جریمه مالی استقلال

مشکلات آبی ها تمامی ندارند

طبق گزارش ورزشی استقلال در پرونده شکایت عزیزبک آمانوف ازبکستانی به پرداخت 512 هزار دلار محکوم شده است.

صدور حکم پرونده عزیزبک آمانوف، جدیدترین شوکی است که از سوی فیفا به باشگاه استقلال وارد شده است. بازیکن ازبکستانی که در پنجره زمستانی لیگ بیست و یکم به استقلال پیوست و در نیم فصل دوم لیگ گذشته نیز به یکباره قراردادش را فسخ کرد و از جمع آبی پوشان جدا شد.

جریمه مالی استقلال

جریمه مالی استقلال
جریمه مالی استقلال

نحوه جدایی بازیکن ازبک نیز به این صورت است که مدیران وقت باشگاه در تلاش بودند تا در بازار نقل و انتقالات تابستانی سال گذشته، آمانوف را به باشگاه دیگری قرض بدهند که این اتفاق رخ نداد و او در تیم ماندگار شد. در حالیکه ساپینتو نیز پیش از دیدار برابر مس کرمان روی نام این بازیکن خط کشیده بود، او یه یکباره ایران را ترک کرد و به نسف قرشی پیوست.

در آن زمان باشگاه استقلال بیانیه ای منتشر کرد و مدعی شد آمانوف ابتدا برای پیوستن به تیم دیگری با مدیران به توافق رسیده ولی در ادامه زیر قول و قرار قبلی خود زده است. آبی ها همچنین در بخش پایانی این اطلاعیه اعلام کردند: باشگاه استقلال نیز جهت پیگیری حقوق خود، این موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌کند.

 

محکمویت آن ها

با این حال، اکنون از استقلال خبر می رسد که رأی این پرونده به سود بازیکن ازبکی صادر و آبی ها به پرداخت 512 هزار دلار محکوم شده اند. البته که مدیران باشگاه با ارسال درخواستی فیفا، خواهان دریافت جزئیات رأی جهت اعتراض به آن هستند.

مطالبات آمانوف 112 هزار دلار برای لیگ بیست و دوم است و از آنجایی که او یک سال دیگر با استقلال قرارداد داشت، خواستار دریافت 400 هزار دلار دیگر نیز شده بود که فیفا در مجموع، آبی ها را به پرداخت 512 هزار دلار محکوم کرده است.

مدیران استقلال با استناد به اینکه آمانوف بلافاصله پس از جدایی، راهی نسف قرشی شده و فصل فعلی نیز برای این تیم ازبکی توپ می زند، قصد دارند به دادگاه عالی ورزش (CAS) شکایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *