22 سالگی، او استعداد خود را به اثبات رسانده بود و با تیم مسابقه‌ای «گرند پریکس اردن» قرارداد امضا کرد تا در مسابقات قهرمانی معتبر «فرمول یک» شرکت کند.

برای تقریبا 15 سال، او در مسابقات قهرمانی شرکت کرد و یک طاقچه برای خود در مدار مسابقه حک کرد. او با برندهای بزرگی مانند «بنتون»، «مرسدس» و «فراری» همکاری کرد.

او بیش از ده سال چهره فراری بود.  در هفت مورد قهرمانی فرمول یک را به دست آورد و تقریباً در تمام مسابقات در هر فصل امتیاز بالایی به دست آورد. پس از 15 سال مسابقه، او برای مدت کوتاهی بازنشسته شد و قبل از بازگشت کوتاه مدت. پس از بازنشستگی دوم به همراه خانواده اش در سوئیس ساکن شد.

او در سال 2013 هنگام اسکی از ناحیه سر آسیب دید که منجر به فلج و از دست دادن حافظه شد. او به مدت شش ماه در کمای پزشکی قرار گرفت تا به او کمک کند تا با تروما کنار بیاید. در سال 2019، ژان تاد، مدیر سابق «فراری» تأیید کرد که مایکل شوماخر پیشرفت خوبی داشته است. با این حال، او همچنین گفت که برای برقراری ارتباط به مبارزه ادامه می دهد.

راننده آلمانی مسابقات فرمول یک
راننده آلمانی مسابقات فرمول یک

زندگینامه مایکل شوماخر

مشاهیر آلمانی متولد ژانویه

سن: 53 سال، 53 سال مرد

خانواده:

همسر/سابق: کورینا بچ

پدر: رولف شوماخر

مادر: الیزابت شوماخر

خواهر و برادر: رالف شوماخر، سباستین استال

فرزندان: جینا ماری شوماخر، میک شوماخر

کشور متولد: آلمان

حتما بخوانید: بیوگرافی تونی کروس، ستاره ی رئال مادرید و تیم ملی آلمان

دوران کودکی و اوایل زندگی

مایکل شوماخر در 3 ژانویه 1969 در شهر هورت در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان از خانواده رولف، یک کارگر ساختمانی و الیزابت متولد شد. زمانی که جوان بود به مسابقات اتومبیلرانی علاقه نشان داد و والدینش با ساختن کارت مخصوص به او او را تشویق کردند. پدر و مادرش هر دو سخت کار کردند تا بتوانند پسرشان را در تحقق رویاهایش حمایت کنند.

در سال 1982، یک شوماخر جوان قهرمان “قهرمانی کارت جوانان آلمان” شد. سال بعد، در سن 14 سالگی گواهینامه رانندگی به او داده شد. سپس چندین بار قهرمانی کارت را به دست آورد. او همچنین برای تامین مخارج خود به عنوان مکانیک کار می کرد.

این مسابقه‌دهنده مشتاق در مسابقات قهرمانی سطح پایه، مانند “Formula König” و “Formula Ford” در سال 1988 شرکت کرد و در “Formula König” یک پیروزی قاطع به دست آورد.

برادر کوچکتر او رالف و برادر ناتنی سباستین نیز از مسابقات فرمول یک هستند. مایکل و رالف اولین خواهر و برادری شدند که در یک مسابقه اول و دوم شدند.

حرفه راننده فرمول یک

در سال 1990، مایکل در مسابقات قهرمانی فرمول 3 آلمان برای تیم WTS شرکت کرد. در همان سال، او در «قهرمانی جهانی ورزش‌های نمونه اولیه» به عنوان بخشی از «برنامه مسابقه‌ای جوانان مرسدس» به همراه اتومبیل‌رانی مانند کارل وندلینگر و هاینز-هارالد فرنتزن شرکت کرد.

مایکل در مسابقات قهرمانی
مایکل در مسابقات قهرمانی

مایکل شوماخر ماشین “سابر-مرسدس C11″ را رانندگی کرد و در مسابقه نهایی در” اتودرمو هرمانوس رودریگز “اول شد. او با وجود شرکت در تنها سه مسابقه از نه مسابقه، در این مسابقات پنجم شد.

در سال 1991، او در “قهرمانی جهانی خودروهای اسپورت” شرکت کرد و با رانندگی یک “سابر-مرسدس بنز C291” پیروز شد. در همان سال، او همچنین در “قهرمانی فرمول 3000 ژاپن” شرکت کرد و دوم شد.

 سال 1991، این راننده جوان در مسابقه فرمول یک برای تیم جایزه بزرگ اردن شرکت کرد و هفتم شد. در همان سال، او با شکست نلسون پیکه، در جایزه بزرگ ایتالیا به مقام پنجم رسید.

او در سال 1992 در مسابقات جایزه بزرگ مکزیک و جایزه بزرگ بلژیک شرکت کرد

و به ترتیب سوم و اول شد. او همچنین در یک مسابقه فرمول یک برای تیم “بنتون فورد” شرکت کرد و در مجموع 53 امتیاز به دست آورد.

سال بعد، او در یک مسابقه در “گرندپریکس” پیروز شد، اما در بیشتر مسابقات دیگر شکست خورد. در سال 1994، مایکل در مسابقات قهرمانی فرمول یک شرکت کرد و در 16 مسابقه شرکت کرد و در 9 مسابقه پیروز شد.

در همان سال، در جایزه بزرگ استرالیا، مسابقه‌دهنده با مسابقه‌دهنده بریتانیایی دیمون هیل تصادف کرد. پس از آن رسانه های انگلیسی شوماخر را مقصر این حادثه دانستند.

در سال 1995، او قهرمانی فرمول یک را برای تیم “بنتون” به دست آورد و بار دیگر مانند فصل قبل در 9 مسابقه پیروز شد.

سال بعد، شوماخر بنتون را ترک کرد و با فراری قرارداد امضا کرد و ده سال در فراری ماند.  پنج بار برای این تیم قهرمان شد و 60 میلیون دلار پاداش به او پیشنهاد شد.

مایکل شوماخر در سال 1996 با 59 امتیاز مسابقات را به پایان رساند.

در سه سال بعد به ترتیب 78، 86 و 44 امتیاز کسب کرد.

در سال 2000، مایکل سفر موفقیت آمیز خود را آغاز کرد و 108 امتیاز در مسابقات قهرمانی فرمول یک به دست آورد. او در آن سال در مسابقه پیروز شد و در چهار سال آینده در هر موقعیت به ترتیب با 123، 144، 93 و 148 امتیاز پیروز شد.

در مسابقات قهرمانی فرمول یک در سال 2005، قوانین با رانندگان مجاز به استفاده از یک مجموعه لاستیک برای کل مسابقه تغییر کردند. تیم «فراری» از لاستیک‌های «بریجستون» استفاده کرد که نیاز به تعویض مکرر داشتند. وقتی قوانین تغییر کرد، تیم‌هایی که از لاستیک‌های «میشلن» استفاده می‌کردند، در بیشتر مسابقات پیروز شدند، در حالی که شش راننده که از تایرهای «بریجستون» استفاده می‌کردند مجبور به ترک مسابقه شدند.

تنها رقابتی که شوماخر در فصل 2005 برنده شد “گرندپری ایالات متحده” بود که در آنجا با کسب 62 امتیاز سوم شد. سال بعد، او برای برنده شدن در جایزه بزرگ موناکو تلاش کرد، جایی که پنجم شد. او همچنین در “گرندپریکس” که در کانادا، ایتالیا و چین برگزار شد، شرکت کرد.

پس از فصل «فرمول یک» در سال 2006، او برای مدت چهار سال بازنشسته شد.

در این دوره، مایکل به عنوان مشاور تیم فراری عمل کرد و به مدیر عامل فراری، ژان تاد کمک کرد.

او همچنین به عنوان جانشین مسابقه‌دهنده مصدوم ماسا منصوب شد. با این حال، شوماخر به دلیل مصدومیت از ناحیه گردن مجبور شد در آخرین لحظه از زمین خارج شود. لوکا بادوئر و جیانکارلو فیزیچلا دونده ایتالیایی این مکان را پر کردند.

در سال 2010، مایکل بازگشتی داشت و این بار برای تیم “مرسدس” با مسابقه‌دهنده آلمانی نیکو روزبرگ مسابقه داد. او در مسابقاتی که در بحرین، اسپانیا، مجارستان، اروپا، ترکیه، بلژیک و ابوظبی برگزار شد شرکت کرد. به دلیل یک تصادف بزرگ در جایزه بزرگ ابوظبی، او با کسب تنها 72 امتیاز، نهم مسابقات قهرمانی شد.

در دو سال بعد، او در مسابقات قهرمانی فرمول یک عملکرد خوبی نداشت و به ترتیب هشتم و سیزدهم شد. در سال 2012، او تصمیم خود را برای بازنشستگی یک بار دیگر پس از “گرندپری برزیل” اعلام کرد.

حتما بخوانید: کریم بنزما ستاره فرانسوی | بیوگرافی+ حواشی+عکس با همسر و فرزند

جوایز و دستاوردها

  • در آوریل 2002، او به دلیل حمایت شدید از آموزش برای کودکان به عنوان “قهرمان یونسکو” معرفی شد. او این افتخار را با فوتبالیست پله، ژیمناستیک سرگئی بوبکا و تنیسور جاستین هنین به اشتراک می گذارد.
  • در سال های 2002 و 2004، مایکل به عنوان ورزشکار سال جهان انتخاب شد.
  • در سال 2006، برای بزرگداشت موفقیتش، “مدال طلای FIA برای ورزش موتوری” به او اهدا شد. سال بعد، او برنده «جایزه ورزش پرنس آستوریاس» به خاطر حرفه مسابقه‌ای و همچنین کمک‌های بشردوستانه‌اش شد.
  • در سال 2010، دولت فرانسه این مسابقه‌دهنده درخشان را با عنوان “افسر لژیون افتخار ”که بالاترین در نوع خود در فرانسه است، تجلیل کرد.
  • در سال 2014، “جایزه هزاره” به مسابقه دهنده مشهور در “جوایز بامبی” اعطا شد.
جوایز و دستاوردها
جوایز و دستاوردها

زندگی شخصی و میراث

شوماخر در آگوست 1995 با کورینا بچ ازدواج کرد. این زوج یک دختر به نام جینا ماری و یک پسر به نام میک دارند. میک همچنین یک راننده ماشین مسابقه است که به “آکادمی رانندگان فراری” وابسته است.

در 29 دسامبر 2013، این مسابقه دهنده مشهور هنگام اسکی با پسرش میک در رشته کوه های آلپ فرانسه دچار یک حادثه بزرگ شد. او دچار سقوط وحشتناکی شد که منجر به آسیب جدی به سر شد. برای تسکین درد، پزشکان مجبور شدند او را در کمای پزشکی قرار دهند.

شوماخر کورینا بچ
شوماخر کورینا بچ

سال بعد، به او اجازه داده شد تا به هوش بیاید، زیرا به وضعیت نسبتاً پایداری رسیده بود. او از “بیمارستان گرنوبل” مرخص شد و در “بیمارستان دانشگاهی” در سوئیس بستری شد. وی در حال حاضر دوران نقاهت از دست دادن حافظه و فلج را می گذراند.

راننده سابق «فرمول یک» عاشق فوتبال است و مرتباً در مسابقات فوتبالی که برای خیریه برگزار می شود شرکت می کند. او پیرو پرشور مسابقاتی است که تیم های فوتبال مانند “نیوکاسل یونایتد” و “کلن” انجام می دهند.

مایکل شوماخر همچنین به دلیل کمک هایش به اهداف خیریه مانند آموزش برای کودکان و توسعه مناطق فقیر شناخته شده است. او با اهدای 1.5 میلیون یورو به یونسکو کمک کرده است.  همچنین به بسیاری از سازمان‌های بشردوستانه از جمله «کاخ فقرا» در پرو کمک مالی کرده است. او 10 میلیون دلار برای کمک به بازسازی پس از زلزله اقیانوس هند در سال 2004 اهدا کرد.

همه چیز در مورد زندگینامه ورزشکاران را در سایت ورزشی بخوانید.

Pooria
1 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *