پسران گلدن بوی

پسران گلدن بوی 2022

قسمت اول

همه کسانی که عنوان پسر طلایی را کسب کردند مسیر موفقیت را در سالهای بعد در پیش نگرفتند و البته برخی دیگر فوق ستاره شدند.

۲۰۲۲-پابلو گاوی

پسران گلدن بوی
پابلو گاوی

از پابلو گاویرا شروع می کنیم.

این بازیکن 18 ساله که در حال حاضر به یکی از افزاد قابل اعتماد ترکیب بارسلونای ژاوی تبدیل شده است،موفق شد جایزه گلدن بوی فعلی را کسب کند.

گاوی جدی ترین حریفش برای این رقابت،ادوارد کاماوینگا بود که با عبور از او به عنوان پسر طلایی اروپا را دریافت کند.

حالا ان پسر بچه که همیشه برای تماشای تمرین بزرگسالان تیم اصلی به زمین تمرینی تیم میرفت،اکنون به یک ستاره و امید برای ابی اناری ها تبدیل شده است.

 

۲۰۲۱-پدری

پسران گلدن بوی
پدری

جایزه گلدن بوی یا پسر طلایی سال ۲۰۲۱ به پدری ستاره ۲۰ ساله بارسلونا رسید. این جایزه به بهترین بازیکن زیر ۲۱ سال که عملکردی درخشان تر از سایرین داشته تعلق می‌گیرد، بازیکنانی که به نظر می‌رسد آینده درخشانی داشته باشند.

 

اما در طول ۱۸ سال گذشته بازیکنانی بوده اند که این جایزه را کسب کرده اند اما به سطح مورد انتظار در سالهای بعد، نرسیده اند. برخی به خاطر تصمیم‌های بد، بعضی به دلیل مصدومیت و تعدادی دیگر نیز بابت مغرور شدن، از مسیر ستاره بودن دور شدند.

 

به بهانه رسیدن این جایزه به پدری نگاهی به برندگان قبلی جایزه گلدن بوی می‌اندازیم.

 

۲۰۲۰- ارلینگ‌هالند

پسران گلدن بوی
ارلینگ‌هالند

ستاره جوان نروژی هنوز هم در بالاترین سطح بازی می‌کند و حتی امسال هم می‌شد این جایزه به او رسد اما روال کار اینطور نیست که یک بازیکن دو بار این عنوان را به دست بیاورد. تقریبا همه باشگاه‌های بزرگ جهان خواستار جذب او هستند. هالند همچنان در دورتموند بازی می‌کند اما بعید است که حضور او در این تیم خیلی طولانی شود. آمار گلزنی او فوق العاده است به ویژه در لیگ قهرمانان اروپا.

 

۲۰۱۹- ژوائو فلیکس

پسران گلدن بوی
ژوائو فلیکس

ژوائو هم مثل‌هالند هنوز نتوانسته ارزشهای خود را به طور کامل نشان دهند و به یک ستاره بزرگ تبدیل شود. با این وجود، او گرانترین خرید باشگاه اتلتیکومادرید است که با ۱۲۵ میلیون یورو به این تیم پیوست. در اتلتیکو از عملکرد او راضی هستند اما انتظار دارند او بیشتر از اینها برایشان بدرخشد. قابلیتهای تکنیکی فلیکس ثابت کرده که او می‌تواند تبدیل به یک فوق ستاره شود.

 

نگاهی به برندگان جایزه گلدن بوی / پسران طلایی کجا هستند و سرنوشتان چه شد؟

 

۲۰۱۸- ماتایس دی لیخت

پسران گلدن بوی
ماتایس دی لیخت

کاپیتان بسیار جوان آژاکس در آن سال و یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی هلند. امروز ماتایس در یوونتوس بازی می‌کند و در مسیر تبدیل شدن به یکی از بهترین مدافعان جهان است هرچند که اهنوز ایرادهایی در کار او دیده می‌شود. بازیخوانی خوب، توانایی حمل توپ، قدرت بدنی بالا و هوش خوب در جریان بازی، ویژگیهای دی لیخت هستند. با این وجود او زمان پیوستن به یوونتوس با انتقادهای زیادی نیز رو به رو شده است، به ویژه در فصل گذشته.

 

نگاهی به برندگان جایزه گلدن بوی / پسران طلایی کجا هستند و سرنوشتان چه شد؟

 

 

۲۰۱۷- کیلیان امباپه

پسران گلدن بوی
کیلیان امباپه

امباپه خیلی جوان است اما حالا یکی از بازیکنان باتجربه فوتبال جهان هم به حساب می‌آید. او خیلی زود مسیر فوق ستاره شدن را در پیش گرفت و در این راه نیز موفق بود. بعد از درخشش در جام جهانی ۲۰۱۸ که با قهرمانی فرانسه همراه شد تقریبا همه تیمهای بزرگ جهان را مشتری خود دید هرچند که قیمت او آنقدر بالاست که هر باشگاهی توانایی خرید کیلیان را ندارد. ۲۲ سال دارد اما جام‌های زیادی را با پاری‌سن‌ژرمن و تیم ملی فرانسه کسب کرده است. قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در کارنامه او خالی است که شاید امسال در کنار نیمار و مسی بتواند این جای خالی را نیز پر کند.

 

نگاهی به برندگان جایزه گلدن بوی / پسران طلایی کجا هستند و سرنوشتان چه شد؟

 

 

۲۰۱۶- رناتو سانچ

پسران گلدن بوی
رناتو سانچس

رناتو در مسیر ستاره شدن بود اما ناگهان افت شدیدی کرد و از این مسیر دور شد. با این وجود حالا در ۲۴ سالگی هنوز فرصت دارد که به بهترین شرایط خود برگردد. در سال ۲۰۱۶ با درخشش در تیم ملی پرتغال و قهرمانی در جام ملتهای اروپا نظرها را به سوی خود جلب کرد و با تیم بنفیکا هم سه گانه قهرمانی را به سدت آورد. بایرن مونیخ به سراغ این بازیکن آمد اما حضور در تیم قهرمان آلمان تجربه موفقی برای این بازیکن پرتغالی نبود. یک فصل حضور قرضی در سوانزی و در نهایت حضور در لیل، مسیری بود که سانچس طی کرد. حالا در لیل او روند خوبی گرفته و دوباره جایگاه خود در تیم ملی را به دست آورده و می‌تواند دوباره به سطح اول باشگاهی نیز برگردد.

نگاهی به برندگان جایزه گلدن بوی / پسران طلایی کجا هستند و سرنوشتان چه شد؟

 

۲۰۱۵- آنتونی مارسیال

پسران گلدن بوی
آنتونی مارسیال

مارسیال انتظارات زیادی را از خودش به وجود آورد اما نتوانست در سطح انتظارات عمل کند. حالا ۲۶ ساله است و هنوز زمان زیادی برای درخشش دارد با این وجود بعید به نظر می‌رسد که او تبدیل به ستاره شود. در منچستریونایتد بازیکن خوبی است و حرکات خوب و تکنیکی نیز انجام می‌دهد اما بازیکن برجسته ای نیست و کسی از نیمکت نشینی او تعجب نمی‌کند. فقط یک جام حذفی، یک سوپرجام انگلیس، یک قهرمانی در جام اتحادیه و یک قهرمانی در لیگ اروپا را با منچستریونایتد تجربه کرده که افتخارات جذابی برای تبدیل شدن به یک ستاره به شمار نمی‌روند.

 

sajjad
21 ژانویه 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *