مصدومان بارسلونا

باشگاه بارسلونا یکی از نمادین ترین و موفق ترین باشگاه های فوتبال در جهان است. این باشگاه سابقه ای غنی در تولید فوتبالیست های درجه یک دارد و فهرست های آن همیشه پر ستاره بوده است. مصدومان بارسلونا از یوهان کرایف افسانه ای گرفته تا لیونل مسی فوق ستاره مدرن، باشگاه تعدادی از بهترین بازیکنان این بازی را دیده است که رنگ های معروف خود را به تن کرده اند. در این مقاله، ما سفری به خط حافظه خواهیم داشت و برخی از برجسته‌ترین فهرست‌های بارسلونا را در طول سال‌ها بررسی می‌کنیم.

فهرست 75-1974:

فهرست فصل 1974-1975 بارسلونا یکی از به یاد ماندنی ترین ها در تاریخ باشگاه است. بارسلونا به رهبری یوهان کرایف افسانه ای در آن فصل قهرمان لالیگا شد. کرایف ستاره این تیم بود و در 26 بازی لیگ 16 گل به ثمر رساند. از دیگر بازیکنان قابل توجه این تیم می توان به خوان مانوئل آسنسی، کارلس رکساچ و میگلی اشاره کرد.

فهرست 93-1992:

فهرست فصل 93-1992 بارسلونا به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین ها در تاریخ باشگاه در نظر گرفته می شود. این تیم در آن فصل چهار عنوان قهرمانی از جمله لالیگا، کوپا دل ری، جام ملت‌های اروپا و سوپرکاپ اسپانیا را به دست آورد. مدیریت این تیم بر عهده یوهان کرایف بود که او نیز نقش بسزایی در موفقیت آن داشت. برخی از برجسته ترین بازیکنان این تیم عبارتند از رونالد کومان، هریستو استویچکوف، پپ گواردیولا و مایکل لادروپ.

فهرست 06-2005:

فهرست بارسلونا در فصل 06-2005 یک اتفاق پر ستاره بود و برخی از بزرگ‌ترین نام‌های فوتبال جهان پیراهن معروف بلوگرانا را بر تن کردند. مدیریت این تیم بر عهده فرانک رایکارد بود و بازیکنانی چون رونالدینیو، ساموئل اتوئو، ژاوی، دکو و کارلس پویول در آن حضور داشتند. این تیم در آن فصل قهرمان لالیگا شد و همچنین به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید، جایی که به آرسنال باخت.

فهرست 09-2008:

فهرست فصل 09-2008 بارسلونا به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین تیم های تاریخ فوتبال در نظر گرفته می شود. مدیریت این تیم بر عهده پپ گواردیولا بود و بازیکنانی چون لیونل مسی، ژاوی، آندرس اینیستا، ساموئل اتوئو و کارلس پویول در آن حضور داشتند. این تیم در آن فصل سه گانه تاریخی را به دست آورد و لالیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

فهرست 2010-11:

فهرست فصل 11-2010 بارسلونا یکی دیگر از موارد پر ستاره بود که تعدادی از بهترین بازیکنان جهان در رده های خود حضور داشتند. مدیریت این تیم بر عهده پپ گواردیولا بود و بازیکنانی چون لیونل مسی، ژاوی، آندرس اینیستا، داوید ویا و کارلس پویول در آن حضور داشتند. این تیم در آن فصل قهرمان لالیگا شد و همچنین به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید، جایی که به منچستریونایتد باخت.

فهرست 15-2014:

فهرست فصل 15-2014 بارسلونا تیمی بود که همیشه به خاطر قدرت تهاجمی اش در یادها باقی خواهد ماند. این تیم توسط لوئیس انریکه مدیریت می شد و بازیکنانی مانند لیونل مسی، لوئیس سوارز و نیمار در آن حضور داشتند. این سه نفر با به ثمر رساندن حیرت آور 122 گل، یکی از مرگبارترین شراکت های هجومی در تاریخ بازی را تشکیل دادند. این تیم در آن فصل لالیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد و یک سه گانه بی سابقه را به دست آورد.

مصدومیت مسی
مصدومیت مسی

فهرست 2020-21:

فهرست فصل 2020-21 بارسلونا یک تیم در حال انتقال بود، با یک سرمربی جدید و چندین بازیکن جدید. مدیریت این تیم بر عهده رونالد کومان بود و بازیکنانی مانند لیونل مسی، آنتوان گریزمان، فرنکی دی یونگ و پدری در آن حضور داشتند. این تیم در آن فصل در لالیگا سوم شد و نتوانست هیچ جام مهمی را کسب کند.

نتیجه:

باشگاه بارسلونا ثروتمند هست اما در هر برحه ای که گذشته است ضربه های بزرگی از مصدومیت به این تیم وارد شده است.

Hesam
1 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *